1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Robota Mańka :D

Dyskusja w 'W robocie' rozpoczęta przez użytkownika maniek, 6 Sierpnia 2014.

1. Młody

Młody Znany użytkownik

Pędzelkiem też trzeba umieć malować. Obecne malowanie całkowicie do bani. Moim zdaniem przerzuć się na aerograf albo ćwicz malowanie pędzelkiem ;)

• Popieram Popieram x 1

2. maniek

maniek Aktywny użytkownik

Jak wiecie, barwy, nie istniejącej już firmy Rico są moją słabością. Firma zaczęła swoją działalność w roku 1992, co oznacza, że miała też starsze pojazdy na początku swojej świetności. Znalazłem w sieci to zdjęcie Volvo f12 Intercooler , jak się nie mylę. Postanowiłem go odwzorować . Oto efekt paru dni mojej pracy. Nie wiem, tylko jak podmalować światła. No i trzeba dodać kilka brakujących szczegółów. Do zrobienia tego modelu wykorzystałem kabinę Albedo i Herpy.

fc765a8f48.jpeg

Moim warsztatem jest mój pokój , i wygodniej jest mi malować pędzelkiem. W przyszłości, kiedy dorobie się miejsca na warsztat , zapewne , zaopatrzę się w niezbędny sprzęt jakim jest aerograf . Lecz do tego czasu malować będę pędzelkiem ;)

IMAG0012.jpg
    IMAG0010.jpg

IMAG0011.jpg

IMAG0013.jpg

• Doceniam Doceniam x 2
  3. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Narobisz się a efekt końcowy zepsuje to malowanie niestety , do malowania aerografem nie trzeba mieć warsztatu , wystarczy duży karton jako kabina lakiernicza i nie śmierdzące farby akrylowe no i koniecznie aerograf , nawet kompresor na początek nie jest potrzebny bo można dętkę samochodową wykorzystać , na jedną kabinę powietrza wystarczy.
    Oczywiście każdy robi jak uważa ;):)

• Popieram Popieram x 3
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
  4. Młody

Młody Znany użytkownik

Ja nie mam kabiny a maluje akrylami i jest git. Starczy otworzyć okno. Za kompresor robi mi sprezarka z lodówki która pompuje powietrze w butle. Nawet nie pamiętam gdzie ona slużyła. Kompresorek jest cichy i sprawdza sie w 120% ;)

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  5. maniek

maniek Aktywny użytkownik

Takie małe wypociny z najazdami
    IMAG0567.jpg
    IMAG0568.jpg
    IMAG0569.jpg

IMAG0570.jpg

• Super! Super! x 5
    • Doceniam Doceniam x 1
  6. Sławek13

Sławek13 Aktywny użytkownik

O widzę, że jednak coś wymyśliłeś na porycie najazdów, fajnie wyszło.

Udostępnij