• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco - modele lokomotyw serii EU44 "Husarz"

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#21
A wracając na moment do kwestii dźwięków do EU44 to czy ktoś może porównywał te od Roco (mniemam, że na dekoderze Zimo) i te od ESU ? Które bliższe "prawdy" ?

Bo ten "świst" przy starcie występuje w 1216, ale nie naszym. Ale w tym tak :

.

Więc do końca do naszego Taurusa to te dźwięki chyba nie są dedykowane. Wydaje mi się (pewności nie mam), że na terenie Czech (w tych railjetach) taki efekt występuje. Bo w Austrii już nie.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#22
Taurusy wydają z siebie różne dźwięki przy ruszaniu, w zależności od tego pod jakim systemem zasilania pracują.

Jak zobaczyłem, że model w malowaniu T-mobile jest dostępny także w wersji z dekoderem dźwiękowym, od razu zrodziło mi się pytanie, czy dźwięki będą charakterystyczne dla lokomotyw jeżdżących w Polsce.
 
B

bobby74

Gość
#23
To dla porównania z powyższym ÖBB Railjet - i modelem Roco? - taki filmik
A numer loka z nagrania powyżej ten sam co w modelu Roco :D
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#24
No to ja już nic nie rozumiem. Tu jest "świst". To od czego zależy jego występowanie ?

Tu też jest, ale mniejszy.

 
B

bobby74

Gość
#25
Świst - jak i inne dźwięki - emitowane pod dachem w zamkniętym pomieszczeniu peronu na Warszawie Centralnej będzie zawsze bardziej słyszalny - taka akustyka.
Pewnie występuje zawsze, tylko w połączeniu z innymi dźwiękami lokomotywy i w akustyce szczerego pola ginie.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#26
Jak dla mnie, na wszystkich powyżej prezentowanych filmach dźwięk rozruchu jest ten sam. Różnice są drobne i wynikają zapewne z takich czynników jak ciężar składu, moc rozruchu, czy też wspomniane różne rozchodzenie się dźwięków w zależności od otoczenia.

A co do samego świstu, jaki się wpierw pojawia. Przypuszczam, że jest to dźwięk hamulców. A dokładniej: na postoju hamulce są załączone, w momencie ruszenia, jednocześnie następuje rozruch i luzowanie, co powoduje że w pierwszym momencie hamulce nie są jeszcze do końca zluzowane, ale już pociąg rusza, więc pojawia się przez moment pisk. Identyczne zjawisko następuje w pociągach Alstoma w Warszawskim Metrze. A jeśli chodzi dokładnie o to właśnie, to natężenie tego świstu zależne jest od zużycia okładzin ciernych hamulca oraz szybkości ruszania.

Co zaś się tyczy moich obaw o prawidłowy dźwięk w modelu, to chodziło mi o to, by nie był to ten dźwięk:
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#27
Panowie pytanko. Jaki numer katalogowy może mieć ta część? Nie mogę z tej czarno-białej instrukcji tego wydedukować. A tak na marginesie, to zdarzało Wam się jej nie mieć?

20161209_195532.jpg
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
#28
122803
[DOUBLEPOST=1481319391,1481318721][/DOUBLEPOST]Mam u siebie, ale nie pamiętam ile kosztowało
Jak się dowiesz jaki koszt, to moge podesłac
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#39
Ok. To skoro grono użytkowników EU44 jest tak szerokie to zapytam o jeszcze jedną rzecz. Mianowicie zauważyłem (w obu moich Husarzach), że chyba za bardzo kołysze się w czasie jazdy. W obu przypadkach jeden wózek jest chyba zbyt... "swobodny". Macie też tak ?
 

Podobne wątki