• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

OLF

Aktywny użytkownik
Jest możliwe, że wagon z 2004 nie przeszedł jeszcze NG, chociaż prawdopodobieństwo tego jest niewielkie - dla takiego rocznika to pojedyncze sztuki nie doczekały NG (lub kasacji/skreślenia).
Mało możliwe jest również, żeby wagon po rewizji z 1992 roku miał już okna bezpieczeństwa - musiałby być już po NG, czyli jednak za wcześnie jak na lata produkcji. Oczywiście pojedyncze przypadki mogły się zdarzyć (odnalazłem w notatkach przypadek wagonu 111As z 1983 r., po NG w 1992 r.).

Są więc dwie możliwości:
Pierwsza - zgodnie z linią "partii" wypuszczane są modele w postaci "wyłuskanych" rodzynków, reprezentowanych w pojedynczych egzemplarzach (vide kuszetki, tylko po co teraz, skoro można zalać rynek przypadkami pospolitymi).
Druga, bardziej prawdopodobna - zamienione zostały rysunki/opisy wagonów.
Modele dostępne w handlu bez zmian w układzie okien względem prototypów:
222310(1) wagon osobowy 2kl, 111As, PKP, stacja Warszawa Szczęśliwice, ryflowany dach, epoka...jpg
222320(1) wagon osobowy 2kl, 111As, PKP, stacja Wrocław ryflowany dach, epoka Vc.jpg

Więcej zdjęć - fb ROBO Modele

Ma ktoś realne fot tej kuszetki z napisem "Wars"? Jakoś nigdy nie miałem okazji widzieć wagonu w takim układzie napisów... Robert pisał na fb, że został tak oznakowany wagon w realu okazjonalnie... Ale nic w necie nie znalazłem o tym... :(

Ale ma dwa okna bezpieczeństwa, więc chyba jednak z pewnymi zmianami.
W projekcie modelu, tak jak w finalnym modelu okna bezpieczeństwa były w wagonie z 1992 roku, a nie było ich w wagonie z 2004. Wiec, w tym sensie nie ma zmiany. Czy to jest prawidłowo odzwierciedlone, czy jednak pomyłka nie wiemy, choć argumenty kolegi @Kriz8 do mnie przemawiają i mam podobne zdanie.

Ma ktoś realne fot tej kuszetki z napisem "Wars"? Jakoś nigdy nie miałem okazji widzieć wagonu w takim układzie napisów... Robert pisał na fb, że został tak oznakowany wagon w realu okazjonalnie... Ale nic w necie nie znalazłem o tym... :(
Ten wagon to jak czasem ładnie koledzy określają - kompromis modelarski. W realu istniał, ale był to wagon 110Ab, a ROBO wykonało to malowanie na modelu wagonu 110Ac. Główna widoczna różnica to w 110 Ab jest „komin” od pieca ogrzewania oraz jednoskrzydłowe drzwi czołowe wagonu (zwane tez miedzywagonowe)

J1974H0

Znany użytkownik

red_tomato

Aktywny użytkownik
Cześć,
jeszcze ciepłe ROBO Modele:
nr katalogowy: 233330
typ: 104Af
stacja: Zagórz
nr boczny: 51 51 39 80 179-6
IMG-4462.jpg
IMG-4463-min.jpg

I kolejna nowość od ROBO Modele:
nr katalogowy: 222310
typ: 111As
stacja: Warszawa Szczęśliwice
nr boczny: 50 51 20-80 732-6
IMG-4465.jpg
IMG-4466-min.jpg

avecez

Aktywny użytkownik
Dlaczego wagon z logo PKP bez trumienki ma zakaz palenia pod cyfrą 2 a „trumienka” już takiego piktogramu nie posiada ?.
Nie jestem na 100% pewien, ale także modele Piko wagonów 111A/112A nawet jeszcze i z 1999 roku już tych piktogramów nie posiadają. Więc może tak było w rzeczywistości. W drugiej połowie lat 90. wprowadzono ogólny zakaz palenia w korytarzach i przesionkach wagonów i zepchnięto palaczy tylko do wydzielonych przedziałów (czterech w pierwszej klasie i pięciu w drugiej klasie). Wcześniej dozwolone było palenie także w części korytarza przylegającej do przedziałów dla palących oraz w przyległym przedsionku. W teorii, bo w praktyce palono w całym korytarzu i w obu przedsionkach. Być może wraz z wprowadzeniem tego zakazu zaprzestano umieszczania piktogramów "dla palących" i "dla niepalących" przy drzwiach wagonów.

Ryflowane prezentują się elegancko
Ryflowane? Naprawdę uważasz, że ... rozciągnięta siatka na dachu wygląda ... elegancko?
Ja tym ... " efektem" jestem rozczarowany. Nie rozumiem, po co "na siłę" próbuje się robić to, co tak naprawdę tylko w skalach od "zerówki" w górę może wyjść przyzwoicie w wyprasce z plastiku..... Najpierw AlbertModell z wagonami 408S i cysternami GOSA, a teraz Robo.....