• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

Acrobat

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
Ma ktoś zdjęcia biały cystern 406Ra ? Bo jestem zainteresowany zakupem a nigdzie nie ma oceny, tylko same wady .... są wymieniane
Zakupiłem dzisiaj ten wagon po obejrzeniu w sklepie (biały z czerwonym DEC). Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach. Wszystkie napisy bardzo czytelne i równo naniesione. Prawdę mówiąc pomosty nie rzucają się w oczy i stawiając ten wagon obok Piko Orlen, to Robo bardziej mi się podoba. O wadach lub potencjalnych wadach już tu powiedziano. Jedynie co mogę dodać, to nieco gorsze właściwości jezdne - wagon nie toczy się tak jak Piko. Dla mnie to nie problem, ale jest to widoczne.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Musze Cię zmartwić ponieważ w tym modelu nie poprawię tych elementów.
Dla mnie ważniejsze jest to, że w składzie powiedzmy kilkunastu wagonów, każda cysterna różni się detalami od poprzedniej niż model miał by mieć pomost oraz drabinkę z blaszki, ale nie różnił by się od poprzedniej. Nasze modele są tak zaprojektowane, że każdy model rożni się jakimś szczegółem/detalem od poprzedniego tak jak ma to miejsce w rzeczywistości. Ja tez zbieram modele i mając skład złożony z DEC jestem usatysfakcjonowany , że większość wagonów jest z innymi detalami.
Ja nie muszę równać się do Piko ponieważ ja jako pierwszy zrobiłem ten model. Tak na marginesie przeanalizuj sobie kompletność malowania modelu i odpowiedz sobie na pytanie, który model jest lepszy....
Szkoda, że nie poprawisz drabinek. Ale znasz chyby powiedzenie "Pierwsi będą ostatnimi"
Większość ludzi stojąc przed wyborem zwróci bowiem uwagę na drabinki, niż na kolejne detale.
Ja uważam, że możesz konkurować z Piko, ale musisz chcieć.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Jakby co to mogę wytrawić stalowe drabinki do wagonów Robo. Koszt ok 15-17zł. Nie trzeba ich lutować. Wystarczy wygiąć, pomalować i założyć.
Tylko takie foto znalazłem:
WP_20160804_00_30_24_Pro.jpg
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Jakby co to mogę wytrawić stalowe drabinki do wagonów Robo. Koszt ok 15-17zł. Nie trzeba ich lutować. Wystarczy wygiąć, pomalować i założyć.
Tylko takie foto znalazłem:
Zobacz załącznik 629353
Rozumiem że 15-17zł to cena zestawu dwóch drabinek lewej i prawej ... ?
Do tego przydałby się pomost na walczaku ażurowy polutowany i przedni pomost ażurowy z prześwitem, polutowany z z prawidłowymi poręczami w epoce IV . :podstepny:
Wtedy wagon Robo wyniesie ca.300zł + samodzielne malowanie i montaż we własnym zakresie.
Kupując taki kompletny zestaw ( 2 pomosty + poręcze i drabinki ) do konwersji i zlecając robociznę model wyniesie ca.350-400zł

I dalej będzie to ( 406R Robo ) kundel skompilowany z 3 wersji przynajmniej w epoce IV.

Pytanie do Ranger :
Czy szykujesz uzupełnione o elementy podwozia cysterny 406R w IV epoce i w jakiej cenie ?
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Takie gotowe pomosty ażurowe to byłby już wysoki koszt. Nie opłaca się. Koszt 15-17zł oczywiście za parę drabinek.
Za całość górnych pomostów+drabinki+pomost końcowy było by ok 50zł.
Nie szykuję do wagonu Robo nic więcej. Obecnie opracowujemy nową wersję naszej 406R.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Proszę mnie ewentualnie poprawić. Zbiornik główny-to prawidłowa nazwa? U nas zbiornik główny ma nazwę zbiornik układu hamulcowego. Czyli ten mniejszy, bo większy jest to zbiornik pomocniczy. Zbiornik jako beczka jest po prostu zbiornikiem.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.274 61 2
Według mnie to o to powinien zadbać producent. Brak nadruku PKP to błąd wykonawcy i niedopatrzenie producenta. W takiej sytuacji poprawienie modeli powinno być bezpłatne i z przeprosinami.
 

Podobne wątki