• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Rivarossi - modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Dziękuję Krzysztofowi za ciekawą informację o kremowych paskach. Ale skoro już dyskutujemy o takich szczegółach, to może dałoby sie wyjaśnić sprawę zewnętrznych poręczy przy drzwiach? Wspomniałem o tym w innym wątku, ale powtórzę krótko tu. Na starszych zdjęciach wyraźnie widać, że poręcze były przy wszystkich drzwiach, zarówno w zespołach ze ściętym dachem, jak i z prostym. Na zdjęciech z lat 1990-tych i późniejszych są one tylko przy drzwiach na końcach składu, także w starszych składach ze ściętym dachem. Czy wszystkie zespoły przychodziły z fabryki z poręczami wszędzie, a potem te ze środka usuwano przy naprawach, czy też od pewnego momentu nie montowano ich już w fabryce? Niestety, nie mam dostępu do starego numeru KMiD, w którym podobno ta sprawa była opisana. No i jak powinna wyglądać Bipa odwzorowana w modelu Rivarossi?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Opisu w tym KMiD nie znalazłem, ale na rysunkach są takie różnice zaznaczone, w wagonach z datą rewizji '71 są jeszcze wszystkie w późniejszych już tylko skrajne (ale te mają już oznaczenie Bhp).
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Jak mi MM odmówiła, zamówiłem we wszystkich, które przyjmowały zamówienia :)
Skoro sklepy przyjmują bez gwarancji realizacji, to ja tez mogę sobie pozamawiać.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
I bardzo dobrze. Większa sprzedaż = większa szansa na pojawienie się większej ilości nowych malowań/wersji.
Ja czekam na tą Legnicką dwuczłonową wersję oraz jakąś jajecznicę.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Czy wy też macie problem z włożeniem ostatniego członu (na dole) do pudełka?? Kombinuję i kombinuję i nie chce wejść. Przeszkadza mi taki wypust stabilizujący. U góry jest on inaczej umiejscowiony. Teraz się zastanawiam jak to było zapakowane :(
 

Podobne wątki