• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
No to szkoda, ale nie będę nikogo zmuszał, by rozumiał tak, jak ja. Ale chyba kolega @robertkroma nie sądził, że mogłem myśleć, iż stare modele Schichta miały dach prosty na całej długości, bez tego ścięcia, czy zaokrąglenia na końcach. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
W pierwszym wpisie pominąłem jeszcze jedną nieścisłość:
Pierwsze dostawy wyglądały jak w linkach zamieszczonych wyżej. Z pełnym napisem "Polskie Koleje Państwowe" i były z końca lat 60-tych.
Pierwsze dostawy Bip dla PKP były 10 lat wcześniej, w 1959 roku. O tym, że pełne napisy raczej nie dotrwały do końca lat 1960. już pisałem.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mnie interesują pierwsze lata epoki IV, więc już bez napisu. Najciekawsza dla mnie wydaje się byc właśnie ta poznańska może przydział nie ten, ale epoka się chociaż zgadza.
Poznańska Bipa to epoka IVb (rev. 1975 r.). Skoro piszesz o początkach epoki IV to należało by pisać o epoce IVa, czyli o roku 1968/1969...
Obszerny artykuł o tym typie wagonów był w TYM numerze czasopisma KOLEJE MAŁE I DUŻE. Może znajdziesz tam informacje jakie cię interesują. Ale musiałbyś zapolować na tą gazetkę raczej na jakichś aukcjach.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
W pewnym momencie zamiast napisów "Dla palących" i "Dla niepalących" pojawiły się piktogramy, ale nie wiem dokładnie, kiedy nastąpiła zmiana. No i z pewnością nie zmieniono tego na wszystkich wagonach w ciągu jednej nocy. ;) Wrocławska Bipa Rivarossi, jaką mam, z rewizją z 1978 roku ma już piktogramy, ta poznańska ma chyba napisy.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Dziękuję za sprostowanie. Napisał pan, że podlasie było w DOKP Warszawa. Zadam w takim razie inne pytanie - czy na podlasiu stacjonowały Bipy w epoce IVa? Pytam, bo białystok to też miasto, które jest bliskie mojemu sercu.
Może kolega @bstok70 pomoże jako ze Białystok jest bliski również i jego sercu:)
Bipy/Bhp stacjonowały w wagonowaniach Hajnówka i Czeremcha i bardzo często stały przy peronie czwartym w Białymstoku obsługując linie do Siedlec/Czeremchy/Hajnówki i Zubek Białostockich. Nie było tych wagonów na stanie wagonowni w Białymstoku. Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
Pozdrawiam Michał
 
Reakcje
82 0 0
Dzień dobry jeszcze raz,

Denerwujący być nie chcę, ale zawsze dobrze się upewnić, że właśnie na Podlasie trafiły zestawy z pierwszych dostaw w latach 70 - tych. Bo że Bipy stacjonowały na Podlasiu wiem z postu bstok70 ale chciałbym sie tylko dopytać, czy te wagony były właśnie z pierwszych dostaw, tj. ze "ściętym" dachem

