• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

J1974H0

Znany użytkownik
Ja chętniej bym oczekiwał starszej wersji.... 43A.
Kolekcjonerzy i modelarze mający już zakupionych po kilka sztuk 101A/102A z pewnością uzupełnili by kolekcje nie koniecznie tym samym typem wagonu, ale pierwowzorem :)
Baza dobra już przecież jest, a 43A to nie tylko epoka III ale i IV a nawet V :) Jak bowiem można wyczytać na TEJ stronie większość 43A została wycofana z ruchu przed 2000r.
43A jest o tyle ciekawy, że bywały wersje z przebudowaną ścianą czołową przypominająca tą ze 101A (żółte PKP-Energetyka)...

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Z tą bazą na 43A to może nie być tak oczywiste. Nie wiem, jak skonstruowane są formy pana Roberta, ale wagony 43A były krótsze od 101A/102A, więc inne musi być podwozie modelu. Miały też zupełnie inny kształt czołowej ściany i nieco inne drzwi, więc może być konieczna nowa forma.

Tigrek

Aktywny użytkownik
ROBO ma problem ze zrobieniem normalnych wersji, a Wy zaczynacie jałową dyskusje o starszych, zupełnie innych :D zresztą zauważyłem dziwną tendencje, że jak konkurencja coś wypuści, czym teoretycznie miał się zająć albo ROBO albo SM, to zaraz zaczyna się odgrzewanie kotletów, po co?