• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
mam pytanie do tych co kuszetki zakupili.
U mnie model się wykoleja za każdym razem wjeżdżając na łuk R2.
Przyczyną jest blokowanie się wózka o część obudowy. Czy Wy też macie ten problem?
Czy mam po prostu uciąć tą część czy jest inna opcja aby to naprawić?
tak wygląda to na prostym odcinku:
IMG_20200210_194430_resized_20200210_074624372.jpg

a tak na R3 - już jest styk. po wjeździe na R2 wózek się wykolei.
IMG_20200210_194528_resized_20200210_074624855.jpg
 

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
270 3 4
W "jedynkach" miałem to samo, zarówno w IC jaki kremowo-czerwonych, u konkurencji ten element jest odrobinę krótszy niż pozostałe trzy i wagony śmigają nawet na R1 a-glais. Można ten element skrócić, ale to już jest ingerencja w model- do uznania przez właściciela.
 

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
Na Youtube "Robert Jankowski" jest odcinek o unboxingu kuszetki robo i jest dokładnie ta sama przypadłość jak moja.
W komentarzach widzę że problem jest dość powszechyny i rozwiązaniem jest obcięcie wystającej części.
W każdym razie dziękuję za odzew.
Michał
 

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Reakcje
270 3 4
Problem jest na owalu, ale tylko jak wózek z prądnicą jest od zewnętrznej strony wagonu, patrząc od środka makiety. W odwrotnym przypadku prądnica na łuku chowa się pod wagon i nie koliduje z tym elementem.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Kuszetki znikały jak ciepłe bułki, a na wiadomym portalu aukcyjnym na jedną w malowaniu IC w cenie 276,- nie ma chętnych.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Mam takie pytanie - czy te imitacje węży w kuszetce nie przeszkadzają wam, tzn. nie powodują wykolejenia następnego wagonu na łuku? Zauważyłem że owe węże znacznie ograniczają wychylenie sprzęgu na boki i przez to wózek następnego wagonu wypada na zewnątrz zakrętu.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
A ja rzeknę krótko tak. Po obejrzeniu szeregu zdjęć - nawet z powyższego forum - zdecydowanie w "gdyńskiej" kuszecie Robo zdcecydowanie brakuje piktogramu "2" na burcie wagonu pomiędzy oknami. Jest to błąd.
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
A ja rzeknę krótko tak. Po obejrzeniu szeregu zdjęć - nawet z powyższego forum - zdecydowanie w "gdyńskiej" kuszecie Robo zdcecydowanie brakuje piktogramu "2" na burcie wagonu pomiędzy oknami. Jest to błąd.
Też to rozważałem, a model i tak nabyłem. Jest fajny w tym co przedstawia i schludności wykonania. Wrzuciłem zasłonę niejasności w tej kwesti i jest git. A poza tym objaw nam taki dokument fotograficzny. Zapoznajmy się wszyscy z tym.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A poza tym objaw nam taki dokument fotograficzny.
Ale o jakim "dokumencie fotograficznym" mowa? Kolega Bolutek napisał, że ze zdjęć wynika, iż wagony miały znaki 2 klasy. To widać na znanych zdjęciach, więc nie ma mowy o żadnym specjalnym "dokumencie". A brak "dwójki" nie jest błędem, bo zdarzały się takie wagony, choć raczej rzadko. O ile wiem, jednak nie ma zdjęcia tego konkretnego wagonu bez oznaczeń 2 klasy. Wznawianie dyskusji na ten temat nie ma sensu, zainteresowanych odsyłam do tego wątku, parę stron wcześniej.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dodam tylko, że ktoś pisał iż w jednym z najbliższych numerów Świata Kolei miał być artykuł o kuszetkach i tam wszystko miało być opisane. Nie wiem czy w numerze 2/2020 jest już ten artykuł o prawdziwych wagonach, ale na pewno jest o modelach Robo. Może to ten (ma wzmianki o oryginale)? Wczoraj na profilu FB Świata Kolei czytałem.
 

Podobne wątki