• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Rocky Rail

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Na forum jakoś nie było mowy poza jednym jedynym przypadkiem o modelach H0 belgijskiej firmy Rocky Rail http://rocky-rail.com/. Zwróciłem na nią uwagę po namowie znajomego Holendra, który posiada metalowy model MaK 6400 tej firmy - chyba próbnego wypustu. Nie jest to konwersja wyrobów innego producenta, bo taki model np. już wypuścił Maerklin/Trix, lecz całkowicie nowa produkcja - ponoć zaprojektowana od podstaw. Model jest bardzo szczegółowy i wierny oryginałowi w odróżnieniu od podobnych modeli Liliputa czy Piko, które tylko naśladowały tego charakterystycznego MaKa NS 6400.

Poniżej zdjęcia modeli NS 6400/6500 ze strony internetowej Rocky Rail: w mojej skromnej ocenie model robi wrażenie, a jego cena zaczyna się od 189 Euro (z gn. 21-pinowym).





Firma ma jeszcze w ofercie różne wagony towarowe z ep. V-VI oraz lokomotywy SNCB Class 55, MaK G2000 (po tym, jak holenderska firma Classix przestała już je oferować) i inne.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#2
Model rzeczywiście robi wrażenie. Można też mieć pewność że jest to właściwy model bo spotkałem się z modelami podobnych tylko typów w malowaniu NS (choćby Liliput). Mnie akurat najbardziej by się podobał w najwcześniejszym wyglądzie czyli szaro żółty NS
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
212 33 1
#4
Lokomotywa już jeździ w Polsce w malowaniu DB Cargo już kilka lat. Jest film jak DE6400-6467 jeździ po stacji Kąty Wrocławskie. Model Piko ma dwa wentylatory. Oryginał tylko jeden.
 

Podobne wątki