Pozdrawiam
Makaronpun
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Czy ktoś na forum orientuje się czy wyjdą jeszcze jakieś piętrusy czy wszystkie malowania już wyszły?
Bodajże przez najbliższe 2 lata nic od Rivarossi spod znaku PKP się nie ukaże - przynajmniej z modeli zamawianych przez dystrybutora produktów tegoż producenta w Polsce, firmy SK Model. Powodem mają być drakońskie koszty produkcji modeli w barwach PKP, na które dystrybutor po prostu się nie zgodził. Niestety przyjdzie nam poczekać na kolejne wypusty, chyba że Rivarossi samo przejmie inicjatywę. Tymczasem w tym tygodniu dwuczłonowa "jajecznica" sprzedała się za 662 zł... teraz tym bardziej żałuję, że nie kupiłem trójczłonowej "Bipy" z Chojnic, gdy jeszcze była normalnie dostępna...
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Gama modeli miała być bardzo duża o czym pisał nawet w tym temacie p. Zbyszek z SK Model.
Witam
Przeróbki dotyczą dachów ściętych jak i prostych.
W sprzedaży będą zestawy z dwoma, trzema i czterema wagonami w zależności od "właściciela" malowania jak i okresu z jakiego będzie pochodził dany model. Posiadamy również dokumentację z różnymi dachami - z przody ścięty a z tyłu prosty. Taka ciekawostka.
Pozdrawiam
Witam
Tradycyjnie nakład musi przy takiej cenie wynosić 500 sztuk.
Niestety zasady ekonomii są nieubłagane.
Pozdrawiam[DOUBLEPOST=1368822731][/DOUBLEPOST]
Witam
Wstępnie udało nam się ustalić na podstawie posiadanych dokumentacji 12 różnych malowań.
Ale bardzo prosimy o dodatkowe informacje na temat malowań.
Pozdrawiam
Takie założenia były na początku produkcji tych modeli (2013 r) jednak upłynęło już sporo czasu i obawiam się, że może być tak jak powyżej pisze kolega @Remaj12.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
No jestem ciekawy co tak strasznie winduje cenę jeśli idzie o modele produkcji Rivarossi w barwach PKP?
Być może wbrew tłumaczeniom dystrybutora, nie chodzi o wzrost cen produkcji modeli w barwach PKP, a ogólnie wzrost cen wszystkich modeli firmy Rivarossi. Dla przykładu w tym roku jako nowość ukażą się dwa modele zespołów wagonów piętrowych w oznaczeniach DR. Ceny tych modeli wzrosły do ponad 1000 zł... obecnie sugerowana cena producenta wynosi 257,50 €, co przy aktualnym kursie wymiany waluty daje niemalże 1200 zł... dla przypomnienia modele "Bip" z ostatniej edycji były sprzedawane za 799 zł. Domyślam się, że dystrybutor w Polsce przestraszył się o sprzedaż i dlatego wycofał się z zamawiania kolejnych modeli. W sumie mu się nie dziwię - chyba nie jesteśmy w Polsce jeszcze gotowi na takie ceny...
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.611 378 7
Dla przykładu w tym roku jako nowość ukażą się dwa modele zespołów wagonów piętrowych w oznaczeniach DR. Ceny tych modeli wzrosły do ponad 1000 zł... obecnie sugerowana cena producenta wynosi 257,50 €,
Co to za modele, że Rivarossi wyskoczył z tak kosmiczną ceną? Bo jak na model wagonu to i poza Polską - też zaporowa cena - zwłaszcza że producent nie należy do top-półki...
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
Inflacja ma przyczyny tak wewnętrzne jak i zewnętrzne więc nie bijmy piany po próżnicy czy to jako sarkazm czy jako prawdę objawioną.
Coś tam ma się jeszcze pokazać podobno z tematu Bipy Rivarossi, ale kiedy co i jak... Na ten rok nic i na następny też się nie napalajcie- tak słyszałem. Potem coś ma być...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
1.115 50 6
Bez zmrużenia oka zapłaciłby bym dzisiaj 257 euro za czteroczłonową ze ściętymi dachami. A propos jajecznic, 662 zł to nic specjalnego. Wystawiałem tutaj swoją za 900, wisiała trochę i poszła za 850 na olx. Tam też pojawiały się czteroczłony w okolicach 1400-1500 i......... znikały. Bo ich nie ma i na razie ( albo w ogóle ) nie będzie. Z powodu, o którym wspomniał @Remaj12 . Skoro za wagon od Polonii ludzie licytują po 600zł to nie ma co się dziwić. Za rok pójdzie za 1000. A Bipa za 2000. Ha ! Zresztą ceny modeli w przyszłym roku to temat na osobny wątek.
 

Podobne wątki