• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Koniec maja i cisza na temat nowości :(
Standard.
Rodzi się pytanie czy jest sens informować klientów o jakichkolwiek terminach skoro nie daje się ich dotrzymać.
Przypominam że ROBO na swoim profilu FB informowało klientów o przełomie kwietnia i maja....
Jest jednak plus jakichkolwiek wiadomości. Przynajmniej wiadomo, że coś ma być więc można sobie kasę powoli odkładać.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
A może koledzy zamiast standardowo z zegarkiem w reku odliczać do dnia premiery, wzięli pod uwagę taki mały szczegół jak pandemia? W końcu nie co maj mamy bankrutujące linie lotnicze czy 5,594,175 potwierdzonych przypadkowy zakażenia nowym wirusem.
 

andrzejm

Użytkownik
Reakcje
87 3 0
Przedwczoraj napisałem do ROBO:
Uprzejmie przypominam się w kwestii szczecińskich wagonów. Jeżeli to możliwe to proszę napisać jak długi bedzie "chiński poślizg" w terminach.
Wczoraj otrzymałem odpowiedź od ROBO:
Wagony już są prawie skończone. Mam nadzieję, że na dniach modele zostaną do mnie wysłane.
Zatem ROBO odpowiada i to szybko.
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 2 0
Na profilu Robo na FB pojawiło się wydarzenie, a oto, co jest w jego opisie:

"Chcieliśmy poinformować, że długo wyczekiwane modele wagonów z IV epoki będą dostępne od przyszłego tygodnia.
Zrobiliśmy następujące modele w wersji bez oświetlenia:
233030 wagon 1/2klasy typu 104Af, st. Szczecin
244020 wagon kuszetka typu 110Ac, st. Szczecin
222010 wagon 2 klasy typu 111Ab, st.Szczecin
222020 wagon 2 klasy typu 111Ab, st.Szczecin
Modele wagonów będzie można zakupić w sklepach modelarskich jak również w naszym sklepie internetowym."


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2859809317479548/
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
Wygląda ładnie.... na grafice, ale jak będzie w realu ?? Mocno kibicuje Robertowi w całokształcie jego starań, ale nad jakością musi popracować jeszcze. Taki wniosek z poprzednich edycji, mam na myśli oszklenie pudeł wagonów gdzie w konfrontacji chociażby z Piko widać wyrażne załamania światła i ,,szyby,, wydaja się nie mieć idealnej przejrzystości . A jaka cena za model , ktoś wie ??
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Co do tych wagonów Robo ze stacji Szczecin (Epoka IVc oficjalnie / IV C 1 wg DRACULI):

111Ab, seria Bwxz (szary dach)
- Nr Wagonu 51 51 20-80 109-4, Rev. 05.10.81

111Ab, seria Bwxz (cały oliwkowy)
- Nr wagonu 51 51 20-80 050-0, Rev. 17.02.80

110Ac, seria Bcwxz (szary dach)
- Nr wagonu 51 51 59-80 365-6, Rev. 10.06.80

104Af, seria ABWxzd (szary dach)
- Nr wagonu 51 51 39-80 081-4, Rev. 09.05.81

Pasująca lokomotywa to byłaby chyba SU46-050 od PIKO...

Info dot. wagonów: Zebrane z różnych wpisów na profilu Robo Modele Facebook
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.743 102 1
Firma ROBO powinna przed wszystkim poprawić kontrolę jakości oferowanych produktów. Nie każdy ma ochotę po zakupie gotowego modelu, składać, kleić, poprawiać elementy, które kolokwialnie mówić w środku "latają". Ponadto podczas kontroli powinny być wychwytywane ewidentnie uszkodzone modele. Niestety takie produkty są dopuszczane do sprzedaży, co rodzi później problemy dla kupujących z ich wymianą, reklamacją. Reasumują: jakość, jakość i jeszcze raz jakość do poprawy.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
Z minusów w moich modelach - "latające" wnętrze i niepomalowane od dołu krawędzie pudła (w seryjnych jak i przerabianych przez Robo 1/2 kl). Natomiast na plus dla osób przerabiających tabor są ramki okien odlane w całości z szybą - w PIKO niestety część ramek jest odlana z pudłem.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Sklep lokomotyw informuje, że modele dostępne będą u nich od poniedziałku...
Odnosząc się do powyższego wpisu kolegi J1974H0 (a może koleżanki - nie wiem, bo nie podpisuje się choćby imieniem), reklamującego pojawienie się modeli Robo w sklepie Lokomodel, mam nadzieję, że zapis oznaczenia serii wagonu 104Af jako ABWxzd to błąd (literówka) kogoś ze sklepu, a nie rzeczywisty opis serii modelu Robo, bo jest on ewidentnie błędny. Powinien brzmieć ABwxzd!
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mam nadzieję, że Robo wyda dwójki z przydzialem gdyńskim z oznaczeniami serii po 1985 r. Na kuszetke gdynska zbyt nie liczę bo już wypuścił ale mi nie podeszla bo nietypowe oznaczenie.
Byłoby fajnie + druga kuszetka, ale już "typowa" z napisami nad oknami jak w tym teraz oczekiwanym wagonie oraz oznaczeniami klasy.

Przy okazji pytanie. Nie udało mi się zakupić Świata Kolei, mimo, że namierzałem te gazetki w empiku.... W gazetkach tych miały być artykuły o wagonach 110Ac. Na forum było oczekiwanie, że zamieszczone tam będą zdjęcia wagonów w oznaczeniach, w jakich Robo wydało ten wagon w pierwszej edycji z epoki IVc (Gdynia), bez oznaczeń klasy i innym układzie napisów nad oknami (jak w epoce Va). Czy ktoś ma te artykuły i może potwierdzić przynajmniej, czy takie zdjęcia wagonów jeszcze wykorzystywanych w ruchu pasażerskim tam były? Nie oczekuje oczywiście skanów, tylko przynajmniej prostej odpowiedzi (tak/nie)....
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki