• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
Witam.
Dajcie Robertowi spokój.
Każdy wymaga, chciałby, ten jedyny wagon za 100,00 PLN.
Chińczyk jest bezwzględny, obok postawi fabrykę taką samą i z jego ceną i nikt nie podskoczy.
To jest zmora Europy i USA - głupota za technologię.
On znaczy Robert się bije za elektronikę, płytki, odlewy, malowanie i montaż, nawet transport.
Wspomóżmy GO znaczy ROBERTA choć duchowo, aby kontynuował temat dalej.
Jan
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Sorry, że odkopuję temat, ale mam taki dylemacik.
Kiedyś chciałem kupić jedynkę 102A z Piły (IVc) by uzupełnić skład z SP42-064 ale nie miałem już kasy. Gdy słońce zaświeciło w końcu w kieszeni, pojawiły się takowe jedynki niedawno w modelmanii... Więc postanowiłem, że kupię. Przysłali mi coś takiego:

Jedna strona wagonu wygląda (prawie) normalnie:

102A___2.jpg


A po drugiej stronie:

102A___.jpg


Imitacja 'harmonijki' do połączeń między wagonami jest jakaś krótka, jakby ktoś coś z nią robił - poza tym obie nie mają zwieńczenia w postaci wykonanej z metalu "obramówki" z uchwytami.... i są nie do końca włożone - widać uchwyty - jakby ktoś to wyciągał wcześniej i źle włożył. Poza tym te harmonie są jakieś upaćkane, wypalcowane, czy coś...

To chyba nie jest normalne?

Gdy kupowałem wagon zapłaciłem normalną cenę jak za model z fabryki i nie było mowy na stronie o tych wadach. Słowem - jestem zawiedziony, bo po raz pierwszy w tym sklepie sprzedano mi jakiś bubel, który ktoś już musiał mieć wcześniej w rekach i coś z nim robił - poza tym też pudełko nie miało naklejek - jakby było otwierane (widać na nim ślady wielokrotnego otwierania). Mam już kilka ryflaków ale coś takiego widzę pierwszy raz. Dotychczas nie było się do czego przyczepić....

Nie wiem, ale wydaje mi się, że takie coś powinno się opisywać na stronie, że wagon pochodzi z drugiej ręki, że ma to czy tamto nie tak... Ten wygląda jakby ta harmonijka komuś się ukruszyła, czy coś, to ją - nie wiem - spiłował? (uciął, skrócił - że niby złożona).

Poza tym jak pisałem - brak tych blaszek:

bl102A.jpg


Wszystkie zdjęcia są moje poza ostatnim - ostatnie zdjęcie zapożyczone ze strony http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Robo+Wagon+pasażerski+Ryflak+91226+PKP+Ep3
bo chciałm pokazać jakie mi blaszki chodzi.

Będę chciał to zwrócić do sklepu. Gniota za 280zł nie chcę.

Zastanawiam się tylko jakim cudem renomowany sklep sprzedaje niby (nowe?) modele, a wyglądają jak wyglądają..... Trochę się zawiodłem na tym sklepie. Najpierw wpadka ze 120A od PIKO (miałem zamówiony wrześniowy to mi zdjęli z zamówienia, a teraz to...). :(

Trzeba się było słuchać intuicji, bo coś mi wcześniej mówiło, że coś tu nie gra - mieli bowiem w ofercie wersje jedynki z Piły z szarym dachem - jakby ktoś coś z nimi działał - tylko po co? (a przecież na stronie Robo jest zdjęcie z dachem oliwkowym). Ja kupiłem więc z oliwkowym, ale te braki są dla mnie nie do zaakceptowania w cenie jak za nówkę.

Jakaś żenada.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Chciałem napisać, żeby pokazać jako ciekawostkę, jakie to nówki sztuki i inne kwiatki można zakupić w sklepie za normalną cenę (słowem - się naciąć). Było info, że niektóre modele tej jedynki mają szary dach, inne oliwkowy - to już było dziwne. Widać, trzeba być bardziej podejrzliwym dokonując zakupów takich modeli i chciałem wpisem tym to zaakcentować. Ale skoro niepotrzebnie to napisałem, to admin najwyżej skasuje wpis i tyle.
 
