• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
#61
Odświeżę temat z racji tego iż cysterny lada dzień zaczną pojawiać się w sprzedaży.
Panie Robo, uprzejmie proszę o podanie najlepiej w tym wątku info odnośnie cystern 406Ra i 406Rb. Mile widziane były by konkretne daty wydania poszczególnych modeli, oraz konkretne info ze zdjęciem/szkicem i opisem stacji macierzystej, i przynależnością epokową. Sprawa dat rewizji nie jest aż tak istotna.
Chodzi przede wszystkim o to, aby uporządkować informacje, bo zaczyna się robić bałagan. Za przykład podam choćby wagon 14053011. Inne dane prezentują sprzedawcy, a jeszcze inne są na Pana stronie facebooka. I jak tu zamawiać? ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#63
Ja doczytałem ,że jako pierwsze ukażą się (druga połowa lutego) dwie cysterny w malowaniu szarym i oznaczeniu ep.IV
1. typ 406Ra - stacja Żychlin, cukrownia Dobrzelin
2. typ 406Rb - stacja Słotwiny, PEC
Następne będą wydane w połowie kwietnia 3 modele w oznaczeniu ep.V w malowaniu DEC.
Na przełomie maj/czerwiec kolejne 3 w oznaczeniu ep. IV.
A w okolicach września 3 cysterny w białym malowaniu DEC.

Informacje te wyczytałem tutaj :
https://pl-pl.facebook.com/LokoMotyw/
https://www.facebook.com/robo.modele/?ref=py_c

Od siebie napiszę ,że taki plan wydawniczy osobiście mi odpowiada -będzie można sobie spokojnie uzbierać środki na zakup modeli ;)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#64
Rysunki wagonów z danymi.
 

Załączniki

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
#65
No właśnie. Cystern z IV epoki ma być 7, a z V epoki 5. A niektórzy sugerują, że będzie po 6 z każdej epoki. Jak to więc ma w końcu być?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#66
Ale Arek nie pokazał cystern jakie ukażą się w białym malowaniu;) natomiast z powyższych rysunków widać 7 cystern z ep.IV ,oraz 2 cysterny z ep.V.
Dwie z oznaczeniem V epoki + 3 w białym malowanie daje 5 szt :) wszystko pasuje.
 

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
#67
Następne będą wydane w połowie kwietnia 3 modele w oznaczeniu ep.V w malowaniu DEC.
A w okolicach września 3 cysterny w białym malowaniu DEC.
No, ale ewidentnie Pan tu sugeruje 6szt z V epoki.

A wychodzi na to, że w kwietniu będą 2szt z V epoki i 1 sztuka ceglasta z IV epoki.

Generalnie niedomówień jest cała masa i dlatego przydałby się, aby głos w sprawie zabrał producent. Skończą się dywagacje nieścisłości, i będzie wiadomo dokładnie co i jak.

BTW.
Podoba mi się bardzo ten cytat Francois Mauriak, który Pan Zbigniew Gałczyński ma w stopce :)
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#68
Podałem to co napisał Robert w swoim profilu na portalu społecznościowym.
Być może tam w zapisie Robert zrobił mały błąd - bo powinno być 2 szt z V i 1 szt z IV ep. w malowaniu cerwonym/ceglastym wydanie w kwietniu.
Nie ważne -ważne ,że będą w ogóle ! i to cieszy (y)
Jeszcze dodam , że na niektórych rysunkach jakie udostępnił Arek da się odczytać no może nie pełną datę, ale rok rewizji wagonu.
To tak dla informacji tych kolegów ,którzy takie daty chcą znać.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#69
To jest rzetelna informacja o modelach które mają się pojawić na rynku.

Witam
W najbliższym czasie ukażą się następujące wagony w wersji "z żaluzjami i kratkami w otwartych oknach"

HRS6428 2-oś. wagon kryty typu 223K/1, serii Kddet, 177 152, PKP, epoka IIIc,
REV.OW.30.8.66, Ważony 30.8.66, ZNTK OSTRÓW Nm Gł.1972, R.1969

HRS6429 2-oś. wagon kryty typu 223K/1, serii Ggs (Kddet), 22 51 148 6858-4, PKP, epoka IVa
REV.OW.27.9.69, Ważony 26.9.69, ZNTK OSTRÓW Nm Gł. 1972

