• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Byłem w sosnowcu. Na stoisku Robo można było kupić wagony serii 406R , 112A i 104Af ...
Chyba tak - ostatnie to łamańce 1/2 klasa w kolorze zielono/czerwonym i oliwkowym.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Odkopuje temat, by zadać jedno pytanie, czy wagony w tym malowaniu https://przystaneksklep.pl/images/50077702_1261439187338407_8251625829184831488_n.jpg występowały bez tego loga niebieskiego DEC? Wiem że były czasem czerwone, ale czy był jakis okres albo przypadki że nie było tego loga przy takim malowaniu (biała z czerwonym pasem)?
Jeśli już to raczej jakieś brudne i łaciate niedobitki przejęte przez "Gatki" (GATX).
Wcześniej to raczej nie.
 

andrzejm

Użytkownik
Reakcje
87 3 0
Witam
Odświeżam temat.
Towarowy odcinkowy w epoce IV, relacji Gdynia Port Centralny-Lębork miał w składzie cysterny z melasą do fabryki drożdży w Maszewie jak i paliwo lotnicze na lotnisko wojskowe w Siemirowicach i próżne w relacji powrotnej...
Powyższa informacja jest (przynajmniej dla mnie) bardzo interesująca. Jestem ciekawy:
1) czy ww pociąg kursował w latach 1980-1990?
2) czy cysterna do przewozu melasy (ROBO) kolorystycznie pasowałaby do tego pociągu?
3) jakiego koloru były cysterny, którymi wożono paliwo lotnicze?
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Ad1. Tak.
Ad. 2 Tak potwierdzają to zdjęcia z sieci
Ad. 3 brązowo-bordowe jak model PIKO z ep. IVc. Również zdjęcia z sieci to potwierdzają.
 

andrzejm

Użytkownik
Reakcje
87 3 0
Dziękuję za pomoc. Mam własnie taką (czerwień tlenkowa) cysternę Piko. Czyli teraz tylko kupić szarą cysterne od ROBO (cukrownia) i podłączyć np. stonkę. Może dodatkowo Gags (jak PIKO wyda adekwatny). No i jeszcze za jakiś czas dać to wszystko do odpowiedniej zmiany oznaczeń i przydziałów do któregoś z kolegów zajmujących się takimi sprawami.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Lepszy parowóz. Nigdy nie widziałem (na zdjęciach i w realu), aby Fabrykę Drożdży obsługiwała spalinówka. SM42 napewno zapuszczała się po roku 1989 do Cewic, pod bocznicę wojskową. Wojsko miało swoją lokomotywę i obsługiwało się samodzielnie.
 

andrzejm

Użytkownik
Reakcje
87 3 0
Lepszy parowóz. Nigdy nie widziałem (na zdjęciach i w realu), aby Fabrykę Drożdży obsługiwała spalinówka. SM42 napewno zapuszczała się po roku 1989 do Cewic, pod bocznicę wojskową. Wojsko miało swoją lokomotywę i obsługiwało się samodzielnie.
Ponownie dziękuję za informacje. Na parowóz to chyba przyjdzie trochę poczekać. Tym niemniej skrzętnie gromadzę informacje o tych i podobnych sprawach dotyczących ruchu kolejowego z terenów tej części Pomorza. Jak sie teraz objeżdża takie miejsca to aż żal patrzeć na zmarnowany potencjał, zniszczoną infrastrukturę itp. Nie jestem jakimś fanem słusznie minionej epoki i nie cierpiałem tej komunistycznej szarzyzny, ale zdecydowanie można było lepiej wykorzystać dorobek lat 1945-90 do budowania III RP.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Rewelacyjna wiadomość dla moich cystern !
Ale co z chodnicami na górze walczaków , nie były to kratownice z prześwitami ?

Czy te też będziesz wytrawiać ?
Patrzeć już nie mogę na te przaśne ! poręcze-rury kanalizacyjne ! Robo ...
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.440 7 1
Robo ma cysternę z drewnianymi pomostami z tego co pamiętam.
Kratownice nie wychodzą ze stali więc musiały by być trawione z nowego srebra jak to było w naszych 406R.
 

Podobne wątki