• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Bez zmrużenia oka zapłaciłby bym dzisiaj 257 euro za czteroczłonową ze ściętymi dachami. A propos jajecznic, 662 zł to nic specjalnego. Wystawiałem tutaj swoją za 900, wisiała trochę i poszła za 850 na olx. Tam też pojawiały się czteroczłony w okolicach 1400-1500 i......... znikały. Bo ich nie ma i na razie ( albo w ogóle ) nie będzie. Z powodu, o którym wspomniał @Remaj12 . Skoro za wagon od Polonii ludzie licytują po 600zł to nie ma co się dziwić. Za rok pójdzie za 1000. A Bipa za 2000. Ha ! Zresztą ceny modeli w przyszłym roku to temat na osobny wątek.
Ja nie neguję tego, że te modele są w tej chwili tyle warte, a do wysokich cen uzyskiwanych przez modele niedostępne na rynku, już zdążyłem przywyknąć. Rzecz w tym, że chyba niewiele osób może sobie pozwolić na taki zakup, a przecież za modele dostępne na rynku (sprzedawane w sklepie) płacimy mniej, więc co się stanie, gdy tak wzrosną ceny modeli w sklepach? Co innego gdy ktoś szuka modelu niedostępnego, na którym mu bardzo zależy, ale to przecież są pojedyncze przypadki, a modele w sklepach sprzedają się w setkach lub tysiącach, także... ilu klientów będzie w stanie zapłacić dużo więcej? Podobno Roco od 1 listopada też podnosi ceny... PIKO w przyszłym roku też ma ostro pójść w górę... powiem szczerze, że nie wiem co to będzie... może trzeba będzie przystopować lub zrezygnować z nowości - w moim przypadku ten rok jest po prostu bardzo ciężki finansowo, a przyszły... zapowiada się tragicznie.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
A czy Rivarossi nie zapowiedzialu zestawu Fals pkp Cargo ? Czyli jednak coś wydadza w PKP
Napisałem, że prawdopodobnie przez 2 lata nie ukaże się nic spod znaku PKP na zamówienie dystrybutora w Polsce. Rivarossi być może będzie coś wydawać, a ten rok jest raczej tego potwierdzeniem. To by też tłumaczyło, dlaczego wydawane są teraz fikcyjne modele. SK Model starało się jednak oferować wyłącznie wierne modele lub z niewielkim akceptowalnym kompromisem, a o zastosowaniu takiego w przypadku tegorocznych nowości zdecydowanie nie może być mowy - to po prostu typowe fikcyjne "przemalowanki".
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Napisałem, że prawdopodobnie przez 2 lata nie ukaże się nic spod znaku PKP na zamówienie dystrybutora w Polsce. Rivarossi być może będzie coś wydawać, a ten rok jest raczej tego potwierdzeniem. To by też tłumaczyło, dlaczego wydawane są teraz fikcyjne modele. SK Model starało się jednak oferować wyłącznie wierne modele lub z niewielkim akceptowalnym kompromisem, a o zastosowaniu takiego w przypadku tegorocznych nowości zdecydowanie nie może być mowy - to po prostu typowe fikcyjne "przemalowanki".
A widziałes zdjecia? Wydaja sie te same co Rybnik wydaje
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
A widziałes zdjecia? Wydaja sie te same co Rybnik wydaje
Wydaje Ci się. Rybnik wydaje czeskie WAPy, natomiast Riv. ma model wagonu produkcji NRD. Owszem ma on pewne podobieństwa do WAPa, dlatego Cię to zmyliło. Ale jak się przyjrzysz i porównasz, to sam zobaczysz różnice. Tak samo węglarka Eaos w wersji zachodnioeuropejskiej nie była na stanie państwowego PKP. Niektórzy prywaciarze ją mają, ale tego Rivarossi ani statystyczny Niemiec nie wie.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Wydaje Ci się. Rybnik wydaje czeskie WAPy, natomiast Riv. ma model wagonu produkcji NRD. Owszem ma on pewne podobieństwa do WAPa, dlatego Cię to zmyliło. Ale jak się przyjrzysz i porównasz, to sam zobaczysz różnice. Tak samo węglarka Eaos w wersji zachodnioeuropejskiej nie była na stanie państwowego PKP. Niektórzy prywaciarze ją mają, ale tego Rivarossi ani statystyczny Niemiec nie wie.
Czyli to od Rivarossi bedzie niemiecka przemalowanka? Ciekawe czy w ogole to wydadzą.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
A bo to tak właśnie człowiek sobie mówił, kupię później... no i było za późno. Jeżeli wagon osobowy Piko lub Roco podchodzi już pod 300 zł to taki piętrus ponad 1000 zł nie jest ceną wygórowaną. Ceny wszystkiego idą bardzo w górę ,wiec modele rzecz jasna też, nie ma innej opcji.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.913 111 7
Dzień dobry jeszcze raz,

