• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Od siebie dodam, że obecny wypust Bhp z Wrocławia pasuje do SU45-048 z sprzed przebudowy, czyli do SP45. Przebudowa była w 1985, a od 1972 do 1991 była we Wrocławiu.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Czy ktoś z kolegów miał może problem ze stopniami, a mianowicie stopień wysuwa się i nie wraca bo haczy o budę?
Tak jakby coś go do góry podnosiło. Tylko w jednym stopniu z jednej strony, 4członowa Bipa
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Przyjrzałem się swojej chojnickiej bipie i zauważyłem, że coś mi nie pasuje. Czy faktycznie te wagony miały nastawę hamulca towarowo-osobową? Osobiście nie spotkałem się z opisem "O-GP-A" na prawdziwych wagonach (które miały O-P-A).
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Panowie, jakiś czas temu zaopatrzyłem się w czterosekcyjną Bhp z Chojnic. Jak wiadomo zestaw ten posiada naniesione nowe logo PR. Czy tak oznaczone zestawy tych wagonów miewały epizody z malowanymi na brązowo lokomotywami EU07 jeżdżącymi dla PR lub innymi lokomotywami elektrycznymi?
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Panowie, jakiś czas temu zaopatrzyłem się w czterosekcyjną Bhp z Chojnic. Jak wiadomo zestaw ten posiada naniesione nowe logo PR. Czy tak oznaczone zestawy tych wagonów miewały epizody z malowanymi na brązowo lokomotywami EU07 jeżdżącymi dla PR lub innymi lokomotywami elektrycznymi?
Z tego co mi wiadomo te składy jeździły na trasie niezelektyfikowanej, więc ciężko by ciągneła ja EU07. Owy skład podczepiany był głównie do SM42 PR w malowaniu czerwono białym.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
"Czekoladka" wydana przez PIKO ma przydział poznański, więc można ją również wykorzystać np. do Bohunów (Rivarossi) + bonanz (PIKO), które kursowały po Wielkopolsce :)

"TUR" Władysławowo - Chojnice. Źródło rail.phototrans.eu
90470.jpg


Chojnice - Przechlewo
maxresdefault.jpg
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Panowie, jakiś czas temu zaopatrzyłem się w czterosekcyjną Bhp z Chojnic. Jak wiadomo zestaw ten posiada naniesione nowe logo PR. Czy tak oznaczone zestawy tych wagonów miewały epizody z malowanymi na brązowo lokomotywami EU07 jeżdżącymi dla PR lub innymi lokomotywami elektrycznymi?
Prawdopodobnie nie - wykluczyć nigdy tego na 100% nie można (słynne "pokaż mi zdjęcie, że tak nie było"...), ale potwierdzenia, ani "poszlaki" nie ma. Nic też nie wskazuje jakoby mogła się zdarzyć takowa sytuacja, że "Czekolada" pojechała by z "Bipą". Tak jak napisali Koledzy powyżej, zestaw wagonów serii Bhp był używany na liniach niezelektryfikowanych - w sezonie wakacyjnym w relacji Chojnice - Hel (z odcinkiem "pod drutem", ale dalej ciągnięty dieslem), a w trakcie trwania festiwalu w Kostrzynie także w relacjach Krzyż - Kostrzyn oraz ewentualnie Poznań - Krzyż. W zasadzie nie było możliwości, aby "Czekolada" miała okazję spotkać "Bipę". Do podłączenia do modelu lokomotywy serii EU07 w oznaczeniach Przewozów Regionalnych pozostają modele "Bohunów", "Bonanz" oraz "Y-ków" w oznaczeniach tegoż przewoźnika. Liczę i mam nadzieję, że w przyszłości ukażą się kolejne miniatury wagonów należących do Przewozów Regionalnych, tak aby można było z większą dowolnością zestawiać składy pociągów REGIO, interREGIO, a także może i REGIOexpress.
 

Podobne wątki