• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco - modele lokomotyw serii EU44 "Husarz"

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Dzięki. Tak jak pisałem, nigdy nie słyszałem jej na żywo, a często stałem koło EU44 na stacji.
Szkoda, że w modelu ona działa non stop, gdy lokomotywa nie porusza się.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Ten dźwięk od 21 sekundy to dźwięk sprężarki tłokowej nowego typu.
A takie wycie przy ruszaniu to dźwięk falowników trakcyjnych.
o_O Sprężarki tłokowej???
Sprężarki śrubowe.:)
A takie wycie to jak już ktoś wspominał , chyba Kolega @barman_2000 , to wieże chłodnicze. Wentylator rezystora hamowania.

Ogolnie to pomijając fakt że odsłuchalem na telefonie, to mimo wszystko (to moja opinia) szkoda czasami kasy na dekodery dźwiękowe. Fajny bajer, ale niektóre dźwięki to więcej larma niż na prawdziwej lokomotywie, a do tego zniekształcone.

Brak odpowiedniej tuby basowej i miejsca sprawia że niektóre dźwięki są trudne do rozszyfrowania i są bardzo agresywne, nie mając wiele wspólnego z rzeczywistością.

Brawa jednak dla kolegów, że cokolwiek byli w stanie z tego usłyszeć. Oczywiście podkreślam jeszcze raz , że odsłuch miałem z telefonu więc dodatkowo mogło być dla mnie zniekształcone.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Co ja się dowiedziałem to husarz posiada sprężarkę tłokową nowego typu. To samo Vectron.
Na filmie słychać dźwięk właśnie sprężarki. Rezonator hamowania czy też układ chłodzenia rezonatora hamowania który to słyszałem w Poznaniu jak husarz wjeżdżał w perony. Wydaje taki głośne wycie. Czas takiego chłodzenia jest około trzech minut.
 

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 3 4
Dźwięk ten słychać przez chwilę od 2:55 minuty tego filmu, po wyłączeniu chyba sprężarki, a przed ruszeniem lokomotywy. Napisałem do specjalisty i Elvis obiecał pomóc w przyszłym tygodniu ;)
 

Podobne wątki