• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROCO K.Bay PTL 2/2 wraz z zestawem wagonów Ep. I

jpyt

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Tym razem pokrętło machiny czasu odkręciło się w drugą stronę.

Fabrycznie nowy, nieużywany, 30-letni, muzealny zestaw muzeum, kolei Bawarskich.

Producent -ROCO
Typ - PTL 2/2 K.Bay, oraz zestaw wagonów z Ep I k. Bay.
Napęd - na obie osie parowozu.
Sterowanie - jak na razie analog.

Super zestaw, pachnący ( śmierdzący - co tu dużo owijać w bawełnę ) stęchlizną.
Zanim podjechał pod bramę moich ZMTK, przeleżał gdzieś na strychu, lub w piwnicy ok 30 lat.

Parowóz super ( mam taki sam z parowozowni Trixa )
Metalowy, ciężki, a zarazem tak misterny i filigranowy, że nie wiadomo jak z pudełka go wyjąć.
Po delikatnym czyszczeniu i naoliwieniu jeździ w analogu równo i cichutko, jakby wczoraj opuścił fabrykę ( co roco to roco).

Wagoniki w zestawie prezentują się ładnie. Wszystko nowe, wyposażone w kilka worów osprzętu do samodzielnego montażu.

Z minusów? ( jak zwykle )
Brak oświetlenia zewnętrznego w parowozie.

Nie wiem, jeszcze co z tym fantem robię ( może poczekam na decyzje ew. docelowego posiadacza )
Ale mam ochotę na przeróbkę na cyfrę, i wrzucenie Led'ów do latarni.
SMD 0603 zmieszczą się tam idealnie, a drut nawojowy 0,08mm będzie całkowicie niewidoczny.

To jest dokładnie epoka, która porusza me serce.
Ehhh... Takich kolei żal...
IMG_1726.JPG
IMG_1725.JPG
IMG_1726.JPG
IMG_1727.JPG
IMG_1728.JPG
IMG_1729.JPG
IMG_1730.JPG
IMG_1731.JPG
IMG_1736.JPG
IMG_1732.JPG
IMG_1738.JPG
 

Podobne wątki