• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
To chyba zależy od wersji wyposażenia, bo ostatnio kuszetką jechałem i faktycznie drabinka była doczepiana do górnej leżanki.
Tu dyskutujemy o wagonach Y zasadniczo w oryginalnej wersji, przed modernizacjami. Jak jest w obecnych wagonach nie wiem, już dość dawno nie jechałem kuszetką. Nawiasem mówiąc, na zdjęciach na Drehscheibe jest kuszetka nieco zmodernizowana (inna tapicerka i kolory przedziału), ale zasadnicze elementy są niezmienione - tam krawędź leżanki jest miękka. Jednak drabinka jest nietypowo zaczepiona, wprawdzie o półeczkę nad oknem, jednak po jednej stronie. Pasażerom po przeciwnej stronie trudno byłoby z niej korzystać, dlatego zwykle zaczepiano drabinkę centralnie, na wprost okna. Drabinka ma górną część wysuwaną teleskopowo i da się ją zaczepić pod różnym kątem.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5


Na stronie Robo pojawiło się więcej zdjęć tych prototypów, a także zapowiedzi tego, co ma się ukazać:
http://www.robo.eu.com/aktualnosci/nowe-wersje-wagonow-osobowych-typu-y
Ja ze swojej strony mogę dodać, że widziałem te prototypy wczoraj na żywo i wyglądają fantastycznie, jak dla mnie poziom wykonania jak w LS Models. Wagon drugiej klasy prezentuje się również znakomicie.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
To do kompletu fajnie by było, gdyby koło hamulca ręcznego było tylko jedno i po właściwej stronie wagonu i umiejscowione tak jak w oryginale, czyli na przeciwko drzwi czołowych.
Mam też nadzieję, że klamki w drzwiach wejściowych do przedziałów umieszczone będą po właściwej stronie drzwi :)
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Jak ktoś z was jest zainteresowany kupnem wagonów y-greków łamańców to proponuje się skontaktować z Panem Robertem od firmy Robo.
Ja ostatnio zakupiłem dwa y-greki oliwkowe jedynkę stacja Gdynia oraz drugiego oliwkowego łamańca stacja Łódź Fabryczna.
 
Reakcje
87 3 0
Jak ktoś z was jest zainteresowany kupnem wagonów y-greków łamańców to proponuje się skontaktować z Panem Robertem od firmy Robo.
Ja ostatnio zakupiłem dwa y-greki oliwkowe jedynkę stacja Gdynia oraz drugiego oliwkowego łamańca stacja Łódź Fabryczna.
Dziękuję za info. Napisałem do P. Roberta i zakupiłem oliwkowa "1" gdyńska. Ponoć ostatnia. Czekam na przesyłkę. Pozdrawiam serdecznie.
 

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
Czy ma ktoś informacje z jakiej epoki zostaną wydane wagony 111a na przełomie "19/20 roku? Na Fb była mowa o kilku wersjach w kilku epokach równocześnie. (chyba, że źle to odebrałem)

Pozdrawiam.
 

el14

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 17 0
Mowa była najpierw o kuszetkach, a potem dwójkach 111A dwóch typów zaraz potem. Natomiast sam Robo pisal, że trzeba poczekać na malowania/przydzialy. Dodatkowo to raczej niewielka firma, więc plany planami, a jak dwójki będą za rok albo i dwa to nie będzie nic dziwnego. Mała firma to mało ludzi, brak czasu na wszystko (Robo sam jeździ giełdach/imprezach sprzedając swoje modele), mała pula pieniążków (tj. trzeba sprzedać wypust, żeby było na nastepne) itp. Taka codzienność działalności gospodarczej. Najważniejsze żeby wyszly, a to już zależy od nas - kupujacych.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki