• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Przyznam szczerze, że nie ogarniam polityki tej firmy (pomimo, że mam ich model). Do tej pory NIKT nie wydał "jedynki" w jednym z najbardziej popularnych malowań czyli kremowo-czerwony z "trumienką". Dlaczego, skoro gro modelarzy czeka na to malowanie? Po co znowu brnąć w "dziwne" malowania?
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Przyznam szczerze, że nie ogarniam polityki tej firmy (pomimo, że mam ich model). Do tej pory NIKT nie wydał "jedynki" w jednym z najbardziej popularnych malowań czyli kremowo-czerwony z "trumienką". Dlaczego, skoro gro modelarzy czeka na to malowanie? Po co znowu brnąć w "dziwne" malowania?
Aby dostać dotacje, po czym ogłosić upadłość firmy:ROFL:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Przyznam szczerze, że nie ogarniam polityki tej firmy (pomimo, że mam ich model). Do tej pory NIKT nie wydał "jedynki" w jednym z najbardziej popularnych malowań czyli kremowo-czerwony z "trumienką". Dlaczego, skoro gro modelarzy czeka na to malowanie? Po co znowu brnąć w "dziwne" malowania?
Też nie ogarniam, kilka ciekawych malowań z tej formy mogło by jeszcze powstać.
A wagon łamany-dwukolorowy to najładniejsze malowanie jakie było w epoce V, w przeciwieństwie do ''szachownicy'' IC.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Na łamańca trzeba sporych zmian dokonać. Z bardziej widocznych, "okrągłe" ramy okien, ogrzewanie nawiewowe, i chodź nie zawsze to bardzo często ryfle na dachu. To z kolei przy kilku zmianach możliwość wykonania wagonu 140A.
Ja na taki wagon czekam z niecierpliwością.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Jest jeszcze starsza wersja Łamańca bez zaokrąglonych okien. Tylko ciężko o fotografię tego typu wagonu.
No tak, pewnie masz na myśli 104A.
Warto zauważyć, że było ich kilka typów. Najstarsze miały jeszcze wąskie okna w WC i otwierane okna w drzwiach. Ale była też późniejsza seria, bodajże z 1978 r. już z szerszymi oknami w WC, stałymi oknami w drzwiach i nowym typem dolnej krawędzi pudła, choć jeszcze z gładkim dachem i dwoma stopniami. W praktyce wyglądały bardzo podobnie, jak zwykłe jedynki. Zdjęcie takiego wagonu jest na forum:
http://forum.modelarstwo.info/threa...na-pkp-po-1945-roku.27173/page-20#post-637665
a także tu:
http://rail.phototrans.eu/rail.php?s=13&nr=5567&ticket=0&send_data=_
I właśnie taki wagon zrobił pan Robert w niewielkiej liczbie egzemplarzy, o czym pisałem w wątku o modelach wagonów Y Piko. Ale to jest ręczna przemalowanka z modelu 111A, więc traktuję to raczej jako ciekawostkę, a nie model seryjny. Jednak fajnie byłoby, gdyby ukazała się bardziej profesjonalna seria takich modeli.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tak, ale wolałbym uniknąć zbędnej dyskusji o jego zaletach i wadach. Jak napisałem, to raczej próba, model ręcznie przemalowany a nie seryjny produkt, więc nie przywiązujmy zbyt wielkiej wagi do jakości malowania i oznaczeń (kalkomanie) czy użytych kolorów.

IMG_3025a.JPG
 

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Rzeczywiście nieco dziwi fakt, że ROBO przygotowuje się do wydania modelu który formą i detalami różni się od ostatnich wypustów. Tym bardziej że aktualnie w obliczu konkurencji z Piko można by dowalić do pieca popularnymi 110A czy 113A, w wydaniach z różnych epok, nota bene kiedyś zapowiadanych "na dalszą przyszłość"...
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Kolejny wagon który powstaje jako limitowana wersja.
Zostało zmodyfikowane podwozie, uzupełnione o dodatkową skrzynię oraz wymienione siedzenia na odpowiednie dla każdej z klas. Oznaczenia na kalkach; stacja Wrocław Główny data rewizji 11,08,97. Wszystkich chętnych zapraszam do wiadomości prywatnych.
 

Załączniki

Podobne wątki