• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Tak, SP45 na całej trasie jeździły do września 1975, więc z kolorową "Odrą" SP45 jeździły nieco ponad rok, od 22 lipca 1974 do 29 września 1975. Jeszcze do 2 grudnia lokomotywy spalinowe prowadziły "Odrę" między Wrocławiem i Ostrowem Wlkp., a po zakończeniu elektryfikacji tego odcinka już na całej trasie pociąg prowadziły elektrowozy.
Mam pytanko do @Andrzej Harassek :rolleyes:Czy czysto teoretycznie można użyć zastępczo lokomotywy SU46-002, która jak podaje Ilostan Pojazdów Trakcyjnych od czerwca 1975 była w delegacji w Warszawie, do prowadzenia Ex. Odra?
W książce Terczyńskiego jest nawet fotografia SU46-002 w Warszawie :love:
Link do przebiegu służby tejże lokomotywy: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=lok&id=6008&title=SU46-002
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.098 19 0

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Odnośnie wagonów ROBO. Kupiłem niedawno 3szt dwie jedyneczki i dwójeczke, wszystkie Wrocław. Po postawieniu na tor zasilony napięciem wszystkie trzy robią zwarcie. I co najciekawsze są bez oswietlenia. Jakieś porady?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mmm z tym otwieraniem jest ciężko, no zobaczę. A pytanie odnośnie pociągu Odra. Czy pociąg ten kursował przez Poznań a jak tak to w jakich latach?
Z tego, co TUTAJ piszą, to nie. Lata 70-te.

Z kolei na forum --> Pociąg ekspresowy Odra 2 (eu07.pl)
...można wyczytać wpis użytkownika "Jaco":

Cytuję:

Kilka słów o "Odrach"...

"Dodatek do SRJP część IIA ważny od 01.06.1975" mówi, że Ex "Odra" jeździł w relacji Wrocław Główny - Ostrów Wlkp. - Łódź Kaliska - Warszawa Główna jako ES 6107/6108 i w relacji odwrotnej jako ES 1607/1608. Skrót ES oznaczał (jako symbol służbowy) skład expresowy prowadzony trakcją spalinową i rzeczywiście tak było, bo na całej drodze Ex "Odra" prowadziła wrocławska SP45. Skład także należał do stacji Wrocław Główny. Jego zestawienie od Wrocławia: Dhx+2xBwxz+Awxz+BJwxz+Awxz+2xBwxz, czyli 350 ton. Warto zaznaczyć, że po ogłoszeniu pociąg kursował do Warszawy Wschodniej. Tutaj należy się dopowiedzenie, że w dniu 02.12.1975 oddano do eksploatacji trakcję elektryczną na odcinku Oleśnica - Odolanów - Ostrów Wlkp., co oznaczało, że z Wrocławia do Warszawy mogą na całej trasie kursować składy z lokomotywą elektryczną. Jeśli dodać do tego, że 05.12.1975 oddano dworzec Warszawa Centralna to stało się niemal jasne, że składy mogły docierać do Warszawy Wschodniej. Kilka miesięcy wcześniej, bo od 30.09.1975 warszawskie EU05 i EP05 prowadziły już "Odrę" na odcinku Warszawa - Ostrów Wlkp. - Warszawa.
"SRJP ważny 30.05.1976/21.05.1977" mówił już, że Ex 6107/6108 "Odra" odjeżdżał z Wrocławia Głównego o 04:22, na Centralnym był o 09:20, a na Wschodnim o 09:30. Tutaj oczywiście skład prowadzony był przez EP05 lub EP08.


Jako ciekawostka: od rj 1968/1969 na Ex "Odra" jeździły SN61... W odniesieniu do zamieszczonego na początku wątku zdjęcia EP05-22 z Ex "Odra" na dworcu Warszawa Główna, to fotka ta wykonana była przez ówczesne COBiRTK w 11.1975 roku, a więc jak widać skład "Odry 2" musiał prawdopodobnie powstać właśnie w 1975 roku!

Koniec cytatu.
 
Ostatnio edytowane:

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
Koledzy mam do was takie pytanie.

Czy ktoś z was ma numer pociągu jaki jeździł jako Express Odra ale na tych wagonach od Robo. Chodzi mi o numer pociągu jadąc z Warszawy i z Wrocławia z lat 70 -tych.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
Czy ktoś z was ma numer pociągu jaki jeździł jako Express Odra ale na tych wagonach od Robo.
Przecież dosłownie w poprzednim poście te numery są podane:
Dodatek do SRJP część IIA ważny od 01.06.1975" mówi, że Ex "Odra" jeździł w relacji Wrocław Główny - Ostrów Wlkp. - Łódź Kaliska - Warszawa Główna jako ES 6107/6108 i w relacji odwrotnej jako ES 1607/1608.
A "Odra 1" jeździła od lipca 1944, o czym pisałem raptem wczoraj.
SP45 na całej trasie jeździły do września 1975, więc z kolorową "Odrą" SP45 jeździły nieco ponad rok, od 22 lipca 1974 do 29 września 1975. Jeszcze do 2 grudnia lokomotywy spalinowe prowadziły "Odrę" między Wrocławiem i Ostrowem Wlkp., a po zakończeniu elektryfikacji tego odcinka już na całej trasie pociąg prowadziły elektrowozy.
Może więc warto czasem zajrzeć we wcześniejsze wpisy, nim zada się pytanie...
 
Reakcje
211 85 35
Przecież dosłownie w poprzednim poście te numery są podane:

A "Odra 1" jeździła od lipca 1944, o czym pisałem raptem wczoraj.

Może więc warto czasem zajrzeć we wcześniejsze wpisy, nim zada się pytanie...
Od 1944 z Warschau do Breslau, chyba moderator sam sobie powinien dać "abc" za pisownię
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
A "Odra 1" jeździła od lipca 1944, o czym pisałem raptem wczoraj.
No oczywiście, że nie od 1944, lecz od 1974 roku. Każdemu może się zdarzyć błąd. Ale za to jaką satysfakcję ma kolega @darekgd, że udało mu się złapać mnie na literówce, cóż za sukces... :D Szkoda tylko, że sam nie ustrzegł się innego błędu. :p:cool:
 

Podobne wątki