• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROCO ET 491 - wycieczkowiec na szynach

jpyt

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam.
Dzisiaj dziwadło na torach - wycieczkowiec od ROCO

Producent - Roco
Model - ET 491 "Glasener"
Stan - Antyk nieużywany z piwnicowych wykopalisk.
Napęd - 2 osie jednego wózka ( gumek brak )
Sterowanie - oryginalnie analog - po modernizacji w moich ZMTK - cyfrowe DCC
Oświetlenie LED białe/ zmienne.

Cóż. zdjęcia mówią same za siebie.
Arcyciekawy i intrygujący model. Pierwsza edycja, jaką Roco wypuściło ok. 30 lat temu. Kolejne różniły się detalami.
Co do techniki, to zadziwia, jak na tamte czasy udało się upchnąć napęd w podłodze, robiąc pełnowymiarowe miejsce pasażerom. Silnik idealnie mieści się pod podłogą, a co ciekawe, wydzielono tam specjalne miejsce pod...?
Nieeeeeee! niemożliwe!!!!!! Pod dekoder????
Kto przy zdrowych zmysłach przewidywał dekodery w tamtych czasach?
A może to wcale nie takie odległe czasy?

W każdym razie - po modernizacji u mnie model zyskał sterowanie cyfrowe.

Ciekawa sprawa jest z oświetleniem. ( Nie wiem czy przypadek, czy zamysł ROCO )
Otóż:
Modernizując stare antyczne modele, staję jak średniowieczny barbarzyńca przed dylematem:
Ocalić, czy skrócić o głowę?
I tu serce bolało chlastać wielkie idące przez cały korpus światłowody, więc je oszczędziłem, wywalając jedynie żarówki i dając LED'y.
Efekt?
Po włączeniu oświetlenia, górny, obszerny światłowód idący pod dachem tej szklarni oświetla ładnie całe wnętrze, ale do światła górnego dociera go bardzo mało.

Bardzo fajny model, myślę, że na Alpejskie trasy, no chyba, że zwiedzamy centralną magistralę ;)
Klakomanie nie są naklejone. ( Są osobno w pudełeczku )

DSC00027.JPG
DSC00030.JPG
DSC00031.JPG
DSC00032.JPG
DSC00033.JPG
DSC00034.JPG
DSC00035.JPG
DSC00036.JPG
DSC00037.JPG
DSC00038.JPG
DSC00029.JPG
 

Podobne wątki