• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 111A/112A

Skiper

Nowy użytkownik
A czy czasem głównym problemem nie jest brak danych które by się znalazły na kalkach?
Ale z "przenikliwej analizy" p. Tabisza co do okresów międzynaprawczych raczej wynika, że to nie powinno być żadnym problemem - wystarczy "spiknąć" kilku klientów i zrobić np. kalkomanię ze "chcianą" stacją np. Wrocław Gł. i "chcianą" datą rewizji.
I gotowe. By tylko pasowało, reszta nieważne - jak pewien niedawny wyrób firmy nomen omen z Wrocławia, czyli słynny "mikst" 112At....
Oczywiście ja nikomu niczego nie zabraniam, ale to już nie jest modelarstwo czy kolekcjonerstwo....
Dla wagonów 111/112A rewizję powinno się wykonywać co 27 miesięcy lub 600000km
W okresie, który bierze "na warsztat" p. Tabisz - doświadczony użytkownik tego forum - okres międzynaprawczy to 24 miesiące lub przebieg, z możliwością odroczenia do max 27 miesięcy. Było już o tym na forum i dziwne, że osobom zainteresowanym i stale tu obecnym trzeba to jeszcze przypominać. Zresztą jest w Jego wpisie podpowiedź:
rewizja 05.11.03r. z odroczeniem do 05.02.06r.

przemek tabisz

Aktywny użytkownik
Donator forum
KSK Wrocław
Daty rewizji to ja ustalę, przynajmniej od końca lat 90 jestem w stanie to sprawdzić.
A jak ustalisz to, proszę, wrzuć tu na forum.

Do p. @Skiper :

- w większości na forum jesteśmy na TY, zrobię wyjątek jeżeli czuje Pan taką potrzebę,
- hobby to traktuję, takie moje prawo, jako hobby i zabawę i nie jest ono dla mnie esensją życia. Można to potwierdzić u wielu kolegów którzy mnie znają,
- gdybym potrzebował dokładne daty rewizji to pytałbym o nie fachowców, a zaczął od @Rysiek , którego poznałem osobiście, i tu na forum. Ale wiedza takowa, w moim rozumieniu "ZABAWY KOLEJKAMI"(wiem podpadłem wielu), nie jest mi niezbędna do życia i zabawy.

Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Jest strona 52 i jest wpis 1026 tylko nie dotyczy to mojego pytania. Trzeba dokładnie czytać posty ;)

Pytałem o wagony „oliwki” zaprezentowane w Iławie i w załączonej grafice.

przemek tabisz

Aktywny użytkownik
Donator forum
KSK Wrocław
@Skiper jesteś bezczelny i arogancki.
Wiedzę może i masz, ale forma jej przekazywania jest co najmniej dyskusyjna. Jak możesz, o ile to w ogóle możliwe, to ładnie proszę, zmień ją.
Bo do mnie przemawia wiedzą przekazana w miły sposób, arogancja nie koniecznie.

J1974H0

Znany użytkownik
@Skiper jesteś bezczelny i arogancki.
Wiedzę może i masz, ale forma jej przekazywania jest co najmniej dyskusyjna. Jak możesz, o ile to w ogóle możliwe, to ładnie proszę, zmień ją.
Bo do mnie przemawia wiedzą przekazana w miły sposób, arogancja nie koniecznie.
O ile rozumiem otrzymanie oceny "nudne czy "staroć" itp.... gdy można uznać to za stosowne (bywa)... to zgadzam się z kolegą Przemkiem. Nie wiem co na to administracja ale niejaki Skiper także mnie się uczepił jak chory człowiek i wali mi co drugi post "staroć", "nudne"... itp.... tak ni z gruchy ni z pietruchy..... Skiper.... szkoda mi ciebie, że masz taką spinę, która sprawia, że musisz kąsać ludzi dla upuszczenia własnej 'pary'.... w akcie jakiejś dziwnej satysfakcji doznawanej za każdym kliknięciem wspomnianych ocen na użytkownikach, których odhaczyłeś na swojej korkowej tablicy jako wrogów.
Ale cóż.... widać różne zboczenia są.

Ostatnio edytowane:

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Po zakupie oliwkowego Robo 104 A ze stacji Łódź Fabryczna, stwierdziłem, że fotele w przedziałach 1 klasy są pomalowane na niebiesko- vide foto producenta
IMG_8950A.jpg

Postanowiłem wnętrze przywrócić do wyglądu z epoki IV
Tak to wyszło :
20190726_230721 (Copy).jpg

a tak po założeniu budy
67198863_2543642109032590_1470366424399609856_o (Copy).jpg
67516616_2543639412366193_2339662264602198016_o (Copy).jpg