• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Retro NOWOŚCI Wiking, Herpa, Pola, Brekina, Roco, JSM, Praline, Seibert i inne

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#1
Witam
W tym temacie będzie troche retro nowości znanych nam firm oraz tych których już nie spotkamy na naszym rynku.
Wielu znas wie że wychodziły kiedyś gazetki dla modelarzy różnego typu, ale nie wielu wie że w Niemczech wychodzily typowe 1/87 dla samochodziarzy. Sam nie wiedzialem az kilka lat temu wpadły mi w ręce i pomyślałem że warto wspomniec kilka rzeczy z tamtych lat. Gdy je sobie przeglądam, za każdym razem zastanawiam się, czy te gazetki są z przyszłości bo trudno mi uwierzyć ze z tamtych lat!o_O Dlaczego? :ostrozny:
Odpowiedz zobaczycie na zdjęciach...:gwizd:

Jeśli temat się spodoba to postaram sie wrzucać po kilka fotek z gazetki zeby choć odrobine pokazać co sie wtedy działo.
Pomyślcie sobie... są lata 80 ubiegłego wieku, u nas w Polsce komuna, marzymy o resorówkach, w wojewódzkim miescie w jednej z szyb widzimy jeżdzącą kolejke, pare domków... Zazdrość i zakochanie w naszych oczach pozostaje do lat dzisiejszych...
Teraz przypominamy sobie te chwile i pamietamy te chwile jakby to było wczoraj. Marzenia które spędzały nam sen z powiek. Kto miał szczęsci i rodzine za granica lub kogos bogatego w rodzinie, miał spelnione marzenie i własną kolejke Piko, jakis domek, ale nie wiem czy kto kolwiek z nas miał samochodziki herpy czy inne.
W tym samym czasie na nasze zachodnią granica tak jak u nas, nie było internetu w ktorym jak dziś można wszystko dostac a nawet więcej... Wszystko jest na wyciągniecie ręki, co tylko chcemy. Wtedy nie było, ale były sklepy modelarskie, były giełdy i ... gazety, w których jest mnóstwo ogłoszeń dotyczących kupna/sprzedaży modeli i akcesoriów oraz podane adresy i nr telefonów.
Ludzie kupowali, wymieniali sie, ale to co tworzyli... :eek::rolleyes: Przechodzi moje oczekiwania. Chciałbym tak teraz umieć robić dioramki jak oni wtedy robili. Dostęp do materiałów był mocno ograniczony, ni było for, youtuba z poradnikami, była wymiana wiedzy i pomysłowość. Przyznam że gdy w pełni zbierałem ople 1/87, myslałem o przeróbkach niektórych z nich ale najbardziej zaskoczyło mnie jak niektóre z nich znalazłem uczynione juz w latach 80/90o_O(y)

Pamietajcie że ten temat może zmienić Wasz pogląd na modelarstwo, więc jeśli się boicie to nie zaglądajcie tutaj (y)

Mamy wakacje, rok 1985...
IMG_0233.JPG


Kilka nowości ze swiata 1/87:

IMG_0234.JPG


Przeróbki modelarzy:

IMG_0235.JPG


IMG_0238.JPG


Diorama... :eek::eek::eek:

IMG_0238.JPG


Nowości Herpa, Brekina, Wiking, Praline i inne...(y)

IMG_0239.JPG
IMG_0240.JPG
IMG_0241.JPG


:)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#3
Mamy Wrzesien 1985 rok... Część z nas idzie do szkoly, inni już pracują, nie których z nas rodzice jeszcze nie zdązyli się poznać a za zachodnią granicą nie przestają nas zadziwiać;)

IMG_0242.JPG


Ktoś robi przeróbke herpowskiego Merca 190 na wersję kombi:cool:

IMG_0243.JPG


Niemcy nie przestają tworzyć, przerabiają kolejne modele(y)

IMG_0244.JPG


WIKING chwali się swoimi modelami reklamówkami, tym razem SIEMENS na słynnej Scanii 111 !!:gwizd:

IMG_0245.JPG



Kolejny zdolniarza tworzy H0 z metalu :eek:

IMG_0246.JPG
IMG_0247.JPG



HERPA wypuszcza model Mercedesa 560 SEC, obszerny artykuł temu poświęcony :cool:

IMG_0248.JPG



Troche o tworzeniu makiet i ponadgabaryty :podstepny:

IMG_0249.JPG


Kolejne nowości modelarskie H0 :kawa:

IMG_0250.JPG
IMG_0251.JPG


Pozatym jeszcze troche o makietach, przeróbek, modeli strażackich, ogłoszen itp :)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Świetna rzecz Kamil (y) Fajnie poogladac stare nowości :) Kto coś ma to niech wrzuca tutaj :) Damian, byc moze jedna gazeta do teraz wychodzi, zaniedlugo i od nich coś wrzuce :)

W między czasie witamy Nowy Rok:gwizd::podstepny::X3:

IMG_0253.JPG


Troszke ciężarówek zza oceanu oraz przeróbki modelarzy:

IMG_0254.JPG


Kolejne nowości cudeńka z metalu:eek: Oraz przerobki, zobaczie UAZ :gwizd:

IMG_0255.JPG
IMG_0256.JPG


Przeróbki na dioramce :eek:(y)

IMG_0257.JPG

IMG_0258.JPG


Przeróbki "kaczuchy" :D

IMG_0259.JPG


Dioramki :cool:

IMG_0260.JPG


Kilka nowości

IMG_0261.JPG
IMG_0262.JPG


Handel :kawa:

IMG_0263.JPG


Reklama Preisera :ninja:

IMG_0264.JPG
 

Podobne wątki