• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
A ja mam pomysła rodem z modelarstwa lotniczego. Może to być częściowe zaspokojenie potrzeb malkontentów, wagony pomalowane jak zwykle, ale bez przydziału i nr. W zamian załączone kalki z w/w do wyboru. Proponuję po 2 nr z kilku rejonów i gotowe. Ba, marudy mogą zrobić sobie zwoje.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
ja mam pomysła rodem z modelarstwa lotniczego. Może to być częściowe zaspokojenie potrzeb malkontentów, wagony pomalowane jak zwykle, ale bez przydziału i nr. W zamian załączone kalki z w/w do wyboru. Proponuję po 2 nr z kilku rejonów i gotowe. Ba, marudy mogą zrobić sobie zwoje.
Ja poszedłbym jeszcze dalej, sprzedawać surowy odlany plastikowy wagon z elementami do samodzielnego montażu i malowania, z kilkoma wersjami oznaczeń. Można było by wtedy zrobić nie tylko odmienne przydziały ale i epoki.
 

saabal

Użytkownik
Reakcje
5 5 1
Ja poszedłbym jeszcze dalej, sprzedawać surowy odlany plastikowy wagon z elementami do samodzielnego montażu i malowania, z kilkoma wersjami oznaczeń. Można było by wtedy zrobić nie tylko odmienne przydziały ale i epoki.
To to to! Ale tramwaj 4N i 105N! I każda stacja/wiadukt w modułach ma tramwaj z rodzimego miasta autora modułu
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
Może po prostu paczkę modeliny, czy czego tam sprzedawać i wtedy każdy se po prostu zrobi model jaki będzie chciał. Wtedy wreszcie wszyscy będziemy szczęśliwi, na polach zaczną paść się jednorożce, Gorzów pogodzi się z Zieloną Górą, Toruń z Bydgoszczą, etc. ;)
no i d... u mnie tramwajów nie było :(
Ale nie martw się. Zrobisz sobie taki w malowaniu z epoki VII. Bo kto Ci udowodni że w epoce VII w Twojej miejscowości nie będzie tramwajów. ;)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Robo może mieć ciężko z ostrymi łukami. Moim zdaniem bardziej na moduły lub do gablotki.
Dziś miałem wreszcie czas, by przejechać wagony Y Robo po torcie. Zarówno starsze, jak i nowsze wypusty wagonów 112Ag i 104Af bez problemu pokonują wszystkie łuki, nawet te bardzo ciasne. Jeździłem po kółeczku w obie strony po 3 razy. Nie było żadnego wykolejenia. Używałem sprzęgów jakie dodaje producent razem z modelem.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
A ja mam pomysła rodem z modelarstwa lotniczego. Może to być częściowe zaspokojenie potrzeb malkontentów, wagony pomalowane jak zwykle, ale bez przydziału i nr. W zamian załączone kalki z w/w do wyboru. Proponuję po 2 nr z kilku rejonów i gotowe. Ba, marudy mogą zrobić sobie zwoje.
A czy czasem głównym problemem nie jest brak danych które by się znalazły na kalkach?
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
058-1 29 grudzień 2013
098-7 tylko rok 2012
120-9 28 lipiec 2006

przy uproszczonym liczeniu rewizji co 4 lata, możemy cofnąć czas i

058-1 29 grudzień 2005
098-7 2004
120-9 28 lipiec 2006

do tego jedynka 112A
Wagon 50 51 19-00 036-0 Adu, st. mac. Wrocław rewizja 05.11.03r. z odroczeniem do 05.02.06r.
 

Skiper

Aktywny użytkownik
Reakcje
280 39 11
A czy czasem głównym problemem nie jest brak danych które by się znalazły na kalkach?
Ale z "przenikliwej analizy" p. Tabisza co do okresów międzynaprawczych raczej wynika, że to nie powinno być żadnym problemem - wystarczy "spiknąć" kilku klientów i zrobić np. kalkomanię ze "chcianą" stacją np. Wrocław Gł. i "chcianą" datą rewizji.
I gotowe. By tylko pasowało, reszta nieważne - jak pewien niedawny wyrób firmy nomen omen z Wrocławia, czyli słynny "mikst" 112At....
Oczywiście ja nikomu niczego nie zabraniam, ale to już nie jest modelarstwo czy kolekcjonerstwo....
Dla wagonów 111/112A rewizję powinno się wykonywać co 27 miesięcy lub 600000km
W okresie, który bierze "na warsztat" p. Tabisz - doświadczony użytkownik tego forum - okres międzynaprawczy to 24 miesiące lub przebieg, z możliwością odroczenia do max 27 miesięcy. Było już o tym na forum i dziwne, że osobom zainteresowanym i stale tu obecnym trzeba to jeszcze przypominać. Zresztą jest w Jego wpisie podpowiedź:
rewizja 05.11.03r. z odroczeniem do 05.02.06r.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Daty rewizji to ja ustalę, przynajmniej od końca lat 90 jestem w stanie to sprawdzić.
A jak ustalisz to, proszę, wrzuć tu na forum.

Do p. @Skiper :

- w większości na forum jesteśmy na TY, zrobię wyjątek jeżeli czuje Pan taką potrzebę,
- hobby to traktuję, takie moje prawo, jako hobby i zabawę i nie jest ono dla mnie esensją życia. Można to potwierdzić u wielu kolegów którzy mnie znają,
- gdybym potrzebował dokładne daty rewizji to pytałbym o nie fachowców, a zaczął od @Rysiek , którego poznałem osobiście, i tu na forum. Ale wiedza takowa, w moim rozumieniu "ZABAWY KOLEJKAMI"(wiem podpadłem wielu), nie jest mi niezbędna do życia i zabawy.
 
Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Jest strona 52 i jest wpis 1026 tylko nie dotyczy to mojego pytania. Trzeba dokładnie czytać posty ;)

Pytałem o wagony „oliwki” zaprezentowane w Iławie i w załączonej grafice.
 

Podobne wątki