• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Roco 66349] wagon platforma, dwuosiowa Pdkh31 0 636 016 PKP

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Producent: Roco
Epoka: IIIb
Nr katalogowy: 66349
Zarząd kolei: PKP
Nr inwentarzowy: 0 636 016
Ilość osi: 2
Długość: 141mm
Dodatkowe elementy do montażu: kłonnice, przewody powietrza


DSCN1373.JPG DSCN1375.JPG DSCN1377.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#2
Ale może jakiś komentarz do tych prezentacji? Opinia posiadacza nt. wad czy zalet modelu? Jakieś zdanie o tym co, gdzie i kiedy sprzęt robił w realu?
Bo tak jak jest teraz, to ilość nie przejdzie w jakość i będzie pewnie budziła skojarzenia ze słynną "misiową" "bitwą o złotą patelnię" ...
 
OP
OP
K

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Nie wiem co ten wagon robił w rzeczywistości - nie trafiłem na żadne zdjęcie. O złotą patelnię nie walczę bo nawet gdybym chciał to nie mam tyle modeli.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
Odswieżę ten temat i mam takie pytanie do kolegi Krzychu 126, jakiego rodzaju kłonice były dołączone do tego modelu, drewniane czy metalowe, oraz jaką datę rewizji posiada ten wagon?.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Nie mam akurat tego modelu, ale widać uchwyty na szerokie kłonice, więc sądzę, że powinny być drewniane. Podobny model Piko ma też kłonice drewniane.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#6
Odswieżę ten temat i mam takie pytanie do kolegi Krzychu 126, jakiego rodzaju kłonice były dołączone do tego modelu, drewniane czy metalowe, oraz jaką datę rewizji posiada ten wagon?.
Łatwo znaleźć odpowiedzi na postawione pytania korzystając ze starych i dobrze znanych, choć od dawna nieaktualizowanych baz danych z polskimi modelami kolejowymi. Do wyboru oczywiście:
- wiki.gbbkolejka.pl - http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Roco+66349+Wagon+platforma+Pdkh31
- dcc24.eu - https://dcc24.eu/node/874/206

Jak widać na załączonych zdjęciach do modelu zostały dołączone drewniane kłonice. Na stronie gbbkolejka została ponadto umieszczona dodatkowa uwaga, a mianowicie: "Ścierają się napisy z kłonnic!!! Bez opisu ramy." Pierwsza to ostrzeżenie, a z drugiej wynika, że model nie posiada naniesionej daty ostatniej naprawy okresowej w związku z okrojoną wersją oznakowania. Potwierdzają to także zdjęcia. Można jednak po oznakowaniu modelu określić podepokę, do której przynależy wagon - jest ona zresztą podana, gdybyśmy nie byli w stanie na podstawie własnej wiedzy przyporządkować modelu do konkretnego okresu epoki. W przypadku tego modelu podano epokę III okres b.
Nie mam akurat tego modelu, ale widać uchwyty na szerokie kłonice, więc sądzę, że powinny być drewniane. Podobny model Piko ma też kłonice drewniane.
Wydawać by się mogło to oczywiste, a jednak nie jest. Firma PIKO oferuje model platformy tej konstrukcji z identycznymi uchwytami również w wersji z metalowymi kłonicami. W tej chwili jest nawet taki model w ofercie:

- PIKO 54833:

piko_54833.png


Model w wersji z wszystkimi oznaczeniami, a więc także na ramie i burtach czołowych. W komplecie zestaw metalowych kłonic (z metalu) oraz ładunek dwóch szpul z przewodami. Na koniec trochę pomarudzę - model w dosyć wysokiej cenie wynoszącej 49,99 €... może to tylko moje subiektywne odczucie, ale osobiście tyle bym w żadnym wypadku nie dał, mimo iż model z chęcią bym kupił. Na szczęście dla producenta w magazynie pozostały już tylko ostatnie sztuki i model zaraz się skończy.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Fakt, że model trochę drogi. Nawiasem mówiąc, widać, że nie tylko za modele PKP liczą sobie "nieco" przesadnie.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#8
Panowie, do modelu dołączone są kłonice... PLASTIKOWE ;)

Nie mniej reprezentują drewniane, bo takie miała w oryginale ta niemiecka platforma. Natomiast prezentowany wyżej model PIKO reprezentuje inną platformę niż model RoCo!
 

Podobne wątki