Denerwujący być nie chcę, ale zawsze dobrze się upewnić, że właśnie na Podlasie trafiły zestawy z pierwszych dostaw w latach 70 - tych. Bo że Bipy stacjonowały na Podlasiu wiem z postu bstok70 ale chciałbym sie tylko dopytać, czy te wagony były właśnie z pierwszych dostaw, tj. ze "ściętym" dachem

Pozdrawiam
Makaronpun
Dla ciekawostki podam że jadąc z ciotką do Suwałk chyba w 1984r., wjeżdżając na stacje w tym samym czasie wjeżdżał pociąg z Trakiszek. Skład to Ol49 z dwuczłonową bipą, oczywiście proste dachy. Był to pierwszy raz gdy zobaczyłem Ol49 na żywo. Widziałem taki skład kilka razy, także wyjeżdżając do Białegostoku.
 
Reakcje
4.111 416 99
Gama modeli miała być bardzo duża o czym pisał nawet w tym temacie p. Zbyszek z SK Model.


Takie założenia były na początku produkcji tych modeli (2013 r) jednak upłynęło już sporo czasu....
Pamietam swego czasu artykuł w Świecie Kolei gdzie była mowa o tym. Z tego artylułu snuła się nadzieja na całą gamę tych malowań i zestawień wagonów. Wyszło ile wyszło.... czyli mniej niż było planowane. Ja żałuję że nie ukazał się model w oznaczeniu serii Bhp.... z lat 1985-1989/90.
 
Reakcje
87 3 0
Pamietam swego czasu artykuł w Świecie Kolei gdzie była mowa o tym. Z tego artylułu snuła się nadzieja na całą gamę tych malowań i zestawień wagonów. Wyszło ile wyszło.... czyli mniej niż było planowane. Ja żałuję że nie ukazał się model w oznaczeniu serii Bhp.... z lat 1985-1989/90.
Także czekam na Bhp z tych lat. Może kiedyś...
 
Reakcje
4.111 416 99
więc co się stanie, gdy tak wzrosną ceny modeli w sklepach?
Moim zdaniem wiecznie nie będą rosnąć..... bo w końcu nikt nie kupi. Jakaś granica sprzedaży jest. Kogo będzie na to stać jeśli cena będzie zaporowa? A jeśli te ceny będą rosnąć, to modele zalegną w sklepach i tyle.... Ludzie przecież sobie pieniędzy nie wydrukują. Jest taki zbanowany na tym forum jeden sklep w którym do dzisiaj dostępne są modele za 3800zł - np PKP Tkt3 kiedyś wydana od Roco..... pytanie co z tego, skoro stoi do dziś na półce z ceną z kosmosu.... albo z d....y jak kto woli :)
 
Ostatnio edytowane:

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
Problem polega na tym, że obecne podwyżki cen w większości branż nie wynikają z widzimisię producentów tylko z rosnących szaleńczym tempie cen materiałów, energii, transportu oraz braku dostępności wyżej wymienionych. Na chwilę obecną ceny, nadal będą rosnąć.
 
Reakcje
4.111 416 99
Problem polega na tym, że obecne podwyżki cen w większości branż nie wynikają z widzimisię producentów tylko z rosnących szaleńczym tempie cen materiałów, energii, transportu oraz braku dostępności wyżej wymienionych. Na chwilę obecną ceny, nadal będą rosnąć.
Popyt spadnie jak nic. Już straszą o drakońskich podwyżkach prądu i gazu od nowego roku... cała para większości przeciętnych obywateli pójdzie w "oranie" na opłaty podstawowe, a nie na przyjemności -> te pójdą w odstawkę, lub pozostaną dla nielicznych.... /bogatych/.

Jeden z licznych ostatnio artykułów: Niemiecka europosłanka: "Działania Putina dowodzą, że obawy Polaków były uzasadnione" (msn.com)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
To są straty uboczne.
Żaden normalny przedsiębiorca nie będzie produkował i sprzedawał poniżej kosztów wytworzenia.
Co do kosztów energii to ja (jako zakład produkcyjny) kupuję ją po bodajże 260zł za MWh (plus opłaty przesyłowe i inne bzdury) Od 01.01.2022 mam zakontraktowane 350zł Podwyżka o ok. 40%. Oczywiście energia została zakontraktowana "w dobrym momencie, na lokalnym dołku cenowym" Nie wiem po ile kontraktuje się teraz.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Kupowałem moje pierwsze Jeansy w PEWEX' IE za 7$, Wranglery 1980 rok.
dziś za oryginalne Wranglery należy mieć circa 100 $, , ...............???............
Dwa lata temu polowałem na Hudsona Dreyfusa z BLI, cena był 350 $ 2019 rok , dziś w tej samej sieci sprzedaży 500 $.
https://www.broadway-limited.com/bl...3adreyfushudson5450wparagon2sounddcdccho.aspx

Ogólnie, pieniądz jest okradany z wartości przez banki ,pozostaje handel wymienny, albo pieniądz lokalny poza bankowy.
np. HUZAR
 

Podobne wątki