1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

ROBO POLSKIE MODELE - modele wagonów cystern typu 406Ra

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika 12groszy, 3 Czerwca 2017.

1. Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński Znany użytkownik

Domniemam ,że jako pierwsze ukażą się wagony w oznaczeniu V epoki.
    Czy planowane jest może oznaczenie tych cystern w IV epoce ?
    Może kolega @12groszy ,lub Robert zechcieli by odpowiedzieć ;)
    Kurcze choćby i miały być tylko w epoce V to warto je kupić , bo zapowiadają się fajnie.
    Osobiście cieszy mnie fakt ( o którym już wiele razy tu na forum pisałem) ,że ktoś chce i robi polskie wagony towarowe, oby było ich więcej(różnych typów) (y)
    Cały czas uważam ,że to potencjał który można wykorzystać i wróży sukces sprzedaży.
    Pozdrawiam i czekam na dostępność modeli:)

• Popieram Popieram x 1

2. robo

robo Znany użytkownik

W pierwszej kolejności ukażą się wagony z IV i V epoki, po 3 numery na każdą epokę z dwoma różnymi wersjami dennic od zbiornika. Modele z IV epoki będą szare bądź srebrne, natomiast z V epoki na początek będą w malowaniu DEC w kolorze takim jak na powyższych zdjeciach. Jeden z wagonów będzie bez logo DEC ale też w tym samym kolorze co pozostałe. W następnej serii ukaża się modele do uzupełnienia składu z IV epoki oraz białe cysterny do składu z V epoki. Pierwsza dostawa wagonow będzie sprzedawana jako osobne modele, w drugiej dostawie (białe DEC) i wagony z IV epoki prawdopodobnie będą sprzrdawane jako zestawy 3 wagonowe.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 22
    • Doceniam Doceniam x 3
    • Super! Super! x 2
  3. FENIX

FENIX Znany użytkownik ŁKMK

Zastanawiam się dlaczego drabiny i pomosty nadzbiornikowe nie zostały wytrawione z metalu ? np . jako całość do zagięcia?
    podejrzewam ,że wytrawienie tychże elementów jest 3-4 razy tańsze od formy wtryskowej, a efekt końcowy 3-4 razy lepszy.
    Amerykanie dawno już to podliczyli i tak robią. Piko ( w SM- poręcze ) i Trix podobnie.

• Popieram Popieram x 1
  4. robo

robo Znany użytkownik

Elementy te są dosyć małe i można było je bez problemu dodać do do istniejącej formy z innymi elementami. Jeśli chodzi o zastosowanie trawionek to podnipsło by to koszt ostatecznego modelu, co przełożyło by się na narzekanie typu, dlaczego tak drogo można było zrobić to taniej. Każdy może we własnym zakresie wymienić owej elementy na metalowe.

• Popieram Popieram x 5
    • Doceniam Doceniam x 2
  5. RS11

RS11 Znany użytkownik

Bardzo dobry model! Szkoda że zestaw 3 szt białe nie będzie posiadał jednej beczki z logiem CPN, bo mieszanych składów CPN i DEC było dużo w V epoce. Ba nawet w 6 epoce były co najmniej dwie białe cysterny z logiem CPN, o których krążyły legendy jak tylko Orlen zaczął wykonywać samodzielnie przewozy.

6. 12groszy

12groszy Znany użytkownik KSK Wrocław

Wszystko jest do zrobienia. Zdjęcia, będą zdjęcia to się pomyśli nad modelem.

7. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

A zadam takie pytanie. Czy już wiadomo, w których sklepach modelarskich będzie sprzedaż tych cystern?

8. ed250

ed250 Aktywny użytkownik

Najlepiej jakby wyłączność miał zakazany sklep ze ślunska to wtedy nie było by kłótni;)
    A tak na poważnie, to czy Robert gdzieś wspomniał o zerwaniu współpracy z którymś ze sklepów? To co stoi na przeszkodzie by modele były dostępne w tych samych sklepach, które dotąd sprzedawały produkty Robo? Jakoś nie widzę powodów do ograniczania kanału dystrybucji.
    Nie pytajmy w kółko przy każdym nowym modelu o nazwy sklepów, bo to już się nudne robi.

• Popieram Popieram x 7
    • Doceniam Doceniam x 1
  9. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

W powiększeniu obiektywem aparatu to i komar ma dużą kłujkę. Ja bym się tak nie ekscytował tymi "szparami" zdając sobie sprawę z odbioru modelu okiem w skali 1:87. Pamiętam narzekania na Ryflaki, a jak przyszły do ręki to same ochy i achy. Zresztą weźcie poprawkę na fakt, że to tylko model - do tego kwestie technologii, techniczne, kosztowe, itd.... Jak się powiększy to i tamto, to zawsze coś wyjdzie.

• Popieram Popieram x 5
  10. Walter Rusin

Walter Rusin Jasnowidz roku Donator forum

Prada, jednak bez przesady. Na prototypie takie rzeczy jak najbardziej. Na modelu już nie...

Załączniki:

11. 12groszy

12groszy Znany użytkownik KSK Wrocław

Na elementach farba zeszła, bo są z POMu. W prototypie POM nie był barwiony.

• Doceniam Doceniam x 1
  12. DRACULA

DRACULA Aktywny użytkownik

Czy jest znana cena tych cystern ? Czy to do końca "turków tajemnica" ?!
    ( W wątku nie znalazłem info , ani na stronie Loko Model który miał w ofercie wagony Robo )
    Pytam bo nie wiem czy planować wydatek na 1-2 sztuki w IV epoce do składu zdawczego/zbiorczego ?
    Czy planować wydatek na kilka/kilkanaście sztuk czyli , decydować się na budowanie WAHADŁA cystern ?
    A czasy ciężkie i z roku na rok cięższe ... Więc ! Po ile sztuka ?!

• Popieram Popieram x 3
    Ostatnio edytowane: 20 Sierpnia 2017
  13. Gor717

Gor717 Znany użytkownik KSK Wrocław

@DRACULA :
    Na pierwszej stronie....

14. Meggido

Meggido Znany użytkownik ŁKMK

To dziadostwo lakierować się nie daje. Absolutny brak przyczepności. Za to do innych zastosowań jest wyśmienite.

15. szymongodlewski

szymongodlewski Użytkownik

Czy można prosić o informację z jakich lat będą cysterny 406R w epoce IV?

16. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

Czy poza wagonami brązowymi i białymi (oba rodzaje po 3 różne numery) w V epoce ukażą się kolejne cysterny tak aby złożyć jakiś sensowny skład ?

17. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

Czy coś wiadomo bliżej odnośnie terminu sprzedaży brązowych cystern? Miały być w październiku a ich premiera zapowiedziana była na HOBBY ?

18. puszo

puszo Aktywny użytkownik

Cysterna była na Hobby widziałem na własne oczy :) Nawet chciałem kupić ale nie była na sprzedaż, no cóż pytam więc Pana szanownego kiedy będzie można zakupić ? Pan odpowiada : Hmmmm raczej już w tym roku nie będzie .
    Ja tam dociekliwy nie jestem to i nie pamiętam na jakim to stoisku było :( Może któryś z kolegów był i widział

19. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

Może być i w przyszłym, dla mnie to nawet lepiej. Byle była...

20. puszo

puszo Aktywny użytkownik

No dokładnie, ja też nie rozpaczam. Prezentuje się bardzo dobrze, widać tą jakość którą raczy nas ROBO

Udostępnij