Ostatnio edytowane:

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
Sprawa jest prostsza niż się wydaje. To jest nowy model, z tą różnicą, że teraz Robo wkłada właśnie takie harmonie do modeli. Skończyły mu się te oryginalne plastikowe z Chin, a chciał wypuścić jednak pozostałe, zalegające na półkach, modele. Dorobił nowe harmonie żywiczne, i takie masz właśnie w swoim modelu. Ta krótsza imituje złożoną harmonię gdy nie jest podłączona do innego wagonu.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Sprawa jest prostsza niż się wydaje. To jest nowy model, z tą różnicą, że teraz Robo wkłada właśnie takie harmonie do modeli. Skończyły mu się te oryginalne plastikowe z Chin, a chciał wypuścić jednak pozostałe, zalegające na półkach, modele. Dorobił nowe harmonie żywiczne, i takie masz właśnie w swoim modelu. Ta krótsza imituje złożoną harmonię gdy nie jest podłączona do innego wagonu.
Dzięki za wyjaśnienia. M.in. chciałem się dowiedzieć, czy te harmonie to jakieś wybrakowane, czy takie też ROBO dawał - ale wygląda na to, że i takie się pojawiły w tych modelach, a moje wcześniejsze przypuszczenia, że ktoś przy nich dłubał okazują się niesłuszne.
Tak samo powiedzieli mi w modelmanii jak zadzwoniłem, że to są harmonijki w wersji złożonej... że wagon jest końcowy... (przy okazji ciekawostka - bo nie wiedziałem, że i takie były montowane w tych modelach). Dotychczas chyba na żadnym z prezentowanych w necie (i na tym forum) zdjęć, takich nie widziałem w tych wagonach od ROBO, bo jak kolega mówi pojawiły się na końcowych sztukach serii tych modeli.
Wszystko więc byłoby OK, ale jak na złość nie ma tych blaszanych końcówek zwieńczeń harmonii z uchwytami. Nie wiem, czy gdzieś to bym dostał (jeśli tak, to bym najwyżej dokupił).
W modelmanii powiedzieli jednak, że tego mi nie załatrwią i że raczej nie da rady ich dokupić i aby zwrócić towar - nie ma z tym problemu. Zwrócę, tymbardziej, że jeszcze jedną sztukę tej jedynki jaką udało mi się znaleźć znalazłem jeszcze w necie - była w sklepie datalandhobby.pl
Dzwoniłem i okazuje się, że tam mają kompletny model ze wszystkimi duperszmitami, wlącznie z rurą z WC, ostatni jaki im został. No i git. Jedyny minus, że bez oświetlenia, ale jakoś to przeżyję.

Przy okazji spytam - można gdzieś dostać oświetlenie do montażu w tych wagonach i czy trudno się to montuje?

Sorry za przydługi wywód. Forum jak zawsze pomocne w wyjaśnieniu wielu kwestii :)
 
Ostatnio edytowane:

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Dzięki za wyjaśnienia. M.in. chciałem się dowiedzieć, czy te harmonie to jakieś wybrakowane, czy takie też ROBO dawał - ale wygląda na to, że i takie się pojawiły w tych modelach, a moje wcześniejsze przypuszczenia, że ktoś przy nich dłubał okazują się niesłuszne.
Tak samo powiedzieli mi w modelmanii jak zadzwoniłem, że to są harmonijki w wersji złożonej... że wagon jest końcowy... (przy okazji ciekawostka - bo nie wiedziałem, że i takie były montowane w tych modelach). Dotychczas chyba na żadnym z prezentowanych w necie (i na tym forum) zdjęć, takich nie widziałem w tych wagonach od ROBO, bo jak kolega mówi pojawiły się na końcowych sztukach serii tych modeli.
Wszystko więc byłoby OK, ale jak na złość nie ma tych blaszanych końcówek zwieńczeń harmonii z uchwytami. Nie wiem, czy gdzieś to bym dostał (jeśli tak, to bym najwyżej dokupił).
W modelmanii powiedzieli jednak, że tego mi nie załatrwią i że raczej nie da rady ich dokupić i aby zwrócić towar - nie ma z tym problemu. Zwrócę, tymbardziej, że jeszcze jedną sztukę tej jedynki jaką udało mi się znaleźć znalazłem jeszcze w necie - była w sklepie datalandhobby.pl
Dzwoniłem i okazuje się, że tam mają kompletny model ze wszystkimi duperszmitami, wlącznie z rurą z WC, ostatni jaki im został. No i git. Jedyny minus, że bez oświetlenia, ale jakoś to przeżyję.

Przy okazji spytam - można gdzieś dostać oświetlenie do montażu w tych wagonach i czy trudno się to montuje?

Sorry za przydługi wywód. Forum jak zawsze pomocne w wyjaśnieniu wielu kwestii :)
Tutaj: http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_17_940_827&products_id=82318 Instrukcja montażu w PDF.
Fajnie, że to wszystko opisałeś. Obejrzę swoją sztukę po powrocie z pracy :)
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Jezu... ale go oszpecili tymi barwami...:(
Przychodzi mi na myśl miasteczko kucyków Ponny - Bonywille (kto ma córkę lub córki ten pewnie zrozumie...)

Ale z drugiej strony... grunt że wogóle jeździ a się nim nie golimy(y)
Mam jednak nadzieję że z czasem zmądrzeją i go "normalnie" pomalują, bo jak na razie to... cukierkolandia
 

Podobne wątki