HRS6433 2-oś. wagon kryty typu 223K/1, serii Gkks-tx, 21 51 143 8 974-9, PKP, epoka IVc,
3.REV.Ł.85.10.30, ZNTK ŁAPY F Nm Gł.97 10, Rev I 88 10, PL 2011,

HRS6434 2-oś. wagon kryty typu 223K/1, serii Gkks-tx, 21 51 144 8 693-3, PKP, epoka IVc-Va,
3.REV.Ł.88.5.26, ZNTK ŁAPY Nm Gł 97 5, Rev 91 5, PL 2011 F

Pozdrawiam
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#72
Narrreszcie ! :D Po takich tarapatach firma wychodzi z dołka i to z ofertą wzorcową !
Dokładnie tak ! :cool: Powinno się emitować nową konstrukcję typowo wahadłową ! w pierwszym roku :
DWANAŚCIE RÓŻNYCH NUMERÓW !
W SZEŚCIU MALOWANIACH !
W DWÓCH EPOKACH I PIĘCIU POD EPOKACH !
Jest to oferta zmasowana integrująca ( "nakręcająca" ) cały rynek na ten wagon ! W krótkich sensownych odstępach czasowych.
I odstraszająca konkurencję...
W IV epoce biorę wszystkie 6 czy tam 7 ... :giggle:
( w następnym roku -po analizie sprzedaży - następne kilka numerów . Maxymalnie wykorzystać tempo POPYTU ! i mutować numerycznie , epokowo i malowaniem do wyczerpania rynku i jazda po drodze z następną konstrukcją : cemeciarki 3-gruszkowe, Gags, węglarki 4 i 2 osiowe ! wyciskać rynek do granicy jego możliowści , bacznie przyglądać się tempu sprzedaży poszególnych malowań, epok.
Nie zostawiać miejsca na rynku dla konkurencji...pompować zyski w następne konstrukcje...
Dopiero po kilku latach odciąć "finanasowy kupon" ... milion ?... półtora ? ... ;)
I z 16 letnią mulatką choda na drugi koniec Świata ! ;)
Z poczuciem spektakularnego sukcesu ! :D


Robo...masz to wszystko na wyciągnięcie ręki .... :devil:
4936_2009-1403_bb.jpg
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#74
Ja mam prośbę o podpowiedź od znawców, które z powyższych wagonów mogły dostarczać paliwo do lokomotyw spalinowych ? widzę tablice 30-1202 (to z ropą wydaje się ok) widzę 33-1203 (te pewnie odpadają) ale nie wiem co to jest 33-1267 ?? Czy dla przewożenia ropy ma znaczenie czy to był wagon Ra czy Rb ??
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#76
Niestety z powodu chińskiego nowego roku dostawa modeli się trochę przesunie. Informacja od Roberta uzyskana wczoraj na giełdzie.
 
Reakcje
42 4 10
#77
no to jak przeczyta to Żona Roberta to już na pewno będzie zakaz na dalszą produkcje modeli
Jak na razie nie jest tu chyba zalogowana. Miejmy nadzieję, że nawet nie wie o tym forum...
Niestety z powodu chińskiego nowego roku dostawa modeli się trochę przesunie. Informacja od Roberta uzyskana wczoraj na giełdzie.
Jak to? Nie chcę nikogo obrażać, ale czy modele Robo są produkowane w Chinach?
 

maderon

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#78
Jak to? Nie chcę nikogo obrażać, ale czy modele Robo są produkowane w Chinach?
Nie. W Obornikach. Odkrycia roku dokonałeś.

A tak z innej beczki, nowy rok to według wujka google 3 dni wolne od pracy. Domniemam że opóźnienie w dostawie będzie większe. Być może mi umknęło, ale była podana gdzieś data oficjalnej premiery?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#80
Jak to? Nie chcę nikogo obrażać, ale czy..
Jak się tylko pytasz to po co takie wstawki??
Teraz prawie wszystko jest z Chin. Moze tylko wielcy zachowali jakieś swoje stare zakłady. Przy każdym swoim modelu Robo pisał o jakichś kłopotach z Chińczykami. Dziwne, że tego nie czytałeś.
I jeszcze dziwniejsze, ze wiesz, że żona Roberta nie jest członkiem forum, a nie wiesz, że produkują dla niego w Chinach.
 

Podobne wątki