• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#1
Przed chwilą na giełdzie w warszawskim Muzeum Kolejnictwa byłem świadkiem prezentacji nowości takiego kalibru, że aż opadła mi szczęka. Prezentujący (znana wszystkim postać) prosił o nie robienie zdjęć, ale myślę, że sam lada moment ujawni się ze wszystkim na forum.
 

SU46-017

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Przed chwilą na giełdzie w warszawskim Muzeum Kolejnictwa byłem świadkiem prezentacji nowości takiego kalibru, że aż opadła mi szczęka. Prezentujący (znana wszystkim postać) prosił o nie robienie zdjęć ale myślę, że sam lada moment ujawni się ze wszystkim na forum.
Powiedz chociaż czy seryjny producent czy manufaktura ?
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
#3
Informacja cóż to za nowość PKP 2015 może mieć formę pisaną. Zdjęcia nie są konieczne.
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#4
Seryjny producent, znany z tego, że regularnie się tam pojawia. To coś ma wałki z prawdziwej gumy i jest niespodziewaną konkurencją dla modelu analizowanego niedawno w tym temacie.
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#8
W tym miejscu znajdował się dość szczegółowy opis nowych modeli ale skoro to, co piszę oceniane jest (bez słowa wyjaśnienia) jako słabe... Naprawdę nie muszę tego robić. Zamiast tego mogę np. poświęcić więcej czasu dziecku.
 
Ostatnio edytowane:

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
#9
W tym miejscu znajdował się dość szczegółowy opis nowych modeli ale skoro to, co piszę oceniane jest (bez słowa wyjaśnienia) jako słabe... Naprawdę nie muszę tego robić. Zamiast tego mogę np. poświęcić więcej czasu dziecku.
Mocny raczej nie jest wpis typu "ja coś wiem ,ale wam nie powiem ,jak chcecie to zgadujcie"
W takim wypadku lepiej nic nie pisać niż się narazić.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#10
:)
Tak, potwierdzam wykonanie wagonów typu Y. Modele przyszły dosłownie przed wczoraj i są to ostateczne prototypy. Będzie w nich jeszcze poprawione malowanie środka.
W modelu zastosowane są innowacyjne rozwiązania takie jak gumowe wałki, które to po zprzęgnięciu dwóch wagonów, krótkim sprzęgiem będą stykamy się nie powodując przerwy pomiędzy wagonami. Modele posiadają 4 rodzaje maźnic i prawidłowe odwzorowanie nadwozia, półki na bagaże, wycieraczki w korytarzach, siedzenia 1klasy (docelowo będzie ich 3 rodzaje) i wiele różnych dodatkowych detali. Zdjęcia zrobię w środku następnego tygodnia jak tylko dotrze odpowiednia lokomotywa do składu.

To ja prosiłem o nie robienie jeszcze zdjęć. We Warszawie na giełdzie wagony były nieoficjalnie pokazane 1 raz.

Zapomniałbym o najważniejszym. Są to wagony typu 112Ag i nie mówić że jest to 112A bo Andrzej E. się złości i opierdzieli każdego za niewiedzę:D.
Na początek Y ki pojawia się w 3 malowaniach: ICCC, TLK i klasycznym kremowo - czerwonym w kilku różnych przydziałach.
 
Ostatnio edytowane:

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#11
No. I teraz wiadomo - kto i co. I tak powinno być a nie "Panowie jest coś nowego i jest super ale nie mogę Wam powiedzieć co."
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#15
Malowanie IC, malowanie TLK i kremowo-czerwone.
Po trzy egzemplarze dwóch wersji malowania, czyli trzy prestiżowe i trzy kremowo-czerwone.
Trzy prestiżowe o różnych numerach były prezentowane w Muzeum. Jeden z nich to wagon szczeciński. Modele naprawdę piękne. Jak dla mnie jest to poziom wyżej, niż Acme czy LS.
 
Ostatnio edytowane:

tokarz76

Aktywny użytkownik
Reakcje
313 1 5
#16
Po trzy egzemplarze dwóch wersji malowania, czyli trzy prestiżowe i trzy kremowo-czerwone.
Trzy prestiżowe o różnych numerach były prezentowane w Muzeum. Jeden z nich to wagon szczeciński. Modele naprawdę piękne. Miałem okazję pomacać i obejrzeć z bliska. Nasi polscy producenci seryjni przewyższają ostatnio jakością popularne manufaktury.
Nie rozumiem, o co chodzi z tym prestiżem. To te modele wagonow kremowo-czerwone są gorsze od TLK i IC???
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#18
Moglibyście jaśniej, bo ja już się pogubiłem:
Po trzy egzemplarze dwóch wersji malowania, czyli trzy prestiżowe i trzy kremowo-czerwone.
Czy chodzi o to, że wszystkie to malowania PKP Intercity, w dwóch wersjach: nowe szaro-granatowe (czy to jest właśnie malowanie "prestiżowe"?) oraz stare, kremowo-czerwone?
Czy też są trzy malowania: IC (jakie, szaro-granatowe "prestiżowe"?), TLK (jakie to jest? PKP IC zawsze używało do pociągów TLK wagonów w takim samym malowaniu, co do IC i IEx) i stare kremowo-czerwone?
Malowanie IC, malowanie TLK i kremowo-czerwone.
I powtarzam, nie ma czegoś takiego, jak ICCC.
 

Podobne wątki