• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
231 5 0
To miało być dla przypomnienia, że narzekamy nie tylko na Robo. A co do samego meritum: obejrzałem swoje wagony, stojące w gablocie i z odległości ok. 20-30 cm nie widzę tych niedokładności. Ale faktycznie, granica barw mogłaby być ostrzejsza, z bardzo bliska i pod lupa to widać dość wyraźnie (być ktoś z lepszym wzrokiem dostrzeże to i bez lupy). Jednak dla mnie nie stanowi to problemu, bo nawet w gablocie zupełnie to nie razi, o jeździe na makiecie już nie mówiąc. Stwierdzenie, że model jest skopany uważam za grubą przesadę...
A gdzie ktoś napisał, że model jest skopany? Są tylko pokazane wady, często poparte zdjęciami - więc nie wyssane z palca, którym nie da się zaprzeczyć.
Albo producent uwzględni uwagi i poprawi w kolejnych wypustach, albo oleje bo lud kupi...
 
Reakcje
18 12 6
No i niestety w dalszym ciągu jakość malowania na bardzo średnim poziomie. Przejścia z jednej barwy w drugą mało wyraźne, rozmyte, krzywe, poszarpane...To jest w dalszym ciągu duży problem tych modeli.
Żeby nie było...mam Odrę i każdy wagon ma takie wtopy
To jest naprawdę słabe i wypadało by już wyeliminować takie wady :

Zobacz załącznik 854923
piko zle,robo tez,roco dramat ,trix niedobry,tymczasem w Polsce poza Robo nikt nie produkuje modeli na nasza kieszen
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A gdzie ktoś napisał, że model jest skopany?
Jeżeli w dyskusji o wagonach "Odry" padają takie słowa:
Oliwki Robo są wyglądają mi na świetnie pomalowane i nie prześwieca przez nie światło. Wyśmienicie jeżdżą, a odbiór prądu z kół nie ma żadnego negatywnego wpływu na opory toczenia (kapitalnie to rozwiązali). Urzekła mnie niezniszczalność imitacji kabla do ogrzewania - wielokrotne zdejmowanie obudowy, ciągle haczącej o ten kabel, nic mu nie robi. Jak dla mnie super model.

Tak że tego, nie każdy model Robo jest skopany :D
to ja rozumiem, że są one skopane w porównaniu z innymi modelami Robo - nawet, jeżeli jest szeroki uśmiech na końcu.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
piko zle,robo tez,roco dramat ,trix niedobry,tymczasem w Polsce poza Robo nikt nie produkuje modeli na nasza kieszen
Odnośnie modeli na naszą kieszeń to można by polemizować co autor miał na myśli. Powiem tak, rok 1996-7 lokomotywa Trixa BR17.1 cena 800DM, dzisiaj po 25 latach model ten jak i wtedy cały metalowy oczywiście z silnikiem Faulhabera a nie tego systemu kosztuje 450 Euro (przelicznik był 2 DM za 1Euro) czyli cena prawie identyczna, a Roco BR01 kosztował 250 DM, a po zmianie waluty na Euro 250 Euro (a model nie zmieniony). To można powiedzieć że Matrix jest dzisiaj bardziej dostępny niż w XX wieku. A Fleischmanna świetliki - forma nie zmieniona cena w 1994 roku 45 DM, a w 2008 75 Euro. I co tu porównywać. Każdy musi się zastanowić co i za ile kupić.
 

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
231 5 0
Jeżeli w dyskusji o wagonach "Odry" padają takie słowa:

to ja rozumiem, że są one skopane w porównaniu z innymi modelami Robo - nawet, jeżeli jest szeroki uśmiech na końcu.
Nie wiem dlaczego niektórzy uwagi odbierają jako "model skopany" i w sumie jest to jedyna wypowiedź w której pada słowo "skopany".
W mojej ocenie model jest naprawdę atrakcyjny i dopracowany - chwała za to Panu Robertowi, ale fabryka, która produkuje modele, niestety w ostatnim czasie robi inwestora czyli Pana Roberta w konia bo obniża jakość. Nasze uwagi powinny być cenną informacją do rozmów z fabryką.
Ja ostatnio dostałem wagon bez tego gumowego przejścia między wagonowego.
 

dec87

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
231 5 0
Raczej klienta - zamawiającego :) Inwestor, to ten, który wykłada swoje pieniądze by na nich zarobić bezpośrednio (inwestycja np. w dzieła sztuki) lub pośrednio (inwestycja w nowe składniki majątku: budynki, maszyny), które przyniosą zysk ze sprzedaży dóbr lub usług :)

Tyle OT ;)
No i Pan Robert jest inwestorem - władował nie małą kasę w formę i teraz zleca produkcje modeli fabryce i nadal inwestuje płacąc za ich produkcje, które następnie sprzedaje ;)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
Oj, ostrożnie w generalizacji takich obserwacji: kiedy to było (rok i sezon) i jaki pociąg? Zestawianie składów przez IC w ostatnich latach to kontrolowany chaos, ale z powodów czysto praktycznych dominuje zestawianie według stacji macierzystych.
Dziś udało mi się spędzić trochę czasu na dworcu głównym we Wrocławiu.
Pociąg IC 65104 Jeziorak relacji Wrocław główny-Olsztyn główny prowadzony przez lokomotywę EP07-1062 miał następujące wagony i stacje macierzyste:
Wagon 2 klasy 111A-30 'Combo' stacja Szczecin
Wagon 2 klasy 168A stacja Szczecin
Wagon 2 klasy 141A stacja Warszawa Grochów
Wagon 2 klasy 111A-20 stacja Szczecin
Wagon 1/2 klasy 141A-20 stacja Wrocław
Wagon 2 klasy 141A stacja Kraków główny
Wagon 1 klasy Z2A stacja Warszawa Grochów
Może każdy nie jest z innej parafii ale i tak mamy pomieszanie z poplątaniem.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
To, że obecnie jest galimatias przydziałowy to nic odkrywczego. Ale zapewne nawet w tym pozornym bałaganie jest jakaś logika. Ją odkryj kolego, wtedy takie wpisy będą coś warte.
 
Reakcje
1.611 378 7
W temacie"Odry" Taki skromny jakościowo zrzut ekranu z kroniki "130 - lecie PKP".
link:
Zobacz załącznik 855747
Wielce zabawna propaganda środkowego PRL-u w gierkowskim "rozkwicie"... Cóż wtedy nie pokazywało się aby pokazać kraj niczym drugie mocarstwo ... zaraz po ZSRR. Nie pomylę się jeżeli stwierdzę, że wtedy kolej woziła grubo 3-4 razy więcej pasażerów i towarów niż dzisiaj...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Wielce zabawna propaganda środkowego PRL-u w gierkowskim "rozkwicie"... Cóż wtedy nie pokazywało się aby pokazać kraj niczym drugie mocarstwo ... zaraz po ZSRR. Nie pomylę się jeżeli stwierdzę, że wtedy kolej woziła grubo 3-4 razy więcej pasażerów i towarów niż dzisiaj...
No, prawda, ale co z tego? I co to ma wspólnego z modelami Robo? A link do tego filmu już parę razy na forum był podawany...
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
218 10 9
Czekajmy lepiej aż Robo przedstawi kolejne propozycje na nowy rok. Życzę Nam i sobie aby każdy znalazł coś dla siebie oraz by sytuacja ogólną nie przeszkodziła w sfinansowaniu i wyprodukowaniu kolejnych modeli.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tyle wspólnego co modele Robo z tym filmem...
No.... poza sceną z minuty 11:22 gdzie (w kolorze) jedzie pociąg ODRA ciągnięty przez EU05. Warto nadmienić, że właściciel firmy ROBO opowiadając o modelach wagonów tego pociągu w nakręconych przez siebie - niedawno tu publikowanych - filmach nadmieniał, jakie trudności sprawiło wykonanie tych modeli w zakresie dostępności dokumentacji. W tym aspekcie każda migawka warta jest wiele. Nawet taka. Takie moje zdanie.
 

Podobne wątki