• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
To, że nie było w malowaniu IC ryflowanych dachów to wiedziałem. Tylko "nius" tak brzmi, jakby to był absolutnu hit i nowość. Jak można taką wiadomość zrozumieć : "Wagon 111As, w malowaniu IC z ryflowanym dachem. Jest to NOWOŚĆ na polskim rynku modelarskim, ponieważ wszystkie wagony z rodziny Y-ków do tej pory były z płaskimi dachami"
Poza tym przemalowanka może być z zielonego wagonu z ryflami. Robo robi takie rzeczy, dlatego chciałbym wiedzieć czy tak jest w tym wypadku. Chyba nie popełniam tym zbrodni ?

Po wpisie @grosiszcze widzę, że w dalszym ciągu noie można o nic zapytać jeśli chodzi o wagony tego producenta. Można tylko piać z zachwyty. Inaczej jest się trolem.

A, bardzo proszę o informację który dokładnie pociąg można starać się odwzorowywać, bo mam zarówno wagony z Wrocławia, Przemyśla i Szczecina ?
 
Ostatnio edytowane:

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
To, że nie było w malowaniu IC ryflowanych dachów to wiedziałem. Tylko "nius" tak brzmi, jakby to był absolutnu hit i nowość. Jak można taką wiadomość zrozumieć : "Wagon 111As, w malowaniu IC z ryflowanym dachem. Jest to NOWOŚĆ na polskim rynku modelarskim, ponieważ wszystkie wagony z rodziny Y-ków do tej pory były z płaskimi dachami"
Poza tym przemalowanka może być z zielonego wagonu z ryflami. Robo robi takie rzeczy, dlatego chciałbym wiedzieć czy tak jest w tym wypadku. Chyba nie popełniam tym zbrodni ?

Po wpisie @grosiszcze widzę, że w dalszym ciągu noie można o nic zapytać jeśli chodzi o wagony tego producenta. Można tylko piać z zachwyty. Inaczej jest się trolem.

A, bardzo proszę o informację który dokładnie pociąg można starać się odwzorowywać, bo mam zarówno wagony z Wrocławia, Przemyśla i Szczecina ?
W epoce 4 żaden, gdyż wtedy składy formowano z wagonów danej wagonowni i jedynie na niektórych stacjach węzłowych doczepiano wagony inne lub tzw kursowe. Np pociąg ze Szczecina mógł mieć doczepiony we Wrocławiu wagon z Wrocławia choć chyba takiego czegoś nie było. Prędzej np we Wrocławiu składano składy z Warszawy i Krakowa do Drezna i dalej do Frankfurtu nad Menem, czy w Bydgoszczy składano Pomorzanina z Poznania i Łodzi Kaliskiej do Gdyni. A w relacji Szczecin - Przemyśl zakładając że jechały wagony z Przemyśla to szczeciński mógł być jedynie Wars sypialny i kuszetka.
A w epoce PKP IC to może być różnie.
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Poza tym przemalowanka może być z zielonego wagonu z ryflami. Robo robi takie rzeczy, dlatego chciałbym wiedzieć czy tak jest w tym wypadku. Chyba nie popełniam tym zbrodni ?
Robo nie przemalowuje żadnych nowych wagonów (poza tym malowanie IC jest dość problematyczne), ale jeśli chodzi o przemalowanki to tym sie zajmuje Moniczka i sprzedaje swoje cuda na allegro
Ps. Proszę uprzejmie po raz kolejny, abyś nie siał defetyzmu
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ok, nie pytam złośliwie, tylko chciałem to wiedzieć. O możliwości takiej świadczy to, że ma to być mała seria, tylko w sklepie firmowym sprzedawana. Tak jak to miało miejsce wcześniej. A czerwone wagony już na IC były zamieniane.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
W epoce 4 żaden, gdyż wtedy składy formowano z wagonów danej wagonowni i jedynie na niektórych stacjach węzłowych doczepiano wagony inne lub tzw kursowe. Np pociąg ze Szczecina mógł mieć doczepiony we Wrocławiu wagon z Wrocławia choć chyba takiego czegoś nie było. Prędzej np we Wrocławiu składano składy z Warszawy i Krakowa do Drezna i dalej do Frankfurtu nad Menem, czy w Bydgoszczy składano Pomorzanina z Poznania i Łodzi Kaliskiej do Gdyni. A w relacji Szczecin - Przemyśl zakładając że jechały wagony z Przemyśla to szczeciński mógł być jedynie Wars sypialny i kuszetka.
A w epoce PKP IC to może być różnie.
Noooo, właśnie o korpo-okres chodzi ;) Przecież wagon ma być w malowaniu IC ;)
 

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.093 182 2
Po wpisie @grosiszcze widzę, że w dalszym ciągu noie można o nic zapytać jeśli chodzi o wagony tego producenta. Można tylko piać z zachwyty. Inaczej jest się trolem.
Drogi Jacusiu po trzykroć się dziwię że tak piszesz bo znasz odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania.

Po pierwsze. Jak wiedziałeś
To, że nie było w malowaniu IC ryflowanych dachów to wiedziałem.
to po co zadawałeś to pytanie
Nie było dotychczas wagonów z ryflowanym dachem od ROBO ?
Po drugie. Piszesz że
A które wagony dokładnie są ze składu Przemyśl - Szczecin ?
a jednocześnie w swojej aukcji
https://allegro.pl/oferta/wagon-ls-models-kuszetka-db-bvcmbz-249-1-11378359408
(Swoją drogą cena "Kup teraz" 1200 złotych jest troszkę oderwana od rzeczywistości)

chwalisz się wiedzą w zestawieniu EuroNight "Jan Kiepura"
... Trudno, lub niemożliwe jest złożenie tego kultowego pociągu bez wagony, który jest przedmiotem niniejszej aukcji. ...
Po trzecie to po co Ci ta wiedza
Poza tym przemalowanka może być z zielonego wagonu z ryflami. Robo robi takie rzeczy, dlatego chciałbym wiedzieć czy tak jest w tym wypadku. Chyba nie popełniam tym zbrodni ?
bo przecież Ciebie modele ROBO nie interesują ze względu na ramki okien.

Wróć, w sumie to mnie to nie dziwi. Jak przystało na trolla musisz zadać pytania na które znasz odpowiedzi.


Noooo, właśnie o korpo-okres chodzi ;) Przecież wagon ma być w malowaniu IC
Może zamiast pisać bez sensu na forum rusz cztery litery na dworzec kolejowy to się dowiesz jak są obecnie zestawiane składy pociągów. Dla ułatwienia dodam że podobnie były zestawiane składy w okresie jaki odzwierciedla ten model.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Kolego @grosiszcze. Nie wiem co ty łykasz lub wąchasz. Co ma wiedza o "Kiepurze" do moich pytań tu zadanych w kontekście pociągu Przemyśl-Szczecin ? Radzę naprawdę odstawić te używki.

Gdybyśmy mieli 2013 rok to pewnie bym się ruszył, ale Przemyślanin tylko w 2013 roku (a może 2012 ?) przejeżdżał przez Wrocław. Skoro ROBO awizuje te wagony jako wzmocnienie tego (najprawdopodobniej) pociągu, to zadałem to pytanie aby się upewnić i ewentualnie zdobyć wiedzę jak ten pociąg w 2013 roku był zestawiony, gdyż jestem z tych oszołomów, co pomimo tego że tego nie widać to chce mieć hiper realizm (jeśli się da).

Nie wiem (i chyba nie chcę wiedzieć) co łączy Cię z firmą ROBO lub samym Robertem, ale Twoje agresywne reakcje wskazują na jakieś powiązania. Ale to forum jest po to aby wymieniać spostrzeżenia i zadawać pytania. Jedno i drugie mogą być czasem niewygodne. Jeśli nie możesz tego znieść to nie czytaj, bo wyraźnie masz duży problem (moim skromnym zdaniem ze sobą). Jesteś jedną z osób na forum, która wprowadza najwięcej nienawiści.

Moje pytania nie były agresywne, ani nie miały podtekstu. Proste pytania. Po prostu zdziwiłem się, że tak zostało sformułowane ogłoszenie przez ROBO.
 

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.093 182 2
Co ma wiedza o "Kiepurze" do moich pytań tu zadanych w kontekście pociągu Przemyśl-Szczecin ?
Masz taką rozległą wiedzę o tym pociągu a o polskich pociągach nie masz? W sumie powinno mnie to dziwić ale że jesteś trollem to mnie to nie dziwi.
Nie wiem (i chyba nie chcę wiedzieć) co łączy Cię z firmą ROBO lub samym Robertem, ale Twoje agresywne reakcje wskazują na jakieś powiązania.
Tak jestem pracownikiem Robo tak jak @Remaj12 jest pracownikiem Piko

