• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
To teraz poprosimy o zestaw 3 w czerwieni tlenkowej w epoce IVc !
Kolejne 3
szare w epoce IVc !
Kolejne dwie szare w epoce IVb !
I kolejne dwie
srebrne w epoce IVa !

Inwentaryzacja jaką przeprowadziłem we własnych ilostanach . Wykazała nadmiar cystern w DRG i DB ... !
Trochę muszę ich sprzedać , troszkę +/- 1kg zł dołożyć ...
I zakupić 10 cystern 406R Robo. :gwizd:
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Brązowy kolor kastanienbraun stosowano na kolejach BBO / ÖBB . Na PKP nigdy takiego koloru nie stosowano.
Na PKP stosowano CZERWIEŃ TLENKOWĄ inaczej czerwień oksydową . W normie RAL : RAL 3009 Oxidrot .
Jest to wyróżniający PKP kolor w palecie kolorystyki stosowanej w malowaniu wagonów europejskich i nie tylko.
Oxidrot stosowały też koleje SBB a przede wszystkim KPEV.

Uprasza się Wszystkich o stosowanie poprawnej nazwy koloru CZERWIENI TLENKOWEJ ! :mad:
Nie zastosowanie się grozi sankcja prawną ! :mad:
Art I .
" Kto umyślnie lub nagminnie publicznie przekłamuje kolorystykę wagonów PKP .
Ten podlega grzywnie w wysokości 1000 Czerwonych Złotych lub karze pozbawienia wolności w terminie 99 dni".


:devil:
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Hmm... poprawicie mnie jeżeli się mylę...
Jako pierwsza (strona wcześniej, premiera na 17 grudnia 2018) zapowiadana była biała cystarna z czerwonym napisem, a wyszła jednak z niebieskim... ? :rolleyes:
To jaka jest data rewizji tej niebieskiej?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
No przecież węglarki typu 17W to był taki pospolity wagon ;). A swoją drogą to niestety często przeglądam forum na smartfonie a potem zapominam zobaczyć ciekawe zdjęcia na komputerze:(.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
A już myślałem, że na tym forum tylko bije się pianę ;-)

PS. W 1986 To już raczej bardziej był złom na kółkach niż pospolity wagon ;-) nie mniej załapał się w tle ze zbiorowym do Kokoszek ;-) Może ktoś poleje miodem moją duszę i zgadnie jaki numer ma teigrek? ;-)
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Z tego zdjęcia to trudno odczytać, z pozostałych jeszcze gorzej. Chociaż na tym zdjęciu numer na tendrze wygląda jak 121 ale nie dałbym za to nawet paznokcia nie mówiąc o głowie lub ręce.
A 17W w roku 1986 tym to już rzeczywiście niedobitki jeszcze gdzieś były w eksploatacji. Obok są w sąsiedztwie wagonów Gondola produkcji rumuńskiej które zakończyły swoją karierę w XXI wieku.
 

Podobne wątki