• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów cystern typu 406R

Reakcje
42 4 10
#83
Jak się tylko pytasz to po co takie wstawki??
Teraz prawie wszystko jest z Chin. Moze tylko wielcy zachowali jakieś swoje stare zakłady. Przy każdym swoim modelu Robo pisał o jakichś kłopotach z Chińczykami. Dziwne, że tego nie czytałeś.
I jeszcze dziwniejsze, ze wiesz, że żona Roberta nie jest członkiem forum, a nie wiesz, że produkują dla niego w Chinach.
Nie czytałem, bo nie miałem pojęcia o istnieniu takiego tematu. A to czy żona Pana Roberta jest na forum to tylko moje założenie. Ja osobiście z kobiet na tym forum, które regularnie się tu logują znam tylko Alanę.
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
#84
Nie. W Obornikach. Odkrycia roku dokonałeś.

A tak z innej beczki, nowy rok to według wujka google 3 dni wolne od pracy. Domniemam że opóźnienie w dostawie będzie większe. Być może mi umknęło, ale była podana gdzieś data oficjalnej premiery?
W Chinach ichniejszy Nowy Rok to niemal święto i istny komunikacyjny armageddon trwa niemal dwa tygodnie. Wszyscy wszędzie się przemieszczają. O pracy raczej trudno wtedy dyskutować.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#85
Teraz prawie wszystko jest z Chin. Moze tylko wielcy zachowali jakieś swoje stare zakłady. Przy każdym swoim modelu Robo pisał o jakichś kłopotach z Chińczykami. Dziwne, że tego nie czytałeś.
Ale coś kojarzę że chyba zapowiadał/rozważał przeniesienie produkcji do Polski właśnie z powodu problemów z Chińczykami.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#89
Jesto to ostatrczna wersja cysterny 406Ra z epoki IV stacja Żychlin, przydział cukrowania Dobrzelin. Niestety dostałem tylko 20 sztuk tych modeli ponieważ model jest na tyle skomplikowany, że fabryka potrzebuje więcej czasu na skończenie składania pojedynczego modelu, dlatego termin wydania modelu nie został zachowany. Tak nawiasem mówiąc to w porównaniu do składania z ryflakiem to wagon jest o dwie klasy trudnieszy w montażu ze względu na ilośc małych elementów, które trzeba trafić do odpowiedniej dziurki :eek::oops: tak aby nie "ufajdać" dziurki dookoła.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#91
Tak jakby nie każdy był spasowany idealnie. Te z lewej weszły całkiem, a po prawej w tej drugiej cysternie już to wygląda normalnie. Może to ten jeden model jakiś trefny?
 

Załączniki

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#93
Szczerze mówiąc/pisząc to jak się przyjrzałem 4 modelem, które testuje to wszystko jest wyglada ok. Model na zdjęciu jest w 3 krotnym powiększeniu i możne tak to się wydawać.

Dziękuje bardzo za gratulacje za model i cieszę się, że się podoba. Ja osobiście nie mogę się doczekać cysterny do przewozu spirytusu. :). 15 wagonów z czystym spirytem będzie robiło wrażenie.
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
#94
Taka ciekawostka. Patrząc na mapę, cukrownia w Dobrzelinie działa i ma się dobrze pod skrzydłami " Polski Cukier". Poniżej zamieszczam zdjęcie, którędy zapewne jeździły kiedyś cysterny.
Dobrzelin.jpg
Takich wyjątków jak Dobrzelin nie zachowało się zbyt wiele. Patrząc na torebki z cukrem wiekszośc jest już z kapitałem Niemieckim.... a kiedyś byliśmy cukrową potęga.......
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#95
Model cysterny naprawdę świetny. Z tego co widać to obowiązkowa pozycja, przynajmniej dla mnie, bo mieszkam 15 km od Dobrzelina. Teraz, jak już jest pierwszy wagon do przewozu melasy przydałoby się pomyśleć o jeszcze kilku z innymi numerami, tak, żeby można było zrobić sobie ciekawy skład do cukrowni...
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#96
Taka ciekawostka. Patrząc na mapę, cukrownia w Dobrzelinie działa i ma się dobrze pod skrzydłami " Polski Cukier". Poniżej zamieszczam zdjęcie, którędy zapewne jeździły kiedyś cysterny.
Zobacz załącznik 552905
Takich wyjątków jak Dobrzelin nie zachowało się zbyt wiele. Patrząc na torebki z cukrem wiekszośc jest już z kapitałem Niemieckim.... a kiedyś byliśmy cukrową potęga.......
Racja Robert nie wiele zostało już takich polskich zakładów. Piszesz o cukrowniach z niemieckim kapitałem,ale firmy te wykorzystują nadal cysterny z rodziny 406 do przewozu melasy. Jest tak np. w cukrowniach z grupy Diamant . Poniżej zdjęcie ( zdjęcie zapożyczone z portalu garnek pl.)
cysterny-do-przewozu-melasy.jpg
Cieszę się , że model cystern udało się doprowadzić do końca , bo jak pisał wyżej Konrad należy gratulować Tobie kolejnego fajnego modelu !
i jak napisał Maciek , to obowiązkowa pozycja w kolekcji . Już nie mogę doczekać się dnia ,kiedy otrzymam informację ze sklepu gdzie je sobie zamówiłem ,że są do odbioru ;)
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne cysterny w IV ep.
 
Reakcje
42 4 10
#97
A czy w tych modelach można zamontować jakieś oświetlenie, bo w sklepie Modelmania piszą, że tak? Ja się nie spotkałem z sytuacją, aby cysterny miały swiatła lecz nie wiem czy to prawda lub bzdura. Czy któryś z kolegów ma może informacje o tym?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#98
A czy w tych modelach można zamontować jakieś oświetlenie, bo w sklepie Modelmania piszą, że tak? Ja się nie spotkałem z sytuacją, aby cysterny miały swiatła lecz nie wiem czy to prawda lub bzdura. Czy któryś z kolegów ma może informacje o tym?
A gdzie to kolega wyczytał ?
Jeżeli w sklepie Modelmania jest napisane o oświetleniu to dotyczy to napewno modeli wagonów osobowych od Roberta ;)
 
Reakcje
42 4 10
#99
No właśnie bardzo się zdziwiłem. Niech kolega poszuka w tym sklepie tą cysternę i przeczyta dane modelu (tabela pod zdjęciem). Zobaczysz, że tak jest napisane.
 

Podobne wątki