Jeśli nie możesz tego znieść to nie czytaj, bo wyraźnie masz duży problem (moim skromnym zdaniem ze sobą).
Jedyny problem jaki mam to problem z trollem. Jak bym był adminem tego przybytku to Ty i J z cyferkami w niku mielibyście dożywotniego bana
Jesteś jedną z osób na forum, która wprowadza najwięcej nienawiści.
A ty jesteś osobą robiącą największy ferment na forum
Moje pytania nie były agresywne, ani nie miały podtekstu
Ech szkoda gadać. Troll zawsze sporowadzi oponenta do swojego poziomu i pokona doświadczeniem
Po prostu zdziwiłem się, że tak zostało sformułowane ogłoszenie przez ROBO.
Trzeba było do Robo pisać.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
@DieselPower a dlaczego nie zapytałeś od razu z czego wynika mała seria modeli w malowaniu IC, a zacząłeś sugerować, że może to być przemalowanka. Potem ktoś przeczyta, nie wczytując się dokładnie i nie kupi, bo powie, że na forum wyczytał, że to przemalowanka i nie będzie sobie głowy tym zawracać. Nie masz żadnej merytorycznej wiedzy, bladego pojęcia czy to zupełnie nowy model czy nie, ale z pierwszego posta to sugerujesz. Stąd moja stanowcza reakcja na Twój post. Powtórzę po raz kolejny model w malowaniu PKP IC to zupełnie nowy model, a przemalowankami zajmuje się inny gość z Wrocławia o ksywie Moniczka i handluje na allegro i giełdach modelarskich. W tym wątku http://forum.modelarstwo.info/threa...-z-wagonami-robo.50400/?view=date#post-870528 jeden z kolegów nawet wprost napisał, że Moniczka się pochwalił przed potencjalnym klientem, że to on jest Robo. A Robo stał kilka stoisk dalej. Dlatego piszę, żebyś nie siał defetyzmu.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
@DieselPower a dlaczego nie zapytałeś od razu z czego wynika mała seria modeli w malowaniu IC, a zacząłeś sugerować, że może to być przemalowanka. Potem ktoś przeczyta, nie wczytując się dokładnie i nie kupi, bo powie, że na forum wyczytał, że to przemalowanka i nie będzie sobie głowy tym zawracać. Nie masz żadnej merytorycznej wiedzy, bladego pojęcia czy to zupełnie nowy model czy nie, ale z pierwszego posta to sugerujesz. Stąd moja stanowcza reakcja na Twój post. Powtórzę po raz kolejny model w malowaniu PKP IC to zupełnie nowy model, a przemalowankami zajmuje się inny gość z Wrocławia o ksywie Moniczka i handluje na allegro i giełdach modelarskich. W tym wątku http://forum.modelarstwo.info/threads/wątpliwość-związana-z-wagonami-robo.50400/?view=date#post-870528 jeden z kolegów nawet wprost napisał, że Moniczka się pochwalił przed potencjalnym klientem, że to on jest Robo. A Robo stał kilka stoisk dalej. Dlatego piszę, żebyś nie siał defetyzmu.
Nic nie sugerowałem. Robo stosował takie praktyki wcześniej więc zadałem pytanie. A może nie stosował ?
ROBO mi sugeruje, że wagony z Wrocławia można użyć do składu Przemyśl-Szczecin. Ale nie pisze za który rok, w jakiej relacji. Po prostu pisze, że można ich w tym składzie użyć. Ale czy taka jest prawda? Czy Robo pisze prawdę ? Czy to tylko sugestia czy fakt ? Wiesz to kolego @michu88 ?
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Nic nie sugerowałem. Robo stosował takie praktyki wcześniej więc zadałem pytanie. A może nie stosował ?
ROBO mi sugeruje, że wagony z Wrocławia można użyć do składu Przemyśl-Szczecin. Ale nie pisze za który rok, w jakiej relacji. Po prostu pisze, że można ich w tym składzie użyć. Ale czy taka jest prawda? Czy Robo pisze prawdę ? Czy to tylko sugestia czy fakt ? Wiesz to kolego @michu88 ?
Na dworcu głównym we Wrocławiu nie raz widziałem składy w malowaniu IC i każdy wagon był z innej parafii, tzn. miał inną stację macierzystą. Przydziały wagonów w pewnym momencie były naprawdę bardzo pomieszane i ciężko doszukiwać się w tym logiki, braki taborowe w IC były ogromne. Robo pisze również, że ten wagon pasuje rewizją do wcześniej wydanych wagonów z Wrocławia.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
A czy ROBO planuje wyprodukować wagon 1kl IC Wrocław? Wiem, że kiedyś wyszła limitowana partia z gładkim dachem ale niestety się nie załapałem :( Jakby teraz wyszedł z ryflowanym, to chętnie bym przytulił :)
 

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.093 182 2

Podobne wątki