• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Roco, 72706 / 72707] ST44-717

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#43
Rocowskie gagariny wymagają czasami dogięcia blaszek zbierających prąd. Moje lubiły się na rozjeździe zatrzymać. Po tym zabiegu jazda jest wzorowa. U mnie na standardowych ustawieniach Lenza ( zmieniam tylko przyspieszenie i zwalnianie) ale jeźdzą równie dobrze na Zimach i Esach. 717 też !
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#44

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
#45
Nie wiem czy zauważyliście, że Roco zafundowało nam "podświetlenie kabiny" w tym modelu. Zapala się równocześnie z włączeniem świateł zewnętrznych.

100_0945.JPG


100_0947.JPG


Po demontażu obudowy okazało się jednak, że brakuje daszków nad kabinami co w konsekwencji sprawia, że umieszczony tam górny światłowód dodatkowo oświetla wnętrze kabiny.

100_0944.JPG


Czy ktoś z kolegów posiadających ten model mógłby to sprawdzić. Czy to mnie się tylko trafił taki egzemplarz czy może Roco wypuściło taki bubel. Brakuje zaznaczonej na czerwono części.

100_0949.JPG
 
Reakcje
5 0 0
#50
U mnie tak samo, sam nad tym myślałem ale na szczęście mam jeszcze Gagara Rail Polska więc zaimportowałem daszek z tylnej kabiny Rail Polska do przody PKP Cargo i tak oto nawiązała się cudowna współpraca:)
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#55
To, że się bardzo ładnie postarali i załatwili ten model miedzy innymi Ja nie musiałem go kupować no wiecie gdzie. Moje uznanie dla Pana Ryszarda właśnie za to.
ok zgadzam się ,że pan Ryszard wszystko załatwi , też się u niego zaopatruje i zawsze nie ma najmniejszego problemu , rzetelna obsługa itp , ale nie musiałeś kupować tego modelu "wiemy u kogo" bo był on dostępny u wielu innych sklepach.A co do pana Ryszarda na długo nie rozstał się z Roco , czyli widać że zależy mu na kliencie , chcę być na bieżąco z nowinkami , przecież w końcu z tego żyje , ty kupujesz -oko cieszysz , a on zarabia -biznes
 
Reakcje
5 0 0
#56
Ja kupuje w makieta.pl -nie dość że Gagar był najtańszy 719zł to jeszcze po takim zakupie dostałem od razu 22zł rabatu na nastepny dowolny zakup.
Ja polecam.
 
Reakcje
0 0 0
#57
Makieta.pl- solidna firma.
W Rybniku baaardzo sympatyczni Ludzie. Ale jak człowiek czeka z bylę pierdołą na wysyłkę 10 dni to cholera bierze :)))
Ale to dobry sklep.
 
1

12g

Gość
#58
Czy ktoś miał problemy z działaniem dekodera dźwiękowego?
U mnie podczas docierania lokomotywy po pewnym czasie się zatrzymywała, a zamiast dźwięków silnika słychać było trzaski. Pomagało odłączenie zasilania, a po włączeniu zasilania jeździła przez chwilę i znowu się zatrzymywała. Objawy takie jakby się dekoder przegrzewał. Da się rozwiązać jakoś ten problem?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#59
Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale w instrukcji do 72706/72707 jest podany numer lokomotywy ST44-714.
Czyżby pierwotnie miał być to ten egzemplarz, no i przydział z północno-wschodniej Polski?
 

Podobne wątki