• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
Wagony te stały swego czasu w tamtych latach w Kostrzynie nad Odrą i służyły wraz z czajnikiem to obwozu gości zza Odry za dutki.
Pytanie. Czy te wagony w tym konkretnym malowaniu służyły do obsługi zwykłych, planowych pociągów, czy jedynie obsługiwały przewozy komercyjne na specjalne zamówienie np. gości zza Odry.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jeśli chodzi o Ryflaki w setach po 4 spodziewam się cen podobnych do: ok. 1200zł za 4 sztuki nie oświetlone i jakieś 1400 za 4 sztuki oświetlone.... zaletą 4 sztuk jest to, że mamy od razu cały skład.... tylko te ceny.... co zrobić.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Pytanie. Czy te wagony w tym konkretnym malowaniu służyły do obsługi zwykłych, planowych pociągów, czy jedynie obsługiwały przewozy komercyjne na specjalne zamówienie np. gości zza Odry.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by poszukać kogoś z Choszczna, jakiegoś kolejarza, który tam pracował w tamtym okresie.
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.112 28 6
Robo ryflaki z Tczewa zrobił kremowo zielone, jednak jak sięgam pamięcią, do okolic 2000r, gdy przestały jeździć - były oliwkowe. Ma ktoś zdjęcia kremowo zielonych z Tczewa?
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.112 28 6
Tczewskie też oliwkowe, podejrzewam że po zamknięciu linii na Skórcz trafiły na trasę Tczew - Starogard Gdański, chyba do końca istnienia tej relacji jezdzily.
Btw - możesz podać link do tej galerii?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Btw - możesz podać link do tej galerii?
Galeria chyba ma iść do likwidacji, a pan Jarek od jakiegoś czasu skanuje swoje fotografie na nowo i zamieszcza na Ilostanie Pojazdów Trakcyjnych. Jego prace można przejrzeć klikając na jego nick: chester. Na razie jest około 125 fotografii, w tym poniższa, na której prawdopodobnie uwieczniono "ryflaki" z Elbląga (model jednego wyprodukował ROBO):

- źródło: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=68924
- autor: Jarek D. Stawarz - chester
- opis: "1999-05-29 - Elbląg - SU45-207 z pociągiem osobowym 91127 do Braniewa"

1999.05.29. - Elbląg - ''Fiat'' SU45-207 z poc. os. nr 91127 rel. Elbląg - Braniewo, fot. Ja...jpg
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.112 28 6
Motyla noga.
Znam ten film, obecnie nawet mieszkam obok dawnej linii. Tylko pamięć zawiodła, że oprócz Bonanz na "Kościerzynie" ryflaki kursowały.
No, ale jak ja wsiadałem w pociągu do Gdańska, to tylko Starogard stał i tak mi zostało wadliwe wspomnienie że tylko oliwkowe.
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Czasy ostatnio niestabilne... cały czas zajęty jestem wiśniówką...ale pamiętam, że ryflaki z Choszczna miały na burtach interesujący emblemat - na tyle interesujący, że zenek dziabnął fotkę:
choszczno.jpg

Odbitka sprzed 20 lat, zrobiona w '98 lub '99 - wybaczcie...wiek nie ten, pamięć też...
 

Podobne wątki