• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Roco, 72706 / 72707] ST44-717

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#22
Witam.
Takie pytanie do posiadaczy Gagarów z dźwiękiem.
Czy dźwięki w waszych maszynach z głośnika wychodzą czyste? Po uruchomieniu dźwięków u siebie słyszę trzeszczenie z głośnika.
Nie jest one wielkie, ale na dłuższą metę jest uciążliwe, bo nie słyszę czystego dźwięku silnika, tylko jakby głośnik był za słaby.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#24
Problem z tym, że się nie przycisza.
W instrukcji napisali, że za głośność odpowiada CV266. Niestety ten CV nie reaguje na wartości...
Sprawdzę głośniki.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#26
Zapewne coś wpada w rezonans.
A co do programowania, to zapewne jest problem po stronie systemu sterowania, a nie po stronie dekodera.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#27

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#29
Poczytam, dzięki ;)

Zgadza się.
Zdjąłem budę i nic nie trzeszczy. Coś musi w nadwozi wpadać w rezonans.
Jak będę miał więcej czasu to porozbieram poszczególne rzeczy i zobaczę "co w trawie piszczy".
Ja mam to samo, coś wpada w rezonans jak buda jest nałożona, próbowałem już na różne sposoby wytłumić, ale się do końca i tak nie udaje.

Co do programowania CV266, poczytaj w instrukcji od zimo o CV7, bo bezpośrednio z MM tego CV nie zmienisz.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#30
Ja mam to samo, coś wpada w rezonans jak buda jest nałożona, próbowałem już na różne sposoby wytłumić, ale się do końca i tak nie udaje.
W moim przypadku z ST44-199 było tak samo. Nakleiłem kawałki papierowej taśmy samoprzylepnej do boków ramy (ewentualnie jeszcze można do wewnętrznych ścian budy) i drgania rezonansowe ustały.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#31
Ten dźwięk w gagarze to jest kolejny przykład, z jaka starannością produkuje się modele na rynek polski. To brzęczenie to przypadłość wielu gagarów roco wyposazonych fabrry cznie w dźwięk. W moim 1028 wszystko tak brzęczało i drżało, że dopiero po kilku zabiegach, zakładaniu,zdejmowaniu, dociskaniu budy, podklejaniu taśmą i wsadzaniu gąbki, dźwiek jest w miarę czysty. Ale na "luzie" potrafi nadal pobrzęczeć.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#32
Straciłem ze dwa wieczory na podklejanie, przyklejanie itp. głośników, płytki. Wsadzałem gąbki i inne cuda. Na koniec poddałem się i wywaliłem to wszystko i gagarin dalej brzęczy. Kiedyś jak będę miał wenę to zrobię drugie podejście. Może się uda :). Także nie jest to odosobniony przypadek.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#33
Skoro operacje przy nadwoziu nie pomagają, to w wolnej chwili najpierw zacznę od wytłumienia głośników.
Może je należy usadzić na gąbce? Zobaczymy.
Chyba, że już ktoś próbował.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#34
Ten dźwięk w gagarze to jest kolejny przykład, z jaka starannością produkuje się modele na rynek polski.
A ja sądzę, że ten problem to kolejny przykład na obniżanie się jakości produktów tego producenta, a nie tylko produktów na rynek polski. Czemu tak sądzę? Oto przykład.
W Poznaniu po modułach kolegi "młodego" poruszał się w celach prezentacyjnych niemiecki parowóz z super bajerami firmy Roco, w tym z dźwiękiem i efektem dymu zarówno z komina jak i z cylindrów. Całość prezentowała się interesująco, głównie dla najmłodszych. Ale ten model nie był idealny, a cenę pewnie ma nie małą. Pomijam fakt iż skakał jakby na podkładach, pomijam fakt iż czasem jadąc coś normalnie waliło jakby model się wykoleił, to ale jeśli chodzi o dźwięk, to także i w tym modelu (przypominam: jeździł w celach prezentacyjnych) przy pewnych dźwiękach coś pierdziało i dawało rezonans jak w tych "naszych" Gagarinach.
Ja komentarza nie napiszę, niech każdy sobie sam tę sytuację oceni. Kto był i wnikał to wie o czym piszę.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#35
Ze zdjęć zamieszczonych na 1 stronie wynika, że Roco zrobiło małą kwadratową kratkę wlotu powietrza na czole, czyli tak jak to jest w oryginale w tej lokomotywie. W wątku z nowościami 2012 ktoś zadawał pytanie czy to zrobią.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#36
Ze zdjęć zamieszczonych na 1 stronie wynika, że Roco zrobiło małą kwadratową kratkę wlotu powietrza na czole, czyli tak jak to jest w oryginale w tej lokomotywie. W wątku z nowościami 2012 ktoś zadawał pytanie czy to zrobią.
Przyznać muszę, że model wygląda całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie detale model/oryginał.
Ale wciąż denerwują paskudne zderzaki, których na wymianę szukam do dziś.
I ramki świateł (wiader) jakieś wielkie.
 
Reakcje
5 0 0
#38
Przyznać muszę, że model wygląda całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie detale model/oryginał.
Ale wciąż denerwują paskudne zderzaki, których na wymianę szukam do dziś.
I ramki świateł (wiader) jakieś wielkie.
Heh...może wstyd się przyznać ale ja te ramki poprostu usunąłem i włozyłem samą imitację szkła(ten plastik który jest w wiadrach).Być może w najblizszym czasie rozglądne się za metalową podkładką o odpowiednim fi i wtedy już będzie wyglądać jako żywy:)
 

Podobne wątki