• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Jak to przyjemnie komuś dopierdo...ć i to jeszcze swojemu, pewnie macie dzięki temu lepszy weekend. Zamiast się cieszyć, że są nowe wypusty to wieczne marudzenie. Ciekawe czy w przypadku Piko też będziecie narzekać, czy same ochy i achy pomimo choćby tandetnego wnętrza.
Modele są robione na podstawie zdjęć i danych, które pozyskał sam Robert, jak i Andrzej Etmanowicz więc osoba jak najbardziej kompetentna.
Dopiero co jest premiera, większość nie ma tych modeli, ale ponarzekać trzeba. Kup i zrób recenzję i testy i wtedy można podyskutować.
Kto komu dopi....? No kto i czym?
Wyraźnie padło pytanie , ja napisałem tylko to co było pisane 2-3 lata temu tu na forum. Proponuję poszukać tylko A nie kręcić aferę. Ja akurat je kupię i moim zdaniem są lepsze od piko. Gdzie ja wychwalałem Piko??? Proponuję czytać że zrozumieniem.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Mało tego ,dodam ,że wagony Robo są zaj....te i lepsze od Piko. To są moje achy i ochy. Ale to jest moje zdanie. A konkrety co do rozłączania to mogą podać Ci co mają torta i ostre łuki, ja nie mam tort ale widziałem na własne oczy. Szczególnie był problem z ryflakami. I te legendy ludowe były opisane tu na forum wystarczy poszukać.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Kolory dachów różniły i różnią się, odcieniami ale jednak, co do marudzenia, to jest tylko odpowiedź na marudzenie producenta że nie kupujemy, nie kupujemy bo nie są to trafione malowania i przydziały w takich ilościach.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Mało tego ,dodam ,że wagony Robo są zaj....te i lepsze od Piko. To są moje achy i ochy. Ale to jest moje zdanie. A konkrety co do rozłączania to mogą podać Ci co mają torta i ostre łuki, ja nie mam tort ale widziałem na własne oczy. Szczególnie był problem z ryflakami. I te legendy ludowe były opisane tu na forum wystarczy poszukać.
Nie mam jeszcze tych nowych wagonów, ale jako właściciel „tortowej makiety” z R2 i kilkoma R1 mogę stwierdzić, ze wspomniane ryflaki zachowują się bardzo ładnie. W moim przypadku większy problem stanowią długie wagony Roco, z którymi często jest problem na zwrotnicach.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Panowie, jeśli ktoś z Was posiada nr, przydziały, a najlepiej jeszcze zdjęcia danego wagonu osobowego i chciałby byśmy go zrobili to proszę pisać na priv. możliwe, że się uda go wydać.
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
Panowie, jeśli ktoś z Was posiada nr, przydziały, a najlepiej jeszcze zdjęcia danego wagonu osobowego i chciałby byśmy go zrobili to proszę pisać na priv. możliwe, że się uda go wydać.
Nie posiadam, ale są wagony które by miały wzięcie a nie wydał ich do tej pory nikt: czerwono-kremowe "jedynki" z logo PKP w "trumience".
Mam plik PDF nazwany "Kalki wagony Y", gdzie przeglądarka mówi mi, że kiedyś pobrałem stąd:
http://forum.modelarstwo.info/attachments/kalki-wagony-y-pdf.643580/

Nie wiem kto jest twórcą, ale są wszelkie dane do oklejenia wagonu.
M.in:
1 kl. Adu, PKP w trumience, REV 22.05.06, stacja KATOWICE
1 kl. Adu, PKP w trumience, REV 30.11.06, stacja KRAKÓW
1 kl. Ad, PKP bez trumienki, REV 19.03.98, stacja RACIBÓRZ

