• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Wklejone, podważasz skalpelem z wyczuciem i wyciągasz. Nie jest to trudne, chodź w ostatnich wypustach są przyklejone jakimś mocniejszym klejem.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
693 38 0

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Najbardziej inspiruje mnie ta wycieraczka przed wejściem na korytarz - jak wynika z opisu... jakiego jest koloru? No i te przestrzenne przewody w wózkach jezdnych...to musi być cymes...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Dla zainteresowanych w sklepie ROBO pojawiała się limitowana seria wagonów 104Af z przydziałem do Szczecina z epoki Va:
http://robo.eu.com/sklep/produkt/10...-model-ponownie-dostepny-w-limitowanej-wersji
Z informacji od ROBO będzie dostępny tylko w sklepie internetowym ROBO.
Ciekawe, bo w 2019r. ROBO wypuścił dokładnie ten sam wagon. Wtedy byłą to konwersja z wagonów A9 i teraz, jeśli zdjęcia pokazują nowy wypust, jest to chyba również konwersja.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.774 102 1
Wybrane pytania i odpowiedzi z oficjalnej facebookowej strony ROBO Modele.

A tak się dziś zastanawiałem, czemu tak dawno żadnych wieści z ROBO nie było.
ROBO Modele: Cisza przed burzą. Już niedługo zapowiem nowy wysyp modeli z Va i Vc epoki. Głównie uzupełnienia składów do wydanych przez nas modeli.

Będzie reedycja pullmanów z ryflowanym dachem?
ROBO Modele: Będą nowe wagony 2 klasy oraz 1 klasy z ryflowanymi dachami. Modele ukażą się na przełomie kwietnia/maja.
1 klasa na początek będzie z Gdyni epoka IVc do gdyńskiego składu aha i będzie też kuszetka z Gdyni w pełnym oznakowaniu.


Czy będzie też wersja ze skośną kolorową krawędzią?
ROBO Modele: Ten model mamy w planach, ale wymaga on większych przeróbek tzn.: zmiana kształtu okien na bardziej zaokrąglone, kratka na burcie wagonu oraz nowe podwozie ponieważ wagon ten jest z ogrzewaniem nawiewnym. Może uda się go zrobić w przyszłym roku.

A kiedy można się spodziewać wagonów 609A?
ROBO Modele: W okolicy połowy roku, ewentualnie jak coś się przesunie to zaraz po wakacjach będą.

Źródło: facebook.com
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
I jeszcze dopytam - epoka Vc to oznaczenie PLPKP-IC? Czyli do wydanych jedynek czerwono-kremowej i TLK wyjdą wreszcie dwójki zielono-kremowe i w zaokrąglonych odcieniach niebieskiego?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Przez brak formalnego uregulowania kwestii 6 epoki PKP w normie NEM każdy sam interpretuje sobie tą kwestię. Formalnie, wg NEM, dla Polskie jest epoka 5a i 5b i...tyle. 5b zaczyna się w 2001 roku i trwa do teraz. Ale producenci samowolnie stosują swoje oznaczenia epoki i stąd jest 5c i 6. Ale co to oznacza z uwagi na brak uregulowań w tym zakresie to nie wiadomo.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Przez brak formalnego uregulowania kwestii 6 epoki PKP w normie NEM każdy sam interpretuje sobie tą kwestię. Formalnie, wg NEM, dla Polskie jest epoka 5a i 5b i...tyle. 5b zaczyna się w 2001 roku i trwa do teraz. Ale producenci samowolnie stosują swoje oznaczenia epoki i stąd jest 5c i 6. Ale co to oznacza z uwagi na brak uregulowań w tym zakresie to nie wiadomo.
Norma normą, a życie pisało swoje scenariusze i to całkiem niedawno:
tak przez przypadek znalazłem :D
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Tak wiem ;) Ja tylko odniosłem się do tego, że przy braku regulacji w normach NEM odnośnie epoki 6 i ewentualnie nowego podziału epoki 5 nie wiadomo czasem co producent ma na myśli informując, że dany model jest z epoki 6 lub 5c.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.225 25 2
Producent na pewno wie co ma na myśli, tylko norma za tym nie nadąża. Było już o tym wiele razy tutaj i sam o tym wspomniałeś 3 posty wyżej
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Kuszetki Robo posiadają zamienne złożone siedzenia. W odróżnieniu od innych producentów, którzy robią wnętrze jako jeden odlew, u Robo każda ściana pomiędzy przedziałami stanowi osobny element, który można wyjąć (czy raczej wyrwać) i zastąpić takim, który ma siedzenia "sklapnięte".

Można więc mieć część siedzeń złożonych, część rozłożonych. W połączeniu z figurkami śpiących pasażerów (Preiser 10300) można zrobić coś takiego:

515159803566_c.jpg


515159803566_h.jpg
515159803566_f.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
693 38 0
Kuszetki Robo posiadają zamienne złożone siedzenia. W odróżnieniu od innych producentów, którzy robią wnętrze jako jeden odlew, u Robo każda ściana pomiędzy przedziałami stanowi osobny element, który można wyjąć (czy raczej wyrwać) i zastąpić takim, który ma siedzenia "sklapnięte".
Szkoda, że ostatnie wypusty nie maja już wersji z dodatkowymi siedzeniami, by można było wg własnego uznania to uformować. Mam kuszetę wrocławską z takim systemem.
 

Podobne wątki