• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Roco, 72706 / 72707] ST44-717

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Witam.
Takie pytanie do posiadaczy Gagarów z dźwiękiem.
Czy dźwięki w waszych maszynach z głośnika wychodzą czyste? Po uruchomieniu dźwięków u siebie słyszę trzeszczenie z głośnika.
Nie jest one wielkie, ale na dłuższą metę jest uciążliwe, bo nie słyszę czystego dźwięku silnika, tylko jakby głośnik był za słaby.

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Problem z tym, że się nie przycisza.
W instrukcji napisali, że za głośność odpowiada CV266. Niestety ten CV nie reaguje na wartości...
Sprawdzę głośniki.

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum

karol_mar

Znany użytkownik
Poczytam, dzięki ;)

Zgadza się.
Zdjąłem budę i nic nie trzeszczy. Coś musi w nadwozi wpadać w rezonans.
Jak będę miał więcej czasu to porozbieram poszczególne rzeczy i zobaczę "co w trawie piszczy".
Ja mam to samo, coś wpada w rezonans jak buda jest nałożona, próbowałem już na różne sposoby wytłumić, ale się do końca i tak nie udaje.

Co do programowania CV266, poczytaj w instrukcji od zimo o CV7, bo bezpośrednio z MM tego CV nie zmienisz.

Uriel

Znany użytkownik
Ja mam to samo, coś wpada w rezonans jak buda jest nałożona, próbowałem już na różne sposoby wytłumić, ale się do końca i tak nie udaje.
W moim przypadku z ST44-199 było tak samo. Nakleiłem kawałki papierowej taśmy samoprzylepnej do boków ramy (ewentualnie jeszcze można do wewnętrznych ścian budy) i drgania rezonansowe ustały.

Ten dźwięk w gagarze to jest kolejny przykład, z jaka starannością produkuje się modele na rynek polski. To brzęczenie to przypadłość wielu gagarów roco wyposazonych fabrry cznie w dźwięk. W moim 1028 wszystko tak brzęczało i drżało, że dopiero po kilku zabiegach, zakładaniu,zdejmowaniu, dociskaniu budy, podklejaniu taśmą i wsadzaniu gąbki, dźwiek jest w miarę czysty. Ale na "luzie" potrafi nadal pobrzęczeć.

Flotoma

Znany użytkownik
Straciłem ze dwa wieczory na podklejanie, przyklejanie itp. głośników, płytki. Wsadzałem gąbki i inne cuda. Na koniec poddałem się i wywaliłem to wszystko i gagarin dalej brzęczy. Kiedyś jak będę miał wenę to zrobię drugie podejście. Może się uda :). Także nie jest to odosobniony przypadek.

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Skoro operacje przy nadwoziu nie pomagają, to w wolnej chwili najpierw zacznę od wytłumienia głośników.
Może je należy usadzić na gąbce? Zobaczymy.
Chyba, że już ktoś próbował.

CoCu

Znany użytkownik
Ten dźwięk w gagarze to jest kolejny przykład, z jaka starannością produkuje się modele na rynek polski.
A ja sądzę, że ten problem to kolejny przykład na obniżanie się jakości produktów tego producenta, a nie tylko produktów na rynek polski. Czemu tak sądzę? Oto przykład.
W Poznaniu po modułach kolegi "młodego" poruszał się w celach prezentacyjnych niemiecki parowóz z super bajerami firmy Roco, w tym z dźwiękiem i efektem dymu zarówno z komina jak i z cylindrów. Całość prezentowała się interesująco, głównie dla najmłodszych. Ale ten model nie był idealny, a cenę pewnie ma nie małą. Pomijam fakt iż skakał jakby na podkładach, pomijam fakt iż czasem jadąc coś normalnie waliło jakby model się wykoleił, to ale jeśli chodzi o dźwięk, to także i w tym modelu (przypominam: jeździł w celach prezentacyjnych) przy pewnych dźwiękach coś pierdziało i dawało rezonans jak w tych "naszych" Gagarinach.
Ja komentarza nie napiszę, niech każdy sobie sam tę sytuację oceni. Kto był i wnikał to wie o czym piszę.

jafrap

Znany użytkownik
Ze zdjęć zamieszczonych na 1 stronie wynika, że Roco zrobiło małą kwadratową kratkę wlotu powietrza na czole, czyli tak jak to jest w oryginale w tej lokomotywie. W wątku z nowościami 2012 ktoś zadawał pytanie czy to zrobią.

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Ze zdjęć zamieszczonych na 1 stronie wynika, że Roco zrobiło małą kwadratową kratkę wlotu powietrza na czole, czyli tak jak to jest w oryginale w tej lokomotywie. W wątku z nowościami 2012 ktoś zadawał pytanie czy to zrobią.
Przyznać muszę, że model wygląda całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie detale model/oryginał.
Ale wciąż denerwują paskudne zderzaki, których na wymianę szukam do dziś.
I ramki świateł (wiader) jakieś wielkie.

Przyznać muszę, że model wygląda całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie detale model/oryginał.
Ale wciąż denerwują paskudne zderzaki, których na wymianę szukam do dziś.
I ramki świateł (wiader) jakieś wielkie.
Heh...może wstyd się przyznać ale ja te ramki poprostu usunąłem i włozyłem samą imitację szkła(ten plastik który jest w wiadrach).Być może w najblizszym czasie rozglądne się za metalową podkładką o odpowiednim fi i wtedy już będzie wyglądać jako żywy:)