• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#41
Elementy te są dosyć małe i można było je bez problemu dodać do do istniejącej formy z innymi elementami. Jeśli chodzi o zastosowanie trawionek to podnipsło by to koszt ostatecznego modelu, co przełożyło by się na narzekanie typu, dlaczego tak drogo można było zrobić to taniej. Każdy może we własnym zakresie wymienić owej elementy na metalowe.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#42
W pierwszej kolejności ukażą się wagony z IV i V epoki, po 3 numery na każdą epokę z dwoma różnymi wersjami dennic od zbiornika. Modele z IV epoki będą szare bądź srebrne, natomiast z V epoki na początek będą w malowaniu DEC w kolorze takim jak na powyższych zdjeciach. Jeden z wagonów będzie bez logo DEC ale też w tym samym kolorze co pozostałe. W następnej serii ukaża się modele do uzupełnienia składu z IV epoki oraz białe cysterny do składu z V epoki. Pierwsza dostawa wagonow będzie sprzedawana jako osobne modele, w drugiej dostawie (białe DEC) i wagony z IV epoki prawdopodobnie będą sprzrdawane jako zestawy 3 wagonowe.
Bardzo dobry model! Szkoda że zestaw 3 szt białe nie będzie posiadał jednej beczki z logiem CPN, bo mieszanych składów CPN i DEC było dużo w V epoce. Ba nawet w 6 epoce były co najmniej dwie białe cysterny z logiem CPN, o których krążyły legendy jak tylko Orlen zaczął wykonywać samodzielnie przewozy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#44
A zadam takie pytanie. Czy już wiadomo, w których sklepach modelarskich będzie sprzedaż tych cystern?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#45
Trochę duże te szpary przy tych paskach na zbiorniku...
To jest drugi prototyp, pewnie będzie poprawione. Pewnie tak jak dokładność malowania w gotowym modelu będzie lepsza.
W powiększeniu obiektywem aparatu to i komar ma dużą kłujkę. Ja bym się tak nie ekscytował tymi "szparami" zdając sobie sprawę z odbioru modelu okiem w skali 1:87. Pamiętam narzekania na Ryflaki, a jak przyszły do ręki to same ochy i achy. Zresztą weźcie poprawkę na fakt, że to tylko model - do tego kwestie technologii, techniczne, kosztowe, itd.... Jak się powiększy to i tamto, to zawsze coś wyjdzie.
 
Reakcje
45 1 5
#46
W powiększeniu obiektywem aparatu to i komar ma dużą kłujkę. Ja bym się tak nie ekscytował tymi "szparami" zdając sobie sprawę z odbioru modelu okiem w skali 1:87. Pamiętam narzekania na Ryflaki, a jak przyszły do ręki to same ochy i achy. Zresztą weźcie poprawkę na fakt, że to tylko model - do tego kwestie technologii, techniczne, kosztowe, itd.... Jak się powiększy to i tamto, to zawsze coś wyjdzie.
Prada, jednak bez przesady. Na prototypie takie rzeczy jak najbardziej. Na modelu już nie...
 

Załączniki

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#48
Czy jest znana cena tych cystern ? Czy to do końca "turków tajemnica" ?!
( W wątku nie znalazłem info , ani na stronie Loko Model który miał w ofercie wagony Robo )
Pytam bo nie wiem czy planować wydatek na 1-2 sztuki w IV epoce do składu zdawczego/zbiorczego ?
Czy planować wydatek na kilka/kilkanaście sztuk czyli , decydować się na budowanie WAHADŁA cystern ?
A czasy ciężkie i z roku na rok cięższe ... Więc ! Po ile sztuka ?!
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#52
Czy poza wagonami brązowymi i białymi (oba rodzaje po 3 różne numery) w V epoce ukażą się kolejne cysterny tak aby złożyć jakiś sensowny skład ?
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#54
Cysterna była na Hobby widziałem na własne oczy :) Nawet chciałem kupić ale nie była na sprzedaż, no cóż pytam więc Pana szanownego kiedy będzie można zakupić ? Pan odpowiada : Hmmmm raczej już w tym roku nie będzie .
Ja tam dociekliwy nie jestem to i nie pamiętam na jakim to stoisku było :( Może któryś z kolegów był i widział
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#57
Ja tam dociekliwy nie jestem to i nie pamiętam na jakim to stoisku było :( Może któryś z kolegów był i widział
Cysterna była prezentowana w gablocie sklepu Pana Ryszarda z Świata Modeli.
[DOUBLEPOST=1508442066][/DOUBLEPOST]
Pan odpowiada : Hmmmm raczej już w tym roku nie będzie .
Miałem okazję porozmawiać osobiście z Robertem na Hobby i uzyskałem informację ,że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to pierwsze trzy modele będzie można kupić jeszcze pod koniec tego roku.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#58
Dzięki kolego, coś mi świtało,że to u Pana Rysia ale nie chciałem wprowadzać w błąd nikogo. Ja osobiście nie rozmawiałem z Robertem tylko z kimś od Pana Rysia :) No ale jak będą jeszcze w tym roku to może na Gwiazdkę ? :)
 
Reakcje
41 1 0
#59
Mam nadzieję, że do wprowadzenia modeli na rynek jest już coraz bliżej ;)
Ale pozwolę sobie ponowić pytanie, które pojawiło się już w tym wątku - czy wiadomo już na jakie lata IV epoki będą datowane cysterny? I może jakie mają być stacje macierzyste?
 

Podobne wątki