• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco / Hobbytrade - modele wagonów piętrowych

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
#1
Jak wiadomo od dłuższego czasu firma Roco planuje wydanie modeli wagonów piętrowych.
Wagony mają ukazać się dzięki współpracy z firmą Hobbytrade.
Są już pierwsze zdjęcia wagonów, które mają być dostępne pod koniec października.
Pozostałe wagony trafią do sprzedaży w grudniu 2020.
https://www.roco.cc/de/productsearch/0-hobbytrade-0-0-0-0-0-0-1/products.html

Roco-74137.jpg

Roco 74137 - zestaw 3 wagonów piętrowych DB obsługujących trasę z Nürnberg do Sonneberg

Roco-74145.jpg

Roco 74145 - wagon uzupełniający do zestawu powyżej
 
Ostatnio edytowane:

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
498 11 3
#3
Dziwie sie dlaczego ROCO chce wspolpracowac z firma HobbyTrade ktora zbankrutowala, a co za tym idzie zero zaplecza technicznego, a o czesciach do modeli to mozna sobie tylko pomazyc. Kilka lat temu bedac w Szwecji zakupilem dwa modele tej firmy : Di4 i DMZ Tgoj. Ten drugi po niewielkim przebiegu ulegl uszkodzeniu, zebatka na osi pekla. Caly czas szukalem czesci zamiennej do modelu Tgoj ale bez skutku. Zatem co warty jest model bez mozliwosci wymiany uszkodzonej czesci ktory nie moze jezdzic? Zaczalem wiec szukac zebatek ktore moglyby pasowac do przekladni wozka jezdnego i takowa po latach udalo mi sie dopasowac, po malej modyfikacji. Zapowiadane modele ROCO/HobbyTrade wagonow Kolei Mazowieckich w roku 1999 mialem na zamowieniu chyba przez rok az w koncu zrezygnowalem. W programie nowosci 1999 byla tez elektryczna lokomotywa Kolei Mazowieckich, ale jej nie ma choc ten model zapowiedzialo ROCO bez wspolpracy z HobbyTrade. Trudnosci finansowe ROCO byc moze jest powodem, ze na ta lokomotywe bedziemy musieli jeszcze dluzej poczekac.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#4
Zapowiadane modele ROCO/HobbyTrade wagonow Kolei Mazowieckich w roku 1999 mialem na zamowieniu chyba przez rok az w koncu zrezygnowalem. W programie nowosci 1999 byla tez elektryczna lokomotywa Kolei Mazowieckich, ale jej nie ma choc ten model zapowiedzialo ROCO bez wspolpracy z HobbyTrade.
Gekom Coś chyba pomyliłeś z datami jak mogła być zapowiedz Kolei Mazowieckich skoro sama firma powstała 29.lipca.2004
 

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
498 11 3
#5
Gekom Coś chyba pomyliłeś z datami jak mogła być zapowiedz Kolei Mazowieckich skoro sama firma powstała 29.lipca.2004
Tak to prawda, pomylilem rok zapowiadanych modeli Kolei Mazowieckich przez Roco, mialo byc: Rok 2019. Za niescislosc mojego wpisu czytajacych przepraszam. A skoro juz tu jestem wkleje zdjecie dwoch modeli lokomotyw diesel: TMZ 1410 Tgoj Trafik, i Di4, obie z dzwiekiem Dodam, ze bedac na wycieczce kolejowej w Skandynawi, pociag z Fauske do Oslo prowadzila wlasnie taka Di4 lokomotywa, co zainspirowalo mnie zeby model takiej lokomotywy kupic w sklepie w Goteborg Szwecja.
IMG_1305.JPG
SCAN0009.JPG
Pozdrawiam,
Jerzy
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.293 459 29
#6
[QUOTE="Gekom, post: 932098, member: 12431"]bedac na wycieczce kolejowej w Skandynawi, pociag z Fauske do Oslo prowadzila wlasnie taka Di4 lokomotywa[/QUOTE]
Lokomotywa była na wycieczce i prowadziła pociąg? ;) Typowy przykład błędu "z humoru ze szkolnego zeszytu": idąc do szkoły wykoleił się tramwaj zamiast poprawnie gdy (ja) szedłem do szkoły, (ja widziałem, jak) wykoleił się tramwaj.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.678 102 1
#7
Dziwie sie dlaczego ROCO chce wspolpracowac z firma HobbyTrade ktora zbankrutowala, a co za tym idzie zero zaplecza technicznego, a o czesciach do modeli to mozna sobie tylko pomazyc. Kilka lat temu bedac w Szwecji zakupilem dwa modele tej firmy : Di4 i DMZ Tgoj. Ten drugi po niewielkim przebiegu ulegl uszkodzeniu, zebatka na osi pekla. Caly czas szukalem czesci zamiennej do modelu Tgoj ale bez skutku. Zatem co warty jest model bez mozliwosci wymiany uszkodzonej czesci ktory nie moze jezdzic? Zaczalem wiec szukac zebatek ktore moglyby pasowac do przekladni wozka jezdnego i takowa po latach udalo mi sie dopasowac, po malej modyfikacji. Zapowiadane modele ROCO/HobbyTrade wagonow Kolei Mazowieckich w roku 1999 mialem na zamowieniu chyba przez rok az w koncu zrezygnowalem. W programie nowosci 1999 byla tez elektryczna lokomotywa Kolei Mazowieckich, ale jej nie ma choc ten model zapowiedzialo ROCO bez wspolpracy z HobbyTrade. Trudnosci finansowe ROCO byc moze jest powodem, ze na ta lokomotywe bedziemy musieli jeszcze dluzej poczekac.
Modele wagonów w malowaniu Kolei Mazowieckich firma Roco ma wydać we współpracy z HMB Huppertz Modellbau & Modellbahn a nie Hobbytrade.


