• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 ROBO POLSKIE MODELE - modele wagonów cystern typu 406Ra

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Będąc niedawno w Lokomodelu widziałem owe cysterny. Co prawda o właściwościach jezdnych czy działaniu kinematyki sprzęgu nie mogę się wypowiedzieć, to na żywo od strony wizualnej nie prezentują się tak źle jak co niektórzy twierdzili, i bardzo możliwe że skuszę się na epokę V, jak będzie.

Przeczytałem opinie kolegi Jacka (@Jacek765 ) odnośnie tych cystern.
Jacku jeżeli można chciałbym abyś odpowiedział jak zachowują się w łukach te wagony przy zamontowanych wężach powietrza ?
Mam takie wrażenie ,że mogą przeszkadzać przy maksymalnym wychyleniu na boki gniazda sprzęgu.
Próbowałem w swoich wagonach zdemontować te węże ,ale chyba są wklejone na klej - odpuściłem sobie aby ich nie uszkodzić.
Więc jak to jest ?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

Jacek765

Znany użytkownik
Ja jeździłem na sprzegach standardowych (oczkowych) i nie było żadnego problemu. Teraz jestem wyjechany z domu to nie mogę sprawdzić jak działa na sprzegach krótkich.

KoVaL

Znany użytkownik
U mnie na "śledziach" śmiga beż problemu na "2" Roco, co prawda tylko jedna ,nie wiem jak zachowywały by się spięte dwie lub więcej.

Jacek765

Znany użytkownik
To w ostateczności. Myślę jednak że nie będzie to konieczne. Jak wrócę w przyszłym tygodniu to spróbuję z jakimś dłuższym wagonem zeby przetestować najbardziej niekorzystne konfiguracje.

Ropu

Aktywny użytkownik
Spiąłem dwie cysterny sprzęgami uniwersalnymi Roco, które nie są szczególnie „szczupłe” i na R2 r=360mm i z założonymi stopniami przejeżdżają bez zarzutu - zarówno pchane, jak i ciągnięte.

Ale niedawno ROBO miało żale do piko że niszczy polski rynek a okazuje się że z takimi cenami sama go niszczy a do tego poco te rowki pod pasami
Gość się pyta o dostępność modeli, a Ty kolego jedziesz z żalami na ROBO, że coś niszczy i że model źle zaprojektowany.... taaa...
Nie podoba się, przymusu nie ma. Będzie PIKO to se kupisz. Nie dość, że gość krwawicę traci na waszą satysfakcję to jeszcze dostaje z kujawiaka.