• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

ffox

Administrator
Zespół forum
Popieram, że pudełka od Roco są najlepsze, ale te nowe Robo nie są aż tak duże, jak się wydaje:
20180223_213648_HDR~2.jpg

Natomiast jest inny problem.
Model nie wchodzi do pudełka/wypraski z zamontowanymi sprzęgami...

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Szkoda tylko że pudełko nie jest mniejsze. Nigdy nie spodziewałem się że przechowywanie modelów stanie się problematyczne. Najwięcej miejsca zajmują ryflaki... Widzę że kolejnym pożeraczem kubatury będą cysternyn. Tutaj za wzór do naśladowania można wskazać roco.
I tak chyba mistrzem małych opakowań był Klein Modellbahn i, Kleinbahn .

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Tak na szybko, żeby było widać dokładnie oznaczenia - przede wszystkim rewizję (29.9.79, ep. IVb/IVc).
Model piękny. Czuć wysoką jakość, widać filigranowość.
Piękna ta cysterna, rzeczywiście. Jest na co popatrzeć. Teraz przydałyby się kolejne numery, żeby możnabyło skompletować sobie choć krótki pociąg do/z Cukrowni Dobrzelin. :)

404W

Znany użytkownik
Popieram, że pudełka od Roco są najlepsze, ale te nowe Robo nie są aż tak duże, jak się wydaje:
Natomiast jest inny problem.
Model nie wchodzi do pudełka/wypraski z zamontowanymi sprzęgami...
Najgorsze pudełka to Tillig. Tylko wagony towarowe starych mają pudełka dopasowanego rozmiaru a cała reszta za duże. Nawet Brawa nien jest idealna. Dwuosiowe węglarki mają też duże pudełka dla 4-osiowych, a inne wagony nie mieszczą się w wypraskach, gdy mają założone śledzie.

Spacerowicz

Znany użytkownik
Odnośnie pudełek... to bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ostatni wypust PIKO- Ludmiła DB Schenker/Rail Polska.
Ileż to było/jest czasami problemów z transportem SM/SP42...

Cysterna ROBO przepiękna, czekam na epokę V.

SP45-166

Aktywny użytkownik
narzekacie na te pudełka od PIKO czy Robo, a te Rocowskie właśnie to jak dla mnie byle co. Już ze dwa razy mi wypadł model. Nic fajnego... Tu najlepiej oceniam Rivarossi (oczywiście te od Gkks-ów a nie Bipy) Małe jak Roco ale dodatkowo zabezpieczone czerwoną tekturką z okienkiem przed samootwarciem. Roco- choćby od Gbsów właśnie, egzaminu moim zdaniem nie zdaje. Do transportu czy wysyłki też trzeba nieźle zabezpieczać, podczas gdy PIKO, choć duże, już samo w sobie jest dobrym amortyzatorem wszelkich uderzeń i drgań

DRACULA

Aktywny użytkownik
Podobnie filigranowe byly modele Zeuke z lat 60/70. Skala oczywiscie 1:120 (TT). Podobnie jak te cysterny mialy caly uklad hamulcowy zrobiony przestrzennie a nie jak teraz w modelach robi sie zupelnie plaski.
Po pierwsze w tych cysternach z uwagi na konstrukcję nie da się zrobić elementów podwozia i układu hamulcowego płasko.
Po drugie skąd te błędne uogólniające przesadne wnioski ?
Takie firmy jak Brawa czy ESU robią podwozia i układa hamulcowy na jeszcze wyższym bardziej filigranowym poziomie .

Ostatnio edytowane:

DRACULA

Aktywny użytkownik
Najgorsze pudełka to Tillig. Tylko wagony towarowe starych mają pudełka dopasowanego rozmiaru a cała reszta za duże. Nawet Brawa nien jest idealna. Dwuosiowe węglarki mają też duże pudełka dla 4-osiowych, a inne wagony nie mieszczą się w wypraskach, gdy mają założone śledzie.
Co do dziadostwa Tilliga - zgoda.
Ale co do Brawy - Bzdura ! Od 3 lat Brawa wagony dwuosiowe pakuje do pomniejszonych eleganckich plastikowych pudełek gablotek !
Ty Tomasz niejesteś na bieżąco w temacie Brawy ?! Ty ?! Ożeniłeś się czy co ...?!

404W

Znany użytkownik
Co do dziadostwa Tilliga - zgoda.
Ale co do Brawy - Bzdura ! Od 3 lat Brawa wagony dwuosiowe pakuje do pomniejszonych eleganckich plastikowych pudełek gablotek !
Ty Tomasz niejesteś na bieżąco w temacie Brawy ?! Ty ?! Ożeniłeś się czy co ...?!
No nie jestem. Jak nakupiłem irkowych Konigsbergów, to więcej nie potrzebuję, chyba, że wyjdą w IIIc lub IVa. Małe samowyładowcze też mam. A antyczne malizny wirtenberskie to nie moja działka. Co innego, jakby wydali pruskie, zwłaszcza Cc7 i Ce93/95, lub saksońska weglarkę. Więc mi umknęło, że zrobili jednak pudełko i na wymiar do mniejszych wagonów.

robo

Znany użytkownik
Pudełka plastikowe/gablotki do modeli fajna rzecz, ale nie praktyczna. W przypadku upadku takiego pudełka zostaje ono połamane. Sam mam kilka pudełek po Rocowskich cysternach połamanych bądź pęknietych . Dodatkowo w transporcie jeżeli lekko zgniecie się karton zbiorczy to pudełka takie zaraz są do wyrzucenia. Ciekaw jestem ile dodatkowych pudełek firmy robią do modeli.

P

ps

Gość
Nie rozumiem tylko dlaczego nie pokolorowano przekładni wł/wył hamulec?
Bo może dlatego, że nie powinno jej tam być....

Jak już się nie ma do czego przyczepić w modelu (...)
Naprawdę? Nie ma do czego? Ja widzę po zdjęciach, że jest. I to nawet pomijając już niuanse w rodzaju różnic wagonów z różnych lat produkcji i różnych epok.....
Ale ważne, że model jest. Dla mnie - z moją wiedzą i umiejętnościami - to wystarczy.

Byłby, gdyby opaski spinające walczak miał wykonane tak jak w oryginale a sam walczak był staranniej ... złożony.
Model dobry, ale na pewno nie wyróżniający się, jak to próbuje Robo wszystkich przekonać (przy tym stosunku jakość-cena) ....

hjugytf napisał(a):
Ciekawe jakie będzie porównanie do wagonów Piko, ale chyba nie mamy złudzeń, że chyba nie przebija wagonów Robo
Ciekawym jest, że osoby nie mające zielonego pojęcia o wagonach z tej potężnej i bardzo zróżnicowanej rodziny wagonów "406R" wyrażają takie osądy już tylko po obejrzeniu obrazków.....
Nie, Robo nie przebije wagonów PIKO, bo .. nie będzie co przebijać.
PIKO wybrało sobie taką odmianę z całej rodziny, że nie będzie musiało naginać "prawdy historycznej" by zrobić swój model i ... nie powieli tym samym tego co zrobi Robo. Mnie to cieszy (w sensie dostępności wersji oryginału w modelach), dla Was być może jest to niezrozumiałe - identycznie jak przy wielkiej "kłótni" przy modelach rodziny 303E "PIKO kontra SM", bo z niej też nic nie zrozumieliście.

Ostatnio modyfikowane przez moderatora: