1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

ROBO POLSKIE MODELE - modele wagonów cystern typu 406Ra

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika 12groszy, 3 Czerwca 2017.

1. 12groszy

12groszy Znany użytkownik KSK Wrocław

Nowy model Robo
    IMAG0430.jpg IMAG0431.jpg IMAG0432.jpg

• Super! Super! x 27
    • Doceniam Doceniam x 12

2. SP45-166

SP45-166 Aktywny użytkownik

Wagony 406Ra? Trzon i podstawa parku cystern przez wiele lat. BRAWO! Wspaniałe posunięcie! Jeżeli to wielkoseryjnie, to wróżę firmie powrót na szerokie wody! Bardzo słuszna wolta w stronę ogromnie nienasyconego rynku modeli wagonów towarowych! Po "wypuście" ryflaków w malowaniu kolei mazowieckich miałem mieszane uczucia co do przyszłości Robo (bo nie lubie takich fikcji), ale to chyba była tylko zmyłka dla konkurencji. Czekam cierpliwie na więcej szczegółów i dokończone wagony (bo z opisami będą zapewne obłędne). I życzę powodzenia, z przyjemnością się ogląda takie zapowiedzi!

• Popieram Popieram x 4
    • Super! Super! x 1
  3. 12groszy

Pierwszy będzie brązowy DEC, w październiku. Cena, 200-220 zł za sztukę

• Doceniam Doceniam x 8
    • Popieram Popieram x 2
  4. robo

robo Znany użytkownik

20170603_123202.jpg 20170603_123417.jpg
    20170603_123506.jpg
    Korzystając z wolnej chwili kilka fotek cystern. Wagony będą się różnić od finalnej wersji, ponieważ jest to pierwszy prototyp.

• Super! Super! x 9
    • Doceniam Doceniam x 6
  5. Badylek

Badylek Aktywny użytkownik

Cieszył bym się jak głupi, gdyby cena nowych wagonów ROBO oscylowała bliżej 150 zł. Ponad 200 to dla mnie dużo :(

• Popieram Popieram x 10
  6. wheel123

wheel123 Nowy użytkownik

Moim zdaniem jak na jakość ROBO, cena jest niezła. Natomiast czy ktoś może wie, czy te cysterny będą dostępne w zwykłej sprzedaży w sklepach modelarskich tak jak kiedyś wagony 112A?

• Popieram Popieram x 1
  7. Dozamet

Dozamet Użytkownik

Dokładnie takie samo pytanie zadałem dzisiaj w Piotrkowie , właścicielowi ROBO , potwierdził ,cysterny,będą sprzedawane tak jak wcześniej Ryflaki .

• Doceniam Doceniam x 1
  8. Sebastian B.

Sebastian B. Aktywny użytkownik

To teraz zostaje tylko zapytac, kiedy by mozna sie ich spodziewac w sprzedazy tak aby mozna bylo sobie budzet ustalic na te wagony.

9. ed250

ed250 Aktywny użytkownik

Informacja od źródła była taka, że postara się by na Hobby były gotowe, jako pierwsze brązowe DEC, masz info stronę wcześniej.

10. Grzeju

Grzeju Aktywny użytkownik

A ja chciałbym jeszcze zapytać o cysterny 406Ra od Robo. Czy ten - nazwijmy go "spaw" - w górnej części beczki to jest zamierzony efekt, czy jeszcze do dopracowania? Nie spotkałem się ze zbiornikami z takim elementem i chętnie bym się dowiedział czegoś na ten temat. Może to jakaś szczególna wersja której nie miałem okazji zobaczyć.

11. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Ja też zastanawiałem się, czy to wynik prototypowej produkcji.

12. 12groszy

To zamierzony efekt, jest to spaw łączący dwie blachy poszycia zbiornika.
    Podobny jest na obwodzie dennic zbiornika cysterny.

13. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Były jakieś wersje tych wagonów z widocznym spawem?
    Na zdjęciach prawdziwych wagonów które przeglądam, to nie widać tego.

14. akinomrz

akinomrz Aktywny użytkownik

Jak się dobrze poprzyglądać to coś tam na niektórych zdjęciach oryginałów widać ale nie takie dorodne jak w modelu :niepewny:

15. Grzeju

Grzeju Aktywny użytkownik

Dziękuje za odpowiedź. Czy planujecie wydać go w oznakowaniu jeszcze z III epoki?

16. 12groszy

Zapewne też powstanie, o ile te cysterny występowały w oznaczeniach z III epoki, bo przecież ich produkcją zaczęła się cztery lata przed zakończeniem epoki III. O szerszym planie produkcyjnym będziemy mówić jak w sprzedaży pojawi się pierwsza seria wagonów, czyli brązowych DEC.

17. robo

robo Znany użytkownik

Spawy w górnej części zbiornika występują w rożnych cysternach. Ze względu na naturalną waloryzację wagonu można je pominąć....
    1.jpg
    7.jpg
    51 798 0 737-5 Zaes 2008-05 PKP DEC GATX Nudow 61000l (1).jpg
    IMG_6003.JPG

• Doceniam Doceniam x 4
    • Super! Super! x 1
  18. PiotrK

PiotrK Aktywny użytkownik

Na zdjęciach przygotowywanych modeli górne spawy wyglądają strasznie przeskalowane. Mam nadzieję, że to tylko wina oświetlenia.

19. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Ja wiem? Przyjrzałem się fotkom tu zamieszczonym i nie powiedziałbym że "strasznie przeskalowane". Zresztą zdjęcia zawsze wszystko wyolbrzymiają w sensie, że bardziej złe się widzi niż dobre. No, może na bokach zbiornika, ale to wg mnie czepialstwo bo tragedii nie ma i wagon jak najbardziej godny zakupu.
    Podejrzewam, że gdyby nie było tych spawów wcale, to znalazło by się paru takich, co by narzekali, iż nie ma spawów :) Mam nadzieję że wyjdzie jakiś wagon w oznaczeniach z epoki IVb lub IVc bo już zacieram ręce.

406R.jpg

PS. Zdjęcie oryginału wykorzystałem to z góry - w lustrzanym odbiciu, by pasowało do zdjęcia modelu. Zdjęcie modelu - ze strony 49 tego wątku.

• Popieram Popieram x 1
    Ostatnio edytowane: 13 Czerwca 2017
  20. akinomrz

akinomrz Aktywny użytkownik

Jak dla mnie jest przeskalowany i to w sposób jak dla mnie na tyle istotny, że skutecznie zniechecajacy do zakupu - ale co kto lubi - niektórych rażą przeskalowane poręcze w lokach Piko, a innym nie przeszkadza "szew" przez całą długość wagonu.

• Popieram Popieram x 5

Udostępnij