• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Nie chcę się tutaj spierać o daty ale stosowanie czerwieni tlenkowej na zbiornikach cystern PEC zaczęto stosować kilka lat wcześniej przed rokiem 1984 tym. Osobiście pamiętam w takim kolorze wagony serii 20R które spotkałem ok roku 1978 lub 79 go. A ten kolor na cysternach już wtedy nie był dla mnie nowością.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
A ja mam pytanie odnośnie węży przewodów hamulcowych. Czy one są przyklejone do czołownicy? Jak je zdjąć tak, aby ich nie uszkodzić? Z tego co widzę, jak założę sprzęg oczkowy, to na łukach będzie wadził o węże, a mimo wszystko lepiej, żeby się nie powyginały przy zabawie.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ja osobiście zmierzam do skompletowania składu z lat 1990-1995, kiedy CPN i DEC były "jednością " i sprzed przekształcenia CPN w spółkę skarbu państwa. Do ciągnięcia przewiduję dwa ST44 z "żółtym czołem ".
Realizując ten cel chciałem zakupić model Robo14053011. Co prawda data rewizji nie łapie się na mój skład, ale nie dyskwalifikuje wagonów które choć mają niewłaściwą datę rewizji ale oznaczenia i opisy w 100% mogą dany wagon sytuować w okresie który wskazałem na początku.
Ten model ma datę rewizji 14.01.1997r. A zatem z okresu nie tylko z okresu po przekształceniu CPN w jednoosobową spółkę skarbu państwa ale również po dokonanym w 1996 roku przekształcenia DEC w sp. z o.o. jednak tuż przed tym gdy w 100% DEC stał się własnością Nafty Polska (kwiecień 1997).
Teraz moje pytania:
1. Czy umieszczona na wagonie informacja "umowa włączania z CZ Łódź " została naniesiona w wyniku przekształcenia CPN w spółkę skarbu państwa, przekształcenia DEC w sp. z o.o., czy może już po przeprowadzonej naprawie rewizyjnej w wyniku przejęcia DEC przez Naftę Polską?
2. Czy DEC po przekształceniu w sp. z o.o. był w dalszym ciągu własnością CPN?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Co do CPN i DEC to niewiele mogę pomóc. Natomiast CZ Łódz to już efekt zmian organizacyjnych w strukturach PKP. O ile się nie mylę to CZ jest skrótem stosowanym w PKP Cargo a to powstało ok roku 1998 go.
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
WPIS NR: 1, MSIG: 86/2001, POZYCJA: 4094
„DYREKCJA EKSPLOATACJI CYSTERN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

WPIS PIERWSZY
WSPÓLNIK

  • GATX RAIL AUSTRIA GMBH (od 2016-12-07)
  • GATX DUTCH HOLDING CORPORATION B.V. (od 2005-12-13 do 2016-12-06)
  • GATX TERMINALS B.V. (od 2003-12-16 do 2005-05-12)
  • GATX RAIL OVERSEAS HOLDING COMPANY LLC (od 2001-11-28 do 2003-12-03)
  • GATX RAIL OVERSEAS HOLDING CORPORATION (od 2001-09-24 do 2001-11-27
Wczesniej spółka była w RHB - do tych danych nie mam dostępu ale prawdopodobnie tak było - własność CPN
wpis do KRS 19-04-2001 - co było między IV 2001 a IX2001 nie wiem
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Natomiast CZ Łódz to już efekt zmian organizacyjnych w strukturach PKP. O ile się nie mylę to CZ jest skrótem stosowanym w PKP Cargo a to powstało ok roku 1998 go.
Myślałem że PKP CARGO powstało w 2001 roku?
W 1998 roku w PKP zostały utworzone tzw. "sektory", jednym z nich był sektor przewozów. O ile pamiętam to wtedy wprowadzono nowe skróty i litera C została przydzielona przewozom towarowym. Natomiast sama spółka PKP Cargo, jako oddzielny podmiot prawny, rzeczywiście powstała w 2001 roku.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Myślałem że PKP CARGO powstało w 2001 roku?
W 1998 roku w PKP zostały utworzone tzw. "sektory", jednym z nich był sektor przewozów. O ile pamiętam to wtedy wprowadzono nowe skróty i litera C została przydzielona przewozom towarowym. Natomiast sama spółka PKP Cargo, jako oddzielny podmiot prawny, rzeczywiście powstała w 2001 roku.
No właśnie sam nie wiem kiedy utworzono firmę w której pracuję:eek::X3:. Dzięki za sprostowanie :).
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
W 1998 roku w PKP zostały utworzone tzw. "sektory", jednym z nich był sektor przewozów. O ile pamiętam to wtedy wprowadzono nowe skróty i litera C została przydzielona przewozom towarowym. Natomiast sama spółka PKP Cargo, jako oddzielny podmiot prawny, rzeczywiście powstała w 2001 roku.
Jeśli Pan Andrzej dobrze pamięta, to dwie rzeczy by to wyjaśniło. Na pewno wagon ten absolutnie nie nadaje się do lat 1990-1995.
Po drugie, wynikało by z tego, że informacja o włączeniu nanoszona była pomiędzy naprawami rewizyjnymi. Oczywiście DEC nie był już wtedy częścią CPN.

Swoją drogą, czy tego typu cysterny przechodziły co rok naprawy rewizyjne czy okres ten był dłuższy?
 

Podobne wątki