• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
to oznacza ona datę kolejnej rewizji?
Mam kilka powodów, by sądzić że to jednak data przeprowadzonej rewizji:
1. W innym wypadku powinny jeździć wyłącznie pojazdy z naniesioną datą z przyszłości.
2. Na wagonach podawana jest też data ważenia. Przeważnie 0-1 dni przed naniesioną datą rewizji.
3. Są modele lokomotyw w stanie fabrycznym bez żadnej daty rewizji (nie podają, kiedy rewizja ma nastąpić).
4. Niektóre wagony mają kilka dat, m.in. daty następnych napraw (głównych i rewizyjnych). Są one odpowiednio późniejsze od daty rewizji.
5. Modele z datami rewizji r. 1969 mają numery UIC.

Reasumując, jeśli model ma tylko jedna datę, przyjmuję to za datę przeprowadzonej rewizji. Jeśli nie ma żadnej, to jest w stanie pomiędzy przyjęciem na stan a pierwszą rewizją. Jeśli ma kilka dat, to ta bez żadnego komentarza jest datą przeprowadzonej rewizji, a pozostałe daty są opatrzone jakimś komentarzem/skrótem (ważony, następna naprawa główna/rewizyjna).
 

grosiszcze

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.093 182 2
Przy okazji jeszcze:
- Ktoś zna czasookresy napraw rewizyjnych dla parowozów, wagonów towarowych/osobowych, lokomotyw spalinowych, lokomotyw elektrycznych?
Obecnie dla większości wagonów osobowych standardu Y po zakończonej rewizji wystawiane jest świadectwo sprawności na okres 36 miesięcy lub na przebyty dystans 650000 km (typ 140A-z z tego co pamiętam ma świadectwo na 27 miesięcy lub 550000 km). Jakieś dwa lata temu obowiązywało 30 miesięcy lub 650000 km. Na początku lat dwutysięcznych (nie pamiętam kiedy dokładnie wprowadzono) wprowadzono 27 miesięcy. A na początku eksploatacji Ygreków czasookres między rewizjami wynosił około roku.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Zamówiłem gdyńską "jedynkę" z tej manufaktury. Zastanawiam się jaki będzie termin realizacji? Bo jak na razie wszystkie sklepy przyjmują jedynie zamówienia bez podania jakichkolwiek dat...
Ma któryś z Kolegów bliższe informację na ten temat?...
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Jeśli trzymać się definicji, w manufakturze jest podział zadań wg specjalizacji, a pojedyncze wytwory to raczej rzemiosło.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.667 11 0
Gdyńska jedynka z ryflowanym dachem już jest. Stoi nawet u mnie na makiecie. Kupiłem na giełdzie w Katowicach. Jednak jest problem z tymi wagonami gdyż właściwie chyba cała partia ma niedomalowane ramki okien. Oglądałem kilka tych wagonów i wybrałem najlepszy. Kilka zdjęć załączam.

IMG_20210705_220158.jpg
IMG_20210705_220223.jpg
IMG_20210705_220244.jpg
IMG_20210705_220251.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.667 11 0
Żółty pas nad drzwiami też się chyba "nie udał".
Dokładnie, chociaż to dostrzegłem dopiero na zdjęciu. W sumie ja i tak mam zamiar przemalować w tym wagonie dach na szaro ale za takie pieniądze, jakie płacimy za te modele można by chyba wymagać dokładniejszego dopracowania modeli. 330 zł za wagon z wieloma niedoróbkami to jednak trochę przesada....
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
689 38 0
Dokładnie, chociaż to dostrzegłem dopiero na zdjęciu. W sumie ja i tak mam zamiar przemalować w tym wagonie dach na szaro ale za takie pieniądze, jakie płacimy za te modele można by chyba wymagać dokładniejszego dopracowania modeli. 330 zł za wagon z wieloma niedoróbkami to jednak trochę przesada....
330??? Ma oświetlenie? W sklepach mają być po 299.
 

Podobne wątki