• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
#2
Wagony 406Ra? Trzon i podstawa parku cystern przez wiele lat. BRAWO! Wspaniałe posunięcie! Jeżeli to wielkoseryjnie, to wróżę firmie powrót na szerokie wody! Bardzo słuszna wolta w stronę ogromnie nienasyconego rynku modeli wagonów towarowych! Po "wypuście" ryflaków w malowaniu kolei mazowieckich miałem mieszane uczucia co do przyszłości Robo (bo nie lubie takich fikcji), ale to chyba była tylko zmyłka dla konkurencji. Czekam cierpliwie na więcej szczegółów i dokończone wagony (bo z opisami będą zapewne obłędne). I życzę powodzenia, z przyjemnością się ogląda takie zapowiedzi!
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#4
20170603_123202.jpg
20170603_123417.jpg
20170603_123506.jpg
Korzystając z wolnej chwili kilka fotek cystern. Wagony będą się różnić od finalnej wersji, ponieważ jest to pierwszy prototyp.
 
Reakcje
27 0 0
#6
Moim zdaniem jak na jakość ROBO, cena jest niezła. Natomiast czy ktoś może wie, czy te cysterny będą dostępne w zwykłej sprzedaży w sklepach modelarskich tak jak kiedyś wagony 112A?
 

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
#7
Moim zdaniem jak na jakość ROBO, cena jest niezła. Natomiast czy ktoś może wie, czy te cysterny będą dostępne w zwykłej sprzedaży w sklepach modelarskich tak jak kiedyś wagony 112A?
Dokładnie takie samo pytanie zadałem dzisiaj w Piotrkowie , właścicielowi ROBO , potwierdził ,cysterny,będą sprzedawane tak jak wcześniej Ryflaki .
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#9
A ja chciałbym jeszcze zapytać o cysterny 406Ra od Robo. Czy ten - nazwijmy go "spaw" - w górnej części beczki to jest zamierzony efekt, czy jeszcze do dopracowania? Nie spotkałem się ze zbiornikami z takim elementem i chętnie bym się dowiedział czegoś na ten temat. Może to jakaś szczególna wersja której nie miałem okazji zobaczyć.
 
OP
OP
1

12g

Gość
#11
A ja chciałbym jeszcze zapytać o cysterny 406Ra od Robo. Czy ten - nazwijmy go "spaw" - w górnej części beczki to jest zamierzony efekt, czy jeszcze do dopracowania?.
To zamierzony efekt, jest to spaw łączący dwie blachy poszycia zbiornika.
Podobny jest na obwodzie dennic zbiornika cysterny.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#12
Były jakieś wersje tych wagonów z widocznym spawem?
Na zdjęciach prawdziwych wagonów które przeglądam, to nie widać tego.
 
OP
OP
1

12g

Gość
#15
Dziękuje za odpowiedź. Czy planujecie wydać go w oznakowaniu jeszcze z III epoki?
Zapewne też powstanie, o ile te cysterny występowały w oznaczeniach z III epoki, bo przecież ich produkcją zaczęła się cztery lata przed zakończeniem epoki III. O szerszym planie produkcyjnym będziemy mówić jak w sprzedaży pojawi się pierwsza seria wagonów, czyli brązowych DEC.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#17
Na zdjęciach przygotowywanych modeli górne spawy wyglądają strasznie przeskalowane. Mam nadzieję, że to tylko wina oświetlenia.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#18
Na zdjęciach przygotowywanych modeli górne spawy wyglądają strasznie przeskalowane. Mam nadzieję, że to tylko wina oświetlenia.
Ja wiem? Przyjrzałem się fotkom tu zamieszczonym i nie powiedziałbym że "strasznie przeskalowane". Zresztą zdjęcia zawsze wszystko wyolbrzymiają w sensie, że bardziej złe się widzi niż dobre. No, może na bokach zbiornika, ale to wg mnie czepialstwo bo tragedii nie ma i wagon jak najbardziej godny zakupu.
Podejrzewam, że gdyby nie było tych spawów wcale, to znalazło by się paru takich, co by narzekali, iż nie ma spawów :) Mam nadzieję że wyjdzie jakiś wagon w oznaczeniach z epoki IVb lub IVc bo już zacieram ręce.

406R.jpg


PS. Zdjęcie oryginału wykorzystałem to z góry - w lustrzanym odbiciu, by pasowało do zdjęcia modelu. Zdjęcie modelu - ze strony 49 tego wątku.
 
Ostatnio edytowane:

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
#19
Jak dla mnie jest przeskalowany i to w sposób jak dla mnie na tyle istotny, że skutecznie zniechecajacy do zakupu - ale co kto lubi - niektórych rażą przeskalowane poręcze w lokach Piko, a innym nie przeszkadza "szew" przez całą długość wagonu.
 

Podobne wątki