• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#1
Witam wszystkich

Mam przyjemność zaprezentować pierwszy prototyp wagonu potocznie zwanego ryflakiem w wersji 101A.

Wagon będzie produkowany w technologii wtrysku plastiku, czyli tak jak większość taboru dostępnego na rynku.

Jak już wcześniej wspomniałem jest to pierwszy prototyp i posiada on drobne błędy, które zostaną usunięte w następnym prototypie, oraz brak oświetlenia końca składu.

Na chwile obecną wagon będzie produkowany w 2ch wersjach:

a) wersja z oświetleniem (w tym oświetlenie końca składu - możliwość włączania i wyłączania - ta opcja jest obecnie na 80% pewna). Oświetlenie będzie działało zarówno w wersji cyfrowej jak i analogowej (w cyfrowej już działa w analogu muszę przetestować)

b) wersja bez oświetlenia

Proszę nie sugerować się obecnym oświetleniem, ponieważ będzie ono przeprojektowane (dodane zostaną diody oraz przesunięte do środka tak jak w rzeczywistości)


Malowanie wagonu:


Na początku będzie w tradycyjnym ciemno - oliwkowym kolorze z kilkoma nr. bocznymi oraz stacjami macierzystymi

Planowany termin "oddania wagonu do użytku" koniec 2010 czyli przed świętami (o ile nie wyskoczą niespodziewane opóźnienia)

Teraz najważniejsze CENA. Chcemy, aby wagon był dostępny dla każdego i cena wagonu w wersji bez oświetlenia na dzień dzisiejszy (jeżeli nie wyskoczą niespodziewane "efekty uboczne") będzie poniżej 200zł. W wersji z oświetleniem będzie w przedziale od 235-250 (jeszcze nie jest ustalona dokładnie)


Co do korekt:

- powiększenie ryfli na ścianach bocznych wagonu
- oddzielenie drzwi środkowych (prawe od lewych)
- oddzielenie drzwi od ścian bocznych ryflaka ( mały rowek (wcięcie) pomiędzy drzwiami, a
ścianami bocznymi)
- przeprojektowanie oświetlenia
- poprawienie stopni ( w szczególności dolnych) oraz dodanie siatkowej powierzchni
- powiększenie elementów podtrzymujących ośkę (el. w kształcie trójkąta po 2 stronach ośki)
- powiększenie podłużnicy w wózku jezdnym
- połączanie z harmonią elementów ja podtrzymujących
- dodanie do małego zbiornika znajdującego się w spodniej części wagonu brakujących elementów

Obecne kolory wnętrza oraz przezroczystość szyb będzie zmieniona w następnej wersji wagonu

W ramach postępu prac wszystkie uaktualnienia będą zamieszczane w poście

Dla wszystkich chętnych, jutro (tzn. dzisiaj) będzie link ze zdjęciami w wyższej rozdzielczości.
 

Załączniki

  • 183,5 KB Wyświetleń: 6.705
  • 403,3 KB Wyświetleń: 6.737
  • 249,6 KB Wyświetleń: 6.708
  • 225,9 KB Wyświetleń: 6.656
  • 237,4 KB Wyświetleń: 6.658
  • 210,4 KB Wyświetleń: 6.639
  • 210 KB Wyświetleń: 6.602
  • 436,1 KB Wyświetleń: 6.650
  • 424 KB Wyświetleń: 6.653
  • 331,5 KB Wyświetleń: 6.635
  • 206,3 KB Wyświetleń: 6.614
  • 225,2 KB Wyświetleń: 6.591

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
Ja też zamawiam 4 sztuki w pełni oświetlone. Oznakowanie to będzie tampon czy kalkomania? Jakie stacje macierzyste wchodzą w grę?
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#8
Czy oświetlenie będzie na zasadzie włącz-wyłącz, czy przewidujesz strefy i załączanie świateł końcowych w zależności od kierunku jazdy?
 
A

Adam-H0

Gość
#9
na cos takiego tez sie pisze - tez 4 wagony z OSWIETLENIEM - moze przydzial wroclawski
;)
jak sie wydaje kupe szmalu na formy to juz kwestia druku jest pewna - byloby chanba kleic kalki wagon jest super wiec i tampon to mus.

tylko tak dalej 8)
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#11
Furora, to mało powiedziane...
Ja prosiłbym tylko, aby w procesie "dopracowywania" formy, zmniejszyć gniazda dla poręczy, bo są za duze i strasznie widoczne.
A jakby co, też zgłaszam chęć zakupu, a szczegóły określę po opublikowaniu możliwych malowań i przydziałów.

Jeszcze raz WIELKIE brawo za odwagę...
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
Idea zacna - chętnie przypnę jeden lub dwa do parowozu - za deklarowaną cenę na pewno jeden - nie wiem czy nie czekać na dalsze wersje ;)
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#13
Witam ponownie

Niestety bardzo mi przykro, ale nie jest to pryma-aprilis :D.

Oznaczenia wagonu tak jak ma to miejsce na wagonach innych producentów (żadnych kalek itp).

Co do stacji macierzystych to na pewno będzie kilka oraz kilkanaście nr. bocznych (może nie na początku). W miarę rozwoju produktu będą inne malowania praz 1-ka.

Co do stref w oświetleniu to porozmawiam z konstruktorem, jeżeli nie uda się tego zrobić na początku to myślę, że w późniejszej fazie projektu owszem. Oświetlenie takie będzie można też dokupić osobno. Najpierw to muszą je przeprojektować.

Przydział wrocławski będzie na 110% (być może uda się odzwierciedlić rzeczywisty skład pociągu jaki kiedyś jeździł)

Co do ilości wagonów to spokojnie dla każdego wystarczy.

Co do gniazd poręczy to są one za bardzo rozwiercone w tym prototypie. W późniejszych wersjach(i) prototypu będzie to bardziej estetycznie zrobione. Zmniejszyć ich nie ma za bardzo jak ponieważ w procesie nawiercania otworów do osadzenia poręczy, rozsadziło by je i nie byłyby widoczne.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#19
Znaczy co ma przemyśleć? Podwyższyć cenę, bo inni oferowali drożej? By zarobić więcej? Lucjanek, jak On wyprodukuje tego dużą ilość i sprzeda za przystępną cenę, to ogrom ludzi to nabędzie. A za wielkie pieniądze ograniczona liczba osób.
A tym samym udowodni że można i dobrze, i dużo, i tanio, i dla wszystkich.
Tak trzymać!
 
A

Adam-H0

Gość
#20
Lucjanek !! tu zaczyna sie era plastiku i normalnych cen :D

wystarczy ze o moim Starze wypisuja specjalisci ze sie nie da utrzymac ceny w granicach 80 zl :D

moja forma wytrzyma 500 tys wtryskow bez napraw i po drobnych poprawkach mozna zrobic nastepne 500 tys - dlatego sie inaczej kalkuluje niz ZYWICE :roll:
 

Podobne wątki