• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Wagony wczoraj dotarły (w końcu i po takich przebojach). Dzisiaj przygotowujemy paczki i jutro wyruszą w drogę do sklepów modelarskich, by w poniedziałek do nich dotrzeć. Szczerze mówiąc to się już powoli kończą, szczególnie wagony w malowaniu TLK są już na wyczerpaniu. Jeżeli tak się zdarzy, że ktoś się nie załapie, to pod koniec września będzie następna dostawa. Modeli powinno wystarczyć do końca roku. Z drugiej strony patrząc jakie jest zapotrzebowanie na wagony pierwszej klasy, to "jedynki" mogą się szybciej skończyć.
Proszę wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt.
Wagony zostały wykonane prawie bezbłędnie i są bardzo wysokiej jakości - w przyszłości następne wersje "Y-ów" mogą już nie być tak dobre jak obecne wypusty - fabryka, gdzie zostały wyprodukowane niestety zmieniła branżę.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Post nic nie wnoszący do tematu, ale....niezmiernie się cieszę, że ROBO wraca ze swoimi Y-kami i to z dwóch powodów. Po pierwsze Y-ki to sól tej ziemi (modelarskiej ziemi). Gdybym chciał teraz stworzyć z moich wagonów rozkład jazdy to byłyby w nim same EC i EIC, a to chyba nie było by zbyt realne. Już oczami wyobraźni widzę kilka, kilkanaście pociągów pospiesznych różnych relacji złożonych z Y-ków od ROBO które śmigają po mojej makiecie. Ja czekam bardzo na kuszetki bo chciałbym złożyć sobie "Tetmajera", a także na 2-ki bo kilka sentymentalnych "pośpiechów" też mi jeździ po głowie. Po cichu liczę, że może ROBO porwie się na EN57 jako już całkowite dopełnienie polskiego krajobrazu kolejowego, a także na NRD-owskie WLABY.

Pozdrawiam kolegę Roberta i życzę samych sukcesów.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
Czy można liczyć na kremowo- czerwony wagon pasujący do piętrusa Rivarossi HRS4231 ze stacji Opole, bonanzy z Nysy Piko 96640 lub bonanzy z Grudziądza Piko 96651-2.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Nie idealne to dość mocny eufemizm. Dla mnie modeli tych wagonów nie ma, bo to co jest to taka trochę....udawanka ;)
Dołączę się do pytania: a niby dlaczego? Mam świadomość pewnych błędów (np. kominki w Roco), ale chyba bez przesady.
I to jest świetna wiadomość. W związku z powyższym o dwójkach Herisa nie ma co myśleć i łamać sobie głowy nt. ich zgodności z oryginałem :) jak i żałować że się ich nie zakupiło.
Co do porównania z dwójkami Herisa, to na razie nie ma czego porównywać, bo Robo ma tylko jedynki (9 przedziałów). Ta świetna wiadomość dotyczy, jak rozumiem, wagonów 1 klasy w oliwkowym malowaniu z IV epoki. Więc ja nie żałuję, że Herisy kupiłem. Jak będą jakieś lepsze, to się będę martwił, co z tymi zrobić. Ale widząc tempo pojawiania się modeli z IV epoki, to myślę, że jeszcze chwilę to potrwa.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Mój prezent urodzinowy (pogoda do kitu, dlatego zdjęcia takie, ale są, jak będzie lepsze pogoda, obiecuję wstawić lepsze zdjęcia) wielkie dzięki Robert!
y.jpg
y2.jpg
y3.jpg
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Dołączę się do pytania: a niby dlaczego? Mam świadomość pewnych błędów (np. kominki w Roco), ale chyba bez przesady
To nie ten temat i nie chciałbym zaśmiecać, ale całkowicie nieprawidłowy układ urządzeń podwozia, nieprawidłowe wózki (choć podobne do prawidłowych), bardzo rzucający się w oczy nieprawidłowy kształt okien. No można mówić że te wagony przypominają WLAB-y które użytkuje PKP ale nie to, że są to modele tych wagonów (zbudowanych dla PKP).

A wracając do oliwkowych wagonów, to do kiedy mniej więcej można było spotkać jednolite składy w tym malowaniu? Tak 1995 czy może dalej, a może krócej ?
 

Podobne wątki