• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rnh Fleischmann

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Przy okazji tego tematu. Czy były Rnh z budką hamulcowa? Może ktoś posiada jakieś fotkę takiego wagonu? Chciał bym przerobić jeden wagon ale nie mam fot do tego potrzebnych. Model Fleischmanna bardzo ładny choć bardziej podoba mi się kwasiarka z budką.
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
356 4 2
#3
Generalnie część wagonów miała budki hamulcowe, ale z czasem je likwidowano przy naprawach . Myślę, że w ep IIIa, IIIb w tym przypadku mogły mieć one budki hamulcowe, ale nie jestem pewien. :?: W dokumentacji polskich wagonów kwasiarek jest, że fabrycznie były one. W niektórych typach były od razu pomosty.
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
356 4 2
#5
Ja bym w epIIIc i powyżej robił z pomostem hamulcowym
Niby typ 19R maiły budki hamulcowe, ale zdjęcia ich nigdy nie widziałem.
Poniżej kwasiarka produkcji Cegielskiego przedwojenna z budką. Pod nią modelu nie znajdziesz pewnie. :LOL:
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
No ja już się pozbyłem budki :) czekam za kalkami i tyle. Nie ma co się zastanawiać dłużej bo reszta stoi i czeka na swoja kolej ;)
 

Podobne wątki