• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco (62211) Oi2-32 + Zimo MX646R

mg207

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Mam problem.
Lokomotywa z tym dekoderem często się zatrzymuje (gubi napięcie) szczególnie przy minimalnej prędkości. Tory i koła czyste. O co chodzi? Ponadto mam kłopot z ustawieniem głośności. Bez względu na wprowadzaną wartość ciągle jest na tym samym poziomie.
Poniżej instrukcja dekodera (głośność str. 27):
http://www.modelmania.com.pl/images/zim ... 640_pl.pdf
Wpisuje CV 266, zmieniam wartość i ... bez zmian.
Proszę o pomoc.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#2
A pewnie programujesz za pomocą Multimausa :D, no bo czym innym? Poczytaj o pseudoprogramowaniu, to Ci się pogłośni. Str. 24 tej samej instrukcji. Jeśli są problemy z utrzymaniem napięcia, trzeba w styki kondensatora dolutować kondziorka. Jeśli to zbyt delikatna robota dla Ciebie, to zapraszam na pw.
Nie żebym się chwalił, ale jestem od wspomnanej wyżej firmy znacznie tańszy.
 

Załączniki

OP
OP
mg207

mg207

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Zgadza się Multimause. Nie wiem, może robię coś źle albo po prostu nie rozumiem.
CV7 - 120 dalej CV66 - 45 i nic.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#5
mg207 napisał(a):
Zgadza się Multimause. Nie wiem, może robię coś źle albo po prostu nie rozumiem.
CV7 - 120 dalej CV66 - 45 i nic.
CV7=120 nie będzie Ci działać z MM gdyż w tym przypadku tryb pesudoprogramowania jest tymczasowy czyli do zaniku zasilania lub odwołania przez CV7=0.
Jeśli programujesz MM w trybie normalnym myszka podaje zasilanie na tor tylko w momencie wysyłania pakietów, a pomiędzy nimi jest przerwa w zasilaniu...

Zrób więc to tak:
CV7 = 210 (włącza pseudoprogramowanie z przesunięciem o 100 na stałe do czasu odwołania przez CV7=0)
Potem zmieniasz CV-ki
np.
CV166 = ile chcesz
i ewentualnie dalsze CV z przesunięciem o 100

Na koniec (ważne, nie zapomnij tego zrobić)
CV7 = 0 (wyłącza tryb pseudoprogramowania)

Pozdrawiam
Piotr
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#6
PiotrK napisał(a):
mg207 napisał(a):
Zgadza się Multimause. Nie wiem, może robię coś źle albo po prostu nie rozumiem.
CV7 - 120 dalej CV66 - 45 i nic.
CV7=120 nie będzie Ci działać z MM gdyż w tym przypadku tryb pesudoprogramowania jest tymczasowy czyli do zaniku zasilania lub odwołania przez CV7=0.
Jeśli programujesz MM w trybie normalnym myszka podaje zasilanie na tor tylko w momencie wysyłania pakietów, a pomiędzy nimi jest przerwa w zasilaniu...

Zrób więc to tak:
CV7 = 210 (włącza pseudoprogramowanie z przesunięciem o 100 na stałe do czasu odwołania przez CV7=0)
Potem zmieniasz CV-ki
np.
CV166 = ile chcesz
i ewentualnie dalsze CV z przesunięciem o 100

Na koniec (ważne, nie zapomnij tego zrobić)
CV7 = 0 (wyłącza tryb pseudoprogramowania)

Pozdrawiam
Piotr
Ale to sobie miał sam wyczytać. Stronę miał podaną.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#7
Elvis napisał(a):
Ale to sobie miał sam wyczytać. Stronę miał podaną.
Informacje w instrukcji są dość lakoniczne, często dla niedoświadczonego użytkownika mogą być nie do końca zrozumiałe. Pamiętajmy też o tym, że dodatkowo należy orientować jak zachowuje się MM w trybie programowania...

Pozdrawiam
Piotr
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#9
Nie zapominajmy też o tym, że sporo Oi2 już ma taką przypadłość, nawet w analogu, że gubi zasilanie. Ja miałem dokładnie to samo, był gdzieś tu wątek o tym. Stawała nagle, ruszała, znowu stawała. Myślałem że to coś z dekiem, ale w analogu okazało się że jest tak samo. Ponoć w wersjii PKP Roco coś tam pochrzaniło z blaszkami i dlatego tak sie dzieję. Ja swoją oddałem do speca i zrobił !Nie wiem co i nie wiem jak ale Jeździ bez zacinania się ! Dlatego polecam ci wyjęcie dekodera i sprawdzenie jak jeździ w analogu.
 
Reakcje
0 0 0
#12
W Oi2-32 można zainstalować generator dymu. Czy ten dekoder jest w stanie go obsłużyć? I jeśli tak to jak? Walczę z tym od dłuższego czasu i nie udaje mi się... :cry:
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#13
Spokojnie obsłuży. Wyjście funkcyjne Fa1 (zielony przewód).
Nie pamiętam jej w "środku", ale powinna być zworka przełączająca między możliwością załączania razem ze światłami, a osobnym wyjściem funkcyjnym.
A coś autor wątku tajemniczy. Tyle padło pytań do Niego, a tu ....sza.
 
Reakcje
0 0 0
#14
Coś jednak jest nie tak z tym dymieniem a właściwie jego brakiem...

Myślę, ze chodzi Ci o zworkę taka jak na pierwszym zdjęciu. Przekładałem ją wielokrotnie ale Oi2 wciąż nie dymi i mam problem za zrozumieniem jak postępować. Do dekodera była dołączona krotka instrukcja mówiąca, ze F10 uruchamia generator (drugie zdjęcie) ale niestety u mnie to działało. Pogrzebałem więc na stronie ZIMO i znalazłem instrukcje do programowania, która mówi, ze generator należy programować od F1 do F6 a nie jakieś tam F10... (trzecie zdjęcie). Wiec zaprogramowałem tak jak w tej instrukcji: CV 127 – wartość 72, CV 137 – wartość 90, CV 138 – wartość 200 i CV 139 – wartość 255. Nacisnąłem F1 no i …. nic, F10 – nic, włączyłem światła – nic, przełożyłem zworkę i nic...

Pomyślałem, więc ze może coś jest nie tak z napięciem – w torach było 18,2V, na generatorze od 0,1 do 3,5V w porywach... Czyli coś jest nie tak bo o ile rozumiem generator działa na 18V. Tylko nie wiem co. Proszę, zlitujcie się i pomóżcie, bo już mi się te dekodery i generatory śnią po nocach...
 

Załączniki

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#15
Wkładka w pudełku dekodera mówi pod jakim klawiszem funkcyjnym jaki dźwięk jest dostępny, a nie jakim przyciskiem uruchamia się generator dymu!
Przy normalnych ustawienaich (czytaj fabrycznych) dym powinien odpalać przez naciśnięcie F1. W zasadzie powinieneś powyższe CV ustawić na zero. Potem odpalić generator prze F1. Po resztę info zapraszam na PW.
P.S. A w zasadzie powinien pomóc Ci sprzedawca dekodera.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#17
Slodki Lolo napisał(a):
Do dekodera była dołączona krotka instrukcja mówiąca, ze F10 uruchamia generator (drugie zdjęcie)...
Nie generator dymu, ale z niemiecka Generator to po polsku prądnica ;) A chodzi oczywiście o dźwięk prądnicy :D

Slodki Lolo napisał(a):
... ze generator należy programować od F1 do F6 a nie jakieś tam F10... (trzecie zdjęcie).
Nie "F1 do F6" a FO1 do FO6 :p To chyba po angielskiemu, Function Output czy jakoś tak :p po naszemu to będzie wyjście funkcyjne od 1 do 6 ;)
I wcześniej na tym obrazku jest napisane, że wymaga się, aby generator dymu podłączany był do wyjść funkcyjnych FO1-FO6.

Może byś tak sprawdził, czy ten zielony kabelek masz podłączony do generatora, drugi kabelek powinien być dołączony do niebieskiego kabelka.
Oliwę wlałeś?

Aaaa... dla pewności, że klawisz F1 uruchomi wyjście funkcyjne FO1 wpisz CV35=4.

edit
A czy zielony kabelek masz w ogóle przylutowany do wtyczki? Ze zdjęcia właściwie widać, że nie widać :LOL:
 
Reakcje
0 0 0
#18
WM-MODEL napisał(a):
Slodki Lolo napisał(a):
Do dekodera była dołączona krotka instrukcja mówiąca, ze F10 uruchamia generator (drugie zdjęcie)...
Nie generator dymu, ale z niemiecka Generator to po polsku prądnica ;) A chodzi oczywiście o dźwięk prądnicy :D
No tak - teraz przynajmniej to będę wiedział :D

WM-MODEL napisał(a):
Slodki Lolo napisał(a):
... ze generator należy programować od F1 do F6 a nie jakieś tam F10... (trzecie zdjęcie).
Nie "F1 do F6" a FO1 do FO6 :p To chyba po angielskiemu, Function Output czy jakoś tak :p po naszemu to będzie wyjście funkcyjne od 1 do 6 ;)
I wcześniej na tym obrazku jest napisane, że wymaga się, aby generator dymu podłączany był do wyjść funkcyjnych FO1-FO6.
No i to. Dzięki! :D

WM-MODEL napisał(a):
Może byś tak sprawdził, czy ten zielony kabelek masz podłączony do generatora, drugi kabelek powinien być dołączony do niebieskiego kabelka.
Wydaje mi się, ze jest podłączony jak należy. Jeszcze sprawdzę.

WM-MODEL napisał(a):
Oliwę wlałeś?
No pewnie! Około połowy

WM-MODEL napisał(a):
Aaaa... dla pewności, że klawisz F1 uruchomi wyjście funkcyjne FO1 wpisz CV35=4.
Wpisałem i nic...

WM-MODEL napisał(a):
edit
A czy zielony kabelek masz w ogóle przylutowany do wtyczki? Ze zdjęcia właściwie widać, że nie widać :LOL:
Tak, w końcu to nowy dekoder a nie aż tak jestem narwany (przynajmniej na kable), żeby go zaraz wyrywać, ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem jak to się skończy ;)

Idę jeszcze raz sprawdzić podłączenia i połączenia. Dam znać co i jak.
 

Podobne wątki