• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Piko nikt nie krytykuje bo to wielka firma działająca od lat - zbytniego wpływu na produkcję się nie ma. W przypadku zaczynającej działalność firmy kupujący mają jakiś wpływ - co widać nawet w wątku o EU07.
Owszem, Piko też krytykujemy i oceniamy ich modele. Nie chodzi o to, żeby nie krytykować, tylko żeby robić to kulturalnie, wykazując zalety i wady modelu, a nie stosując złośliwe docinki (żeby nie powiedzieć "hejtując", cokolwiek to znaczy). Ale chyba nie ma co dalej śmiecić w tym wątku.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
i takich osób to spora część forum
z tej wypowiedzi można wnioskować że kolega Ufo uważa że już chyba wszystko widział, wie i zna a zarazem nie jest świadomy że jest w wielkim błędzie

trzeba pamiętać że nie można mierzyć całego świata swoją malutką miarką - tak się nie da
Moje oceny i wypowiedzi są na podstawie moich własnych obserwacji, a jak sam napisałeś - ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać. Rozmawiałem z różnymi "zbieraczami" i żaden nie jest zainteresowany takimi produktami.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Moje oceny i wypowiedzi są na podstawie moich własnych obserwacji, a jak sam napisałeś - ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać. Rozmawiałem z różnymi "zbieraczami" i żaden nie jest zainteresowany takimi produktami.
Skoro sam przyznajesz że "ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać" to chyba oczywistym wydaje się iż uznawanie takiego czy innego wypustu od producenta za nonsensowny, nieopłacalny czy jakikolwiek, bo niby fikcyjny (chociaż w zupełności realny) jest dalece na wyrost.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Skoro sam przyznajesz że "ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać" to chyba oczywistym wydaje się iż uznawanie takiego czy innego wypustu od producenta za nonsensowny, nieopłacalny czy jakikolwiek, bo niby fikcyjny (chociaż w zupełności realny) jest dalece na wyrost.
Przecież forum jest od tego, żeby dyskutować, więc w czym problem? Ślinienie się na wieść o czymkolwiek jest ok, ale krytyka - już nie?
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Przecież forum jest od tego, żeby dyskutować, więc w czym problem? Ślinienie się na wieść o czymkolwiek jest ok, ale krytyka - już nie?
Jest różnica pomiędzy dyskusją a pluciem jadem (to takie ślinienie, tylko że bardziej agresywne i nie śliną a jadem). O ile każdy ma prawo do swojego zdania, każdemu należy się szacunek i o ile wypisywanie peanów na cześć takiego czy innego wypustu co najwyżej bywa niesmacznie przesadne, to już odsądzanie od czci i wiary producenta za to że dany wypust zrobił, "bo mnie się wydaje że nikt tego nie chce" jest już delikatnie mówiąc przesadą i sytuacją nie do przyjęcia. Krytyka działa i jest krytyką tylko pod warunkiem że jest konstruktywna, reszta to już tzw trolling.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Witam,

Czy ktoś może poradzić jakie listwy oświetleniowe należy użyć do Ryflaków? Mam dwa rodzaje do 4-ro osiówek i niestety jedne za szerokie (nie wchodzą w wyprofilowane wgłębienie pod dachem), a drugie za grube. W obu przypadkach nie da się domknąć całości :( Poza tym mam problem z umiejscowieniem kondensatora - tak żeby był niewidoczny. Czy jedyna możliwość to toaleta i zastosowanie malutkiego kondensatora za względu na ograniczone miejsce? Wtedy trzeba by było odlutować go od płytki i podciągnąć na kablach, a to niestety daje kolejne mm grubości. Wypatrzyłem też wgłębienie pod dachem, ale to znowu musiałby być mały, a dokładniej wąski kondensator.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
38 2 0
Witam,

Czy ktoś może poradzić jakie listwy oświetleniowe należy użyć do Ryflaków? Mam dwa rodzaje do 4-ro osiówek i niestety jedne za szerokie (nie wchodzą w wyprofilowane wgłębienie pod dachem), a drugie za grube. W obu przypadkach nie da się domknąć całości :( Poza tym mam problem z umiejscowieniem kondensatora - tak żeby był niewidoczny. Czy jedyna możliwość to toaleta i zastosowanie malutkiego kondensatora za względu na ograniczone miejsce? Wtedy trzeba by było odlutować go od płytki i podciągnąć na kablach, a to niestety daje kolejne mm grubości. Wypatrzyłem też wgłębienie pod dachem, ale to znowu musiałby być mały, a dokładniej wąski kondensator.
[DOUBLEPOST=1420870318][/DOUBLEPOST]Witam.Grześ ma takie oświetlenie.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Pod koniec tego roku powinny pojawić się nowe wersje ryflaków: PKP Energetyka, w malowaniu Koleji Dolnośląskich i może jeszcze jakieś inne.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Wreszcie coś drgnęło w sprawie ryflaków. Nowe przydziały tzn: energetyka, dolnośląskie oraz prawdopodobnie wagon z Łodzi Kaliskiej pojawią się w II kwartale przyszłego roku. Jeżeli uda się w końcu ruszyć ponownie z produkcją nie wykluczone, że pojawią się następne przydziały między innymi wagon, który kiedyś pokazywałem na zdjęciach zrobionych w Inowrocławiu (ten ze skosami). W zależności od popytu na nowe przydziały ryflaków będzie szansa na wagony typu 43a w 2ch wersjach (1 oraz 2 klasy).
 

Podobne wątki