• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Piko nikt nie krytykuje bo to wielka firma działająca od lat - zbytniego wpływu na produkcję się nie ma. W przypadku zaczynającej działalność firmy kupujący mają jakiś wpływ - co widać nawet w wątku o EU07.
Owszem, Piko też krytykujemy i oceniamy ich modele. Nie chodzi o to, żeby nie krytykować, tylko żeby robić to kulturalnie, wykazując zalety i wady modelu, a nie stosując złośliwe docinki (żeby nie powiedzieć "hejtując", cokolwiek to znaczy). Ale chyba nie ma co dalej śmiecić w tym wątku.

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
i takich osób to spora część forum
z tej wypowiedzi można wnioskować że kolega Ufo uważa że już chyba wszystko widział, wie i zna a zarazem nie jest świadomy że jest w wielkim błędzie

trzeba pamiętać że nie można mierzyć całego świata swoją malutką miarką - tak się nie da
Moje oceny i wypowiedzi są na podstawie moich własnych obserwacji, a jak sam napisałeś - ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać. Rozmawiałem z różnymi "zbieraczami" i żaden nie jest zainteresowany takimi produktami.

Moje oceny i wypowiedzi są na podstawie moich własnych obserwacji, a jak sam napisałeś - ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać. Rozmawiałem z różnymi "zbieraczami" i żaden nie jest zainteresowany takimi produktami.
Skoro sam przyznajesz że "ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać" to chyba oczywistym wydaje się iż uznawanie takiego czy innego wypustu od producenta za nonsensowny, nieopłacalny czy jakikolwiek, bo niby fikcyjny (chociaż w zupełności realny) jest dalece na wyrost.

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Skoro sam przyznajesz że "ciężko jest wszystko widzieć i każdemu do szafy zaglądać" to chyba oczywistym wydaje się iż uznawanie takiego czy innego wypustu od producenta za nonsensowny, nieopłacalny czy jakikolwiek, bo niby fikcyjny (chociaż w zupełności realny) jest dalece na wyrost.
Przecież forum jest od tego, żeby dyskutować, więc w czym problem? Ślinienie się na wieść o czymkolwiek jest ok, ale krytyka - już nie?

Przecież forum jest od tego, żeby dyskutować, więc w czym problem? Ślinienie się na wieść o czymkolwiek jest ok, ale krytyka - już nie?
Jest różnica pomiędzy dyskusją a pluciem jadem (to takie ślinienie, tylko że bardziej agresywne i nie śliną a jadem). O ile każdy ma prawo do swojego zdania, każdemu należy się szacunek i o ile wypisywanie peanów na cześć takiego czy innego wypustu co najwyżej bywa niesmacznie przesadne, to już odsądzanie od czci i wiary producenta za to że dany wypust zrobił, "bo mnie się wydaje że nikt tego nie chce" jest już delikatnie mówiąc przesadą i sytuacją nie do przyjęcia. Krytyka działa i jest krytyką tylko pod warunkiem że jest konstruktywna, reszta to już tzw trolling.

voytecki

Aktywny użytkownik
Witam,

Czy ktoś może poradzić jakie listwy oświetleniowe należy użyć do Ryflaków? Mam dwa rodzaje do 4-ro osiówek i niestety jedne za szerokie (nie wchodzą w wyprofilowane wgłębienie pod dachem), a drugie za grube. W obu przypadkach nie da się domknąć całości :( Poza tym mam problem z umiejscowieniem kondensatora - tak żeby był niewidoczny. Czy jedyna możliwość to toaleta i zastosowanie malutkiego kondensatora za względu na ograniczone miejsce? Wtedy trzeba by było odlutować go od płytki i podciągnąć na kablach, a to niestety daje kolejne mm grubości. Wypatrzyłem też wgłębienie pod dachem, ale to znowu musiałby być mały, a dokładniej wąski kondensator.

Ostatnio edytowane:

arturrs2

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
Witam,

Czy ktoś może poradzić jakie listwy oświetleniowe należy użyć do Ryflaków? Mam dwa rodzaje do 4-ro osiówek i niestety jedne za szerokie (nie wchodzą w wyprofilowane wgłębienie pod dachem), a drugie za grube. W obu przypadkach nie da się domknąć całości :( Poza tym mam problem z umiejscowieniem kondensatora - tak żeby był niewidoczny. Czy jedyna możliwość to toaleta i zastosowanie malutkiego kondensatora za względu na ograniczone miejsce? Wtedy trzeba by było odlutować go od płytki i podciągnąć na kablach, a to niestety daje kolejne mm grubości. Wypatrzyłem też wgłębienie pod dachem, ale to znowu musiałby być mały, a dokładniej wąski kondensator.
[DOUBLEPOST=1420870318][/DOUBLEPOST]Witam.Grześ ma takie oświetlenie.

OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Pod koniec tego roku powinny pojawić się nowe wersje ryflaków: PKP Energetyka, w malowaniu Koleji Dolnośląskich i może jeszcze jakieś inne.

OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Wreszcie coś drgnęło w sprawie ryflaków. Nowe przydziały tzn: energetyka, dolnośląskie oraz prawdopodobnie wagon z Łodzi Kaliskiej pojawią się w II kwartale przyszłego roku. Jeżeli uda się w końcu ruszyć ponownie z produkcją nie wykluczone, że pojawią się następne przydziały między innymi wagon, który kiedyś pokazywałem na zdjęciach zrobionych w Inowrocławiu (ten ze skosami). W zależności od popytu na nowe przydziały ryflaków będzie szansa na wagony typu 43a w 2ch wersjach (1 oraz 2 klasy).