I o ile sam opracowany plik jest czyjąś własnością, to numery wagonu i wszelkie jego dane raczej można wykorzystać. :gwizd:
@robo jak mi wydasz Katowice to biorę w ciemno. :cool:
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Robo może mieć ciężko z ostrymi łukami. Moim zdaniem bardziej na moduły lub do gablotki.
Kolego... szczerze? Po co te dywagacje? Skoro masz torta.... więc pewnie lubisz kolejki. Kupujesz zestaw startowy i po sprawie. To są modele kolejowe, dla wymagających modelarzy (jak i kolekcjonerów), więc na pewno oprócz dobrego wyglądu (w gablocie) także i bardzo dobrze jeżdżą po makietach kolejowych wymagających modelarzy. Nie da się zrobić modelu wykonanego jak oryginał, który będzie poruszał się po łukach R1.... bo i taki sam oryginał nie porusza się po tak ciasnych odpowiednikach łuków R1.... proste?
Jak to przyjemnie komuś dopierdo...ć i to jeszcze swojemu, pewnie macie dzięki temu lepszy weekend. Zamiast się cieszyć, że są nowe wypusty to wieczne marudzenie.
Myślę, żę za bardzo się ekscytujesz. Modele są dobre i na pewno się rozejdą. Robo zapewne nie ma z tym problemu. A że ktoś gada.... niech gada. Zawsze ktoś gada.... co z tego. Tak nawiasem pisząc, zawsze śmieszą mnie te wasze ekscytacje z byle powodu bo jakiś koleś coś plecie....
Gdy ja kiedyś coś tam napisałem (może i niepotrzebnie) - też się ekscytowaliście w sumie nie wiadomo czym. Najlepiej olać. Modele i teorie same się bronią.
 
Ostatnio edytowane:

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Kolego... szczerze? Po co te dywagacje? Skoro masz torta.... więc pewnie lubisz kolejki. Kupujesz zestaw startowy i po sprawie. To są modele kolejowe, dla wymagających modelarzy (jak i kolekcjonerów), więc na pewno oprócz dobrego wyglądu (w gablocie) także i bardzo dobrze jeżdżą po makietach kolejowych wymagających modelarzy. Nie da się zrobić modelu wykonanego jak oryginał, który będzie poruszał się po łukach R1.... bo i taki sam oryginał nie porusza się po tak ciasnych odpowiednikach łuków R1.... proste?
Widzisz....Tak właśnie ludzie czytają forum....przecież wyraźnie napisałem że Nie mam torta.
 
1

12g

Gość
Widzisz....Tak właśnie ludzie czytają forum....przecież wyraźnie napisałem że Nie mam torta.
A napisałeś też
Z wcześniejszymi modelami Robo były takie problemy. Było o tym na forum. Lubiły rozłączać się na ostrych łukach.
Przypominam że jest to temat o typu Y, a następnie napisałeś.
Szczególnie był problem z ryflakami. I te legendy ludowe były opisane tu na forum wystarczy poszukać.
Warto by było jasno artykułować co się chce napisać, bo później wynikają z tego nieporozumienia.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Mam plik PDF nazwany "Kalki wagony Y", gdzie przeglądarka mówi mi, że kiedyś pobrałem stąd:
http://forum.modelarstwo.info/attachments/kalki-wagony-y-pdf.643580/

Nie wiem kto jest twórcą, ale są wszelkie dane do oklejenia wagonu.
M.in:
1 kl. Adu, PKP w trumience, REV 22.05.06, stacja KATOWICE
1 kl. Adu, PKP w trumience, REV 30.11.06, stacja KRAKÓW
1 kl. Ad, PKP bez trumienki, REV 19.03.98, stacja RACIBÓRZ

I o ile sam opracowany plik jest czyjąś własnością, to numery wagonu i wszelkie jego dane raczej można wykorzystać. :gwizd:
@robo jak mi wydasz Katowice to biorę w ciemno.:cool:
To jest mojego autorstwa. Tak się składa, że w większości dane te są zgodne z rzeczywistością, co dla konkretnego numeru wagonu musiałbym sprawdzić. Natomiast Raciborz bez trumienki, to wagon który rzeczywiście istniał, bo cyknąłem jego zdjęcie w Giżycku w 1998. Wagon był wtedy w składzie pociągu pospiesznego "Pogoria" Ełk-Raciborz. Skontaktuję się z Robo i podeślę jakieś dane, bo sam bym Katowickiego przygarnął.
 

Podobne wątki