Roco 74160 - Koleje Mazowieckie.png

Źródło: roco.cc, facebook.com.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#8
Modele wagonów w malowaniu Kolei Mazowieckich firma Roco ma wydać we współpracy z HMB Huppertz Modellbau & Modellbahn a nie Hobbytrade.


Zobacz załącznik 807577

Źródło: roco.cc, facebook.com.
Tak, taka informacja obecnie widnieje na stronie producenta (74160, 74161). Dwa lata temu w zapowiedziach była informacja o współpracy z firmą hobbytrade. Roco z resztą "zdążyło" wydać 4 modele wagonów piętrowych we współpracy z wspomnianą firmą: zestaw 74137 oraz pojedynczy wagon 74145, których zdjęcia (producenta) były prezentowane w tym temacie - wpis nr 889001.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.678 102 1
#9
Najnowsze modele wagonów piętrowy wydanych przez Roco w malowaniu niemieckich kolei BD, obsługujących trasę Stuttgart-Lindau:

1. Roco 74150/74151 (3 wagonowy zestaw z wagonem sterowniczym)

Roco-74150.jpg

2. Roco 74152/74154

Roco-74152.jpg

Poniżej filmik z kanału YouTube z prezentacji rzeczonych modeli w wersji na prąd przemienny (AC). Niestety w języku niemieckim:(


Źródło: roco.cc
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.678 102 1
#10
Roco po raz kolejny przesunęło termin ukazania się zestawu modeli wagonów piętrowych w malowaniu Kolei Mazowieckich (74160, 74161). Aktualny termin ukazania się miniatur to... IV kwartał 2024 roku:eek:
Nie wiem jak to skomentować:niepewny: Czy to żart czy jednak kpina...
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.342 37 2
#11
Panowie, modelarstwo/zbieractwo/kolekcjonerstwo czy jak usłyszałem ostatnio "dziecinnienie wsteczne", jakkolwiek by tego nie nazwać, uczy nas CIERPLIWOŚCI :)
Modele tych wagonów mają za sobą długą historię. Ze zrozumiałych względów Roco chciało oszczędzić na produkcji form i użyć tych pierwotnych Hobbytrade, co z tego wyszło wszyscy widzimy. Do tego wszystkiego trzeba dodać to co się dzieje w gospodarce światowej. Wszędzie brakuje elektroniki, gazu, nawozów, kontenerów, przepustowości punktów przeładunkowych... A ostatnio nawet takich produktów jak kartonowych opakowań zbiorczych! Nie zapominajmy, że są kraje (Niemcy, Austria czy Chiny się do nich zaliczają) które bardzo poważnie traktują Covid, nieobecności w pracy z tego powodu są powszechnie rozumiane i akceptowalne i one również mają wpływ na procesy produkcyjne i logistyczne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 5
Tabor 16
Tabor 29
Tabor 17

